mixed derm cell tumor

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: mixed derm cell tumor

Postprzez troll » 23 Lut 2011, 23:23

Witam,

Przepraszam, że odpisuję tak późno, niestety obowiązki prywatne. Trzeba czekać. W sumie dziwię się tych spadków, to nie jest domena programu BEP, żeby tak po trombocytach jechać... Trzeba brać steroidy i podejrzewam, że wszystko się unormuje, tak są te kursy obliczone, żeby teoretycznie i praktycznie po 21 dniach organizm był gotów do przyjęcia kolejnego kursu.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: mixed derm cell tumor

Postprzez Watcher » 25 Lut 2011, 16:16

Dobrze, że zewnętrzne objawy są spoko. Szkoda tych płytek. Mnie nawet nie robili badania krwi na wyjście po żadnym kursie i po każdym odsyłali mnie do domu od kopa. Z wyjątkiem pierwszego gdzie kazali mi zostać jeden dzień dłużej. A potem to już była taka opcja, że 4 dni leżałem 5 dnia tankowałem i o 17 wychodziłem do domu :P

W każdym razie po 2gim kursie był totalny sajgon. Lepiej po powrocie do domu naprawdę oszczędzać się przez 2-3 dni i tankować dużo wody.

Co do markerów to po 3 kursach BEP u mnie już spadły do normy. Ale węzły i tak usuwano i okazało się, że słusznie naciskałem. W węzłach był aktywny nie dojrzały potworniak, który jak wiadomo średnio poddaje się chemii.
Watcher
 
Posty: 92
Rejestracja: 09 Lut 2011, 19:21

Re: mixed derm cell tumor

Postprzez czyzoo » 26 Lut 2011, 07:49

Dzięki za info, ja we środę wracam i zaczynam 2 cykl. Zrobią mi markery i zobaczymy jaki mamy postęp. Myślę, że będzie dobrze. Pozostaje tylko nuda w szpitalu ale tego nie ominę. Podobno znowu spadną mi płytki i dlatego posiedzę dłużej. Reaguje się podobnie na kolejnych cyklach, ewentualnie gorzej:) A gdzie wycinałeś węzły?? Czy cały pakiet węzłów czy tylko jakiś konkretny??
pozdrawiam
wcześnie wstający Czyzoo:)
czyzoo
 
Posty: 26
Rejestracja: 22 Sty 2011, 23:21

Re: mixed derm cell tumor

Postprzez czyzoo » 02 Mar 2011, 23:09

Jutro zaczynam 2 cykl:) rano mi zrobią markery i zobaczymy. Przed pierwszym (maksymalne wartości) miałem beta HCG 5500 i AFP 190. Czy po spadku jutro mogę określić % wyleczenia??? Jak spadnie do HCG 2750 to mogę powiedzieć, że zabiłem połowę nowotworu??
czyzoo
 
Posty: 26
Rejestracja: 22 Sty 2011, 23:21

Re: mixed derm cell tumor

Postprzez troll » 03 Mar 2011, 00:56

Witam,

No niestety wartości markerów nie są liniowo związane z ilością żywego utkania w organizmie. Każdy z markerów (AFP, bHCG) ma swój okres półtrwania po którym stężenie we krwi zmniejsza się o połowę. Przykładowo startując od 1000 IU/L AFP w 3,5 dnia wartość osiągnie 500 IU/L po tygodniu 250 po dwóch tygodniach 62 po czterech 15 aż do uzyskania normalizacji. Oczywiście o ile nic już owego AFP nie produkuje. Zmniejszenie wartości markerów po chemioterapii jest dobrym znakiem ale nie należy na ich podstawie wyciągać wniosku czy choroba została wyleczona. Służy temu i oznaczenie stężenia markerów we krwi obwodowej, badania obrazowe (TK, USG, RTG) oraz niekiedy badanie mikroskopowe zmian usuniętych po chemioterapii.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: mixed derm cell tumor

Postprzez czyzoo » 04 Mar 2011, 21:56

Mam już wyniki i markery spadły na łeb na szyję:)
beta HCG z 5500 na 12,76
AFP z 187 na 15,54

...i to już po pierwszym cyklu BEP:)
Zacząłem drugi cykl, po którym markery powinny być już w normie. Jest dobrze a będzie idealnie i do wakacji jestem zdrowy:)
Pozdrawiam:)
czyzoo
 
Posty: 26
Rejestracja: 22 Sty 2011, 23:21

Re: mixed derm cell tumor

Postprzez troll » 05 Mar 2011, 14:33

Witam,

To świetna wiadomość. Zakończysz leczenie szybciej niż Ci się wydaje :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: mixed derm cell tumor

Postprzez czyzoo » 08 Mar 2011, 11:02

A może jest jakiś sposób na ból żołądka?? Mam takie ataki bólu, że mnie skręca. Dostaję proprazol od 2 dni i od dziś jakąś miętową zawiesinę i ranigast we wlewie. Boję się jeść taką miałem w nocy masakrę, że wolę być głodny niż się męczyć. Wczoraj miałem 5 dzień BEP. Biorę sterydy dożylnie w wcześniej przez 6 dni brałem "metkę" w tabletkach. Może len do picia??
czyzoo
 
Posty: 26
Rejestracja: 22 Sty 2011, 23:21

Re: mixed derm cell tumor

Postprzez troll » 08 Mar 2011, 14:04

Witam,

Polprazol powinien niedługo przynieść ulgę. Może jedz mniej ale częściej?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: mixed derm cell tumor

Postprzez czyzoo » 01 Kwi 2011, 15:33

Witam,
mam pytanko, jestem dziś w 8 dniu 3 cyklu. Miałem dziś drugą Bleomycynę. Rano miałem markery:
Beta HCG - 1,20 - tu jest OK:)
AFP - 9,73 - nadal powyżej normy:/
Czy powinno mi to spaść poniżej normy po tym 3 cyklu??
moja Pani doktor od AFP i TK (będzie 13.04) uzależnia 4 cylk, którego bym nie chciał:/
pozdrawiam
czyzoo
 
Posty: 26
Rejestracja: 22 Sty 2011, 23:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości