Nasieniak pt3 - a po pół roku guz na drugim jądrze?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Nasieniak pt3 - a po pół roku guz na drugim jądrze?

Postprzez MIKE82 » 19 Mar 2024, 18:22

Hej Wszystkim,

na wstępie chciałbym podziękować Wszystkim Użytkownikom forum. Czytanie Waszych przypadków dodawało mi otuchy w walce z tym dziadostwem.
Miałem napisać o tym wszystkim pod koniec mojej aktywnej obserwacji ale dzisiejszy wynik MR zmienił plan moich działań.
Ale od początku:

Odczuwałem od dłuższego czasu ból lewego jądra ale byłem przekonany, że to jakieś zapalenie bo przecież we wszystkich artykułach na temat RJ rak nie boli...
Gdy podczas kąpieli wyczułem wystającą grudkę umówiłem się na prywatne USG. Lekarz od razu powiedział, że to guz i jak najszybciej trzeba usunąć.

13.10.2023 Zrobiłem pierwsze markery:
LDH 186 (125-220)
BHCG 11.48 (0-5)
AFP 1.61 (1.09-8.04)

16.10.2023 Hemikastracja pachwinowa lewostronna.

21.10.2023 Markery
LDH 126 (125-220)
BHCG <2.30 (0-5)
AFP 1.34 (1.09-8.04)

17.10.2023 RTG klatki piersiowej w projekcji PA - czysto

31.10.2023 TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej - badanie nie przedstawia radiologicznych cech rozsiewu - czysto

17.11.2023 Wynik Histopatologiczny - Seminoma classical pT3, średnica guza 3,2cm PLAP(+), D2-40 (+), CD30(-), AFP(-), GATA3(-), PAX8(-), CK7(-)

21.11.2023 Wizyta u dr. Sarosieka w Warszawie. Z uwagi niewydolność nerek na którą choruję podjeliśmy decyzję o aktywnej obserwacji. Dodatkowo lekarz powiedział, że po 40rż (mam 42 lata) wznowy są rzadkie a jak już taka nastąpi skieruje mnie na radioterapię.

26.01.2023 MR jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej - bez identyfikowalnych powiększonych węzłów chłonnych.

6.02.2023 MR miednicy (VOXEL Sosnowiec). Na dziś miałem mieć ostatecznie wynik bo czekam już półtora miesiąca ale jak okazało się na miejscu nadal go nie ma. Zdeterminowany tak długim czekaniem przycisnałem Panią z recepcji , zaś ona przycisneła Radiologa który opisał w pół godziny i mam pełen błędów i literówek wynik w ręku. Po pierwsze nie miałem kontrastu a jest "MR z kontrastem po usunięciu guza jądra prawego" - i ogólnie miałem lewe usunięte ale mniejsza z większym.
"w zakresie środkowej części jądra prawego, podtorebkowo widoczny jest hipolS obszar o wymiarach przekroju 14x11mm, ulegający niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz najpewniej odpowiadać może wnęce prawego jądra. Wskazane badanie konrolne USG i MRI. Niejednorodnie utkanie struktur powrózka nasiennego w ogolicy górnego zarysu Odra prawego - podejżenie obecności żylaków"

Nadmienię jeszczę, że tydzień temu robiłem markery w nowym laboratorium i BHCG = 0.34 (<1.1)

Co myślicie? W drugim jądrze rozwinął się guz? Ogólnie załamka :(
MIKE82
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 Mar 2024, 22:37

Re: Nasieniak pt3 - a po pół roku guz na drugim jądrze?

Postprzez PiotrekzŁodzi » 19 Mar 2024, 22:30

Hej,
Nie załamuj się tylko zrób szybko USG tego jądra. Po tym co piszesz, jestem dość nieufny po tym co napisałeś do jego wyników i warto pójść dalej robiąc USG. Daj znać jak bedziesz miał wyniki.
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28

Re: Nasieniak pt3 - a po pół roku guz na drugim jądrze?

Postprzez MIKE82 » 19 Mar 2024, 23:51

Właśnie wróciłem z SORu musiałem trochę naściemniać, że mnie boli jajko przez co lekarz zrobił mi usg, powiedziałem mu o dzisiejszym wyniku MRI.
3x zbadał wzdłuż i wszerz, zrobił dopplera...
Nie wiem czy to złośliwość Radiologa co opisywał MRI na kolanie czy 6 lutego gdy miałem badanie faktycznie coś tam było ale dziś zero zmian jajko zdrowe w 100%.
Uczciłem to właśnie wielkim kebabem :lol:
MIKE82
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 Mar 2024, 22:37

Re: Nasieniak pt3 - a po pół roku guz na drugim jądrze?

Postprzez PiotrekzŁodzi » 20 Mar 2024, 07:23

Super sie to czyta, dobrze, że zrobiłeś to USG szybko. Osobiście, jednak wrocilbym tam gdzie robiles poprzednie badania, dla mnie to jest temat do reklamacji mimo wszystko.
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28

Re: Nasieniak pt3 - a po pół roku guz na drugim jądrze?

Postprzez miszcz » 20 Mar 2024, 08:11

Miałem pisać, żebyś zrobił usg, bo wyglądało to dziwnie. Ważne, że drugie jądro w porządku, ale pewnie najadłeś się sporo strachu.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Nasieniak pt3 - a po pół roku guz na drugim jądrze?

Postprzez MIKE82 » 02 Kwi 2024, 20:05

Koledzy właśnie odebrałem RTG płuc w 2 projekcjach.

Zmartwiło mnie następujące zdanie: "Dyskretne zagęszczenia w okolicy dolnego bieguna prawej wnęki płucnej oraz pojedyńcze pasemkowate cienie o wyglądzie zmian włóknistych w dolnych polach płuc i w rzucie wnęk, mogą odpowiadać zmianom pozapalnym"...

Co myślicie?
MIKE82
 
Posty: 5
Rejestracja: 17 Mar 2024, 22:37

Re: Nasieniak pt3 - a po pół roku guz na drugim jądrze?

Postprzez Enzo » 03 Kwi 2024, 17:37

Mi na TK opisują skąpe pasma zwłóknień w dolnych płatach płuc ale to jakieś pozapalne.
Enzo
 
Posty: 32
Rejestracja: 30 Wrz 2022, 15:21


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron