prosze o rade

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

prosze o rade

Postprzez kamil1984 » 10 Cze 2012, 20:59

no hej-jestem pierwszy raz na forum. Moze opisze swój przypadek. Jestem z łodzi. miesiąc temu usunięto mi jądro. Guz mieszany nasieniak i guz zarodkowy. procentowo nie było podane ile czego :P
w kazdym razie nie ukrwiony nie nacieka srednica 1,5 cm. czyli klasyfikacja ta ok bo nie mam przy sobie badań. markery przed operacją afp w normie coś kolo 3. b hcg 5,5 podwyższone a ldh nie mialem
zrobionego :P wogóle miałem straszne przejścia z tą służbą zdrowia :P ale to długa historia. No i miałem zrobione usg brzucha i rtg klatki piersiowej 1 rzut bez zmian. Markery po operacji b hcg <0.1 afp tez w normie w czwartek mam tk jamy brzucha.
No i tak nie wiem co dalej?
Czy jak na tk nic nie wyjdzie to obserwacja to będzie dobry pomysł?
Jakiego lekarza byście polecili? Bo państwowo jestem zapisany do dr Wrony urolog-onkolog ze szpitala Kopernika-wydaje się spoko.
Czy będą problemy z dostaniem się na chemie-ile trzeba posmarować i komu?
kamil1984
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Cze 2012, 20:29

Re: prosze o rade

Postprzez romi » 10 Cze 2012, 23:21

Witaj
Znalazłeś się w dobrym miejscu ze swoim problemem. Tutaj na pewno nie będziesz sam. Z tego co piszesz masz wyniki badań histopatologicznych, oznaczone markery przed zabiegiem i po zabiegu oprócz LDH, usg brzucha i rtg. Jeśli byłeś już u onkologa to na pewno dostałeś skierowanie. na kolejne badanie markerów (wszystkich trzech AFP, bHCG i LDH). Ze wstępnych wyników wygląda że stopień zaawansowania jest niski. Za kilka dni będziesz miał TK i dobrze byłoby gdybyś wszystkie te wyniki podał, to wtedy będzie można ustalić stopień zaawansowania choroby i dalsze postępowanie, obserwacja czy chemia. Niewykluczone, że będziesz miał alternatywę i do Ciebie będzie należał wybór. Pewnie trochę poczytałeś co piszą inni na forum, także da Ci to dodatkową wiedzę o Twojej chorobie. Jeśli chodzi o Łódź, to według mapki kompetencji na forum nie jest to dobre miejsce na leczenie nowotworów jądra, ale liczymy na to że to się zmieni. Ja też jestem z Łodzi, mam niezbyt dobre doświadczenia w kontaktach w Koperniku podczas leczenia mojego syna, ale ostatnio tam trafiliśmy do pani doktor Zalewskiej, która sprawiła na mnie bardzo dobre wrażenie zarówno jeśli chodzi o wiedzę jak i podejście do pacjenta. Gdzie miałeś zabieg?
I w ogóle to nawet nie myśl o żadnym "smarowaniu" bo to niewłaściwe, ani nie na miejscu. Jeśli będziesz miał pytania to pisz.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: prosze o rade

Postprzez karmakoma » 10 Cze 2012, 23:37

Również witam kolegę z Łodzi :)

Ja w ogóle idąc za opiniami z forum nie byłem na żadnej wizycie w Koperniku, tylko od razu umówiłem się na wizytę ("państwowo") w Warszawie w Centrum Onkologii - Instytucie im . Marii Skłodowskiej-Curie.
Niezbędne namiary są w bazie wiedzy lub na www.coi.pl. Na pierwszą wizytę czeka się góra kilka dni (następne wg potrzeb), podczas rejestracji trzeba podać "co dolega".
Zatem jeśli jesteś przygotowany na "smarowanie" to lepiej te pieniądze przeznacz na paliwo albo bilet PKP, a jak coś to pisz.
Pozdrawiam
karmakoma
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 Lis 2011, 23:25

Re: prosze o rade

Postprzez troll » 11 Cze 2012, 00:07

Witam,

Póki co z informacji przekazanych przez Ciebie wynika, że nie jest źle :) Oczywiście potwierdzić będzie to można dopiero po wykonaniu wszystkich badań. Generalnie wizyta w CO-I byłaby dobrym wyjściem, natomiast jeśli upierasz się przy Łodzi - spróbuj zapisać się do pani doktor wskazanej wyżej. Nie mam opinii o pani doktor ale romi zauważył, że może mieć największe pojęcie o tej chorobie w Łodzi, warto więc spróbować. I tak informacje swoją drogą dostaniesz także na Forum, będzie można to porównać. Dobrze byłoby gdybyś skopiował (przepisał, załączył etc.) dokumentację z leczenia, ułatwi to odnalezienie się w tym wszystkim.

A co do smarowania to nie jest to najlepszy pomysł. Obecnie lekarze specjaliście nie zarabiają za wiele ale nie aż tak mało jak kiedyś, mało kto przyjmie łapówkę a kary w Polsce jakie są sam wiesz, po co się narażać, jeśli bez narażania się dostaniesz to samo? Oczywiście nie moralizuję, jakbym tak skutecznie wszystkich moralizował to nie byłoby w Polsce mafii, kieszonkowców, morderców itp. itd. :D Zrobisz co uważasz, ja uważam że głupotą jest próba przekupstwa gdy chemioterapii dla "jądrowców" jest priorytetem a wszystkie opóźnienia można bardzo łatwo pokonać w świetle prawa. Natomiast jeśli u Ciebie pieniążki rosną na drzewie, możesz wspomóc Forum :)

Póki co tyle. Informuj nas.
Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: prosze o rade

Postprzez kamil1984 » 22 Cze 2012, 11:46

no hej 8-) dzieki za odp. Mam już wynik tk jamy brzucha. Poniżej lewych nn. nerkowych z lewej strony aorty widoczny jest węzeł chlonny o wym. 13 na 9 mm. Poza tym ok. No i nie wiem o co chodzi
bo miałem prawe jądro usuwane to raczej z prawej na mój chłopski rozum powinno coś wyskoczyć. Chyba że to tk inaczej opisują?
kamil1984
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Cze 2012, 20:29

Re: prosze o rade

Postprzez romi » 22 Cze 2012, 19:35

Witaj
To, że miałeś usunięte prawe jądro nie oznacza, że tylko prawa strona narażona jest na zmiany. Przerzuty mogą pojawić się z każdej strony. Czy robiłeś powtórnie markery? Czy masz wyniki badań obrazowych płuc (RTG)? Z TK wynika, że jest przerzut do węzłów chłonnych, a to jest wskazanie do leczenia (chemioterapia). Dobrze byłoby gdybyś załączył dokumentację z leczenia z datami, nie tylko wyrywkowe informacje, łatwiej byłoby orientować się w sytuacji.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

cron