[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Rak jądra - www.RJForum.pl - polskie forum • Zobacz temat - rak jądra mojego męża - rak, nowotwór, jądra, rokowania, przerzuty, chemioterapia, BEP, leczenie

rak jądra mojego męża

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: rak jądra mojego męża

Postprzez m9nika » 23 Lip 2013, 15:47

Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum

Postprzez edyta12345 » 23 Lip 2013, 16:20

Odnośnie Essentiale to mąż nic nie przyjmuje a jego skuteczność poddaje w wątpliwość jestem farmaceutą i jakoś wszystkie leki przyjmuje jak już nie mam wyjścia podpytamy lekarz prowadzącą
edyta12345

Postprzez m9nika » 23 Lip 2013, 17:01

"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum

Postprzez edyta12345 » 23 Lip 2013, 17:41

Już od kilku lekarzy słyszałam poddawanie w wątpliwość działania tego typu leków więc sama nie jestem również do tego przekonana. Jeśli już brać to tylko Essentiale, bo to jest jedyny lek o tym składzie inne essentiavity.... itd nie polecam wcale gdyż są to tylko suplementy diety nawet nie leki bez udowodnionego działania leczniczego.
edyta12345

Postprzez edyta12345 » 29 Lip 2013, 20:41

Witajcie mąż w po 3 dniowym kursie i 1 dniowej bleo w środę ostatnia z pierwszego cyklu bleo. Czuje się bardzo dobrze apetyt dopisuje, humor i nadzieja również dziwne tylko że włosy mu nie wyszły czy to normalne? czy ktoś z was tak miał?
edyta12345

Postprzez romi » 29 Lip 2013, 21:33

Witaj
Wszystko jest ok.
Włosy zaczną wypadać mniej więcej pod koniec kursu, albo na początku drugiego, to sprawa indywidualna. Apetyt i samopoczucie jak dopisuje to tylko się cieszyć. A humor trzeba mieć niezależnie od okoliczności, to podstawa.
Powodzenia
romi

Postprzez edyta12345 » 05 Sie 2013, 11:32

W związku z tym, iż mąż ma szumy w uszach Pani doktor zdecydowała, że kolejny kurs będzie trwał 5 a nie 3 dni i miał rozpocząć się dziś jednak neutrofile spadły do chyba z tego co pamiętam 17% i zdecydowano o powtórzeniu wyników bo tamte były robione w piątek i są za słabe trzeba sprawdzić czy się polepszyły więc mamy opóźnienie w podawaniu leku proszę napiszcie czy ma to jakieś duże znaczenie i ile dni tolerancji w opóźnieniu podawania leku przewiduje planowany kurs czy ktoś miał taką sytuację i co można zrobić
edyta12345

Postprzez romi » 05 Sie 2013, 11:47

Witam
Każde opóźnienie niekorzystnie wpływa na skuteczność leczenia, ale jeśli jest taka konieczność to rozpoczęcie kursu trzeba opóźnić.
Kilka dni przesunięcia nie jest wielkim problemem, na Forum były takie przypadki i leczenie w sumie było skuteczne.
Szumy w uszach trzeba kontrolować, w zasadzie przed rozpoczęciem chemioterapii należy wykonać audiogram, aby po leczeniu można było ewentualny ubytek słuchu. Po zakończeniu chemii może wrócić wszystko do normy, ale zdarza się, że te dolegliwości nie ustępują i wymagają leczenia.
Pozdrawiam
romi

Postprzez m9nika » 05 Sie 2013, 12:42

Witam
A mieliście powtórzone badania wątrobowe?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum

Postprzez edyta12345 » 05 Sie 2013, 17:39

Jednak pobrano ponownie krew i dziś wyniki były na tyle dobre, że podano mężowi leki. Wątroba tym razem wyszła lepiej tzn o jedną jednostkę przekroczyła normę więc jest lepiej
edyta12345

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości