Guz lewego jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Guz lewego jądra

Postprzez Activq » 30 Kwi 2024, 15:50

12.04.2024 wykonano USG jąder, pachwiny, brzucha. Opis wrzucam poniżej niestety z telefonu nie mogę wrzucić żadnego zdjęcia...
Opis USG
Jądro lewe z obecnością licznych patologicznych obszarów o obniżonej echogeniczności, z cechami unaczynienia, o nierównyh granicach, część że zwapnieniami. Największa zmiana wielk. 24mm , pozostałe od 5 do 17mm.
Obraz USG najpewniej odpowiada zmianom npl. Konieczna pilna konsultacja Urologiczna.
Jądro lewe wielk. 54x29x29mm vol 24ml
Jądro prawe bez zmian ogniskowych, normoechogeniczne wielk. 57x25x25 vol 19ml
Najądrza nie powiększone jednorodne. Ilość płynu międzyosłonkowo obustronnie w normie. Bez cech żylaków powróżka nasiennego. Kanały pachwinowe bez zmian patologicznych. Węzły chłonne nie powiększone o prawidłowej morfologii- bez cech limfadenopatii.
W wykonanym dodatkowo badaniu jamy brzusznej narządy bez cech patologi węzły chłonne nie powiększone.

Markery wykonano 19.04.2024 wyniki następujące
LDH 163
HCG beta 45.40 mIU/ml
AFP 1.07 IU/ml zakres 0.00-5.80

Orchidektomia lewego jądra wykonana została 24.04.2024 około godziny 15/16.

Markery po operacji wykonano w dniu 29.04.2024 o godzinie 7.30 rano.
LDH 221
HCG beta 3 mIU/ml
AFP 2 IU/ml zakres 0.89-8.78

Markery z 19.04 są robione w szpitalu w przychodni markery z 29.04 w Luxmed. Idę 9.05 na zdjęcie szwów czy wykonać przed ta wizyta markery jeszcze raz na przykład po majówce Bardzo martwi mnie ta Beta nie powinna już spaść do wartości minimalnych ? Robić w rytm samym labie czy spróbować w innym ? Zauważyłem że różnią się zakresy referencyjne. Ktoś coś popowie bo już zaczynam panikować a nawet dobrze nie odetchnołem po zabiegu...
Activq
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 Kwi 2024, 13:31

Re: Guz lewego jądra

Postprzez PiotrekzŁodzi » 30 Kwi 2024, 18:07

Hej, spróbuj zrobić markery 2 maja, część Laboratorium pracuje. Będzie to ponad tydzień od operacji, moim zdaniem, beta będzie w normie.
Jak wygląda sprawa TK i RTG, dostałeś skierowania?
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 157
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28

Re: Guz lewego jądra

Postprzez Activq » 30 Kwi 2024, 18:35

Tak dostałem skierowania na tomografię i rtg. Zastanawiałem się czy zrobić TK właśnie przed zdjęciem szwów w poradni urologicznej czy dopiero po ? A z racji majówki kontakt utrudniony.
Activq
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 Kwi 2024, 13:31

Re: Guz lewego jądra

Postprzez Activq » 30 Kwi 2024, 18:43

Skierowanie na TK jamy brzusznej i klatki piersiowej z kontrastem. A nie powinno być jeszcze miednicy mniejszej ? Skierowanie mam na NFZ ale badania mogę również wykonać w Luxmed zasadniczo nie robi mi to żadnej różnicy.
Activq
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 Kwi 2024, 13:31

Re: Guz lewego jądra

Postprzez PiotrekzŁodzi » 30 Kwi 2024, 19:19

Tak, miednica mniejsza też. Jeśli chodzi o termin to jak najszybciej, aby po otrzymaniu wyniku histopatu i markerów po 7 dniach od operacji ustalić stadium i ewentualne dalsze kroki.
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 157
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości