Seminoma testis - terapia uzupełniająca

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Seminoma testis - terapia uzupełniająca

Postprzez mała_żonka » 20 Maj 2011, 14:46

Cześć,

dziękuję za wszelkie uwagi. Najgorsze jest to, że wszystkie te rzeczy wiedziałam w gabinecie i też wypowiedziałam, ale zdaje się fakt, iż babka jest onkologiem z wieloletnim doświadczeniem spowodował, że zaczęłam myśleć, iż się po prostu wymądrzam, i zwyczajnie ustąpiłam. Jestem za tym, żeby zmienić lekarza; zdaje się skrobidecha pisał, że ma w naszym gdańskim wco jakiegoś dobrego od rj. Mam nadzieje, że mąż (jak to dziwnie brzmi!:)) też się będzie ze mną zgadzał.
Także dzięki za wsparcie informacyjne i duchowe po raz kolejny i do usłyszenia!

mała żonka
mała_żonka
 
Posty: 28
Rejestracja: 30 Sty 2011, 00:53

Re: Seminoma testis - terapia uzupełniająca

Postprzez troll » 20 Maj 2011, 21:19

Witam,

Po co ustąpiłaś skoro i tak zmieniacie lekarza? :) Nawiasem taka decyzja, jakkolwiek wydaje się Wam trudna, w mojej opinii jest całkowicie uzasadniona. Sposób postępowania tej pani "z wieloletnim doświadczeniem" urąga sztuce lekarskiej. Może pani doktor jest świetna w leczeniu raka płuca czy jelita grubego ale o nowotworach zarodkowych podejrzewam słyszała kilka razy w życiu.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Seminoma testis - terapia uzupełniająca

Postprzez mała_żonka » 21 Wrz 2011, 11:08

Cześć,

trochę już się nie uzupełnialiśmy na forum, więc czas nadrobić zaległości;)
Mąż nie od początku był przychylny zmianie lekarza, po opisywanej powyżej wizycie udał się do Pani doktor na kolejną z nadzieją, że skoro od ostatniego TK minął już dłuższy czas, zaleci zrobienie go kontrolnie. Znów z dobrymi wynikami (markery w normie, usg czyste) nie otrzymał ani pełnego skierowania na markery (znów bez afp) ani TK. Zdecydował więc w końcu, że czas zmienić lekarza i udaliśmy się do chwalonego już przez skrobidechę dr Adamowicza. Spędziliśmy długi czas w kolejce, ale zdecydowanie było warto. Bardzo profesjonalne podejście do leczenia, jak sam to określił "evidence-based medicine", więc od początku miał u mnie plusa ;) Odpowiadając na nasze pytania, odwoływał się do zaleceń i statystyk ASCO (o ile dobrze zapamiętałam). Jego profesjonalizm objawił się również w fakcie, iż nie krytykował i nie komentował sposobu postępowania poprzedniego lekarza, a jedynie zaproponował swój tok postępowania i do nas należy decyzja, który wybierzemy. Chętnie odpowiadał na pytania i traktował jak człowieka,a nie numerek w kolejce. Dostaliśmy skierowanie na wszystkie markery oraz TK jamy brzusznej oraz TK płuc i mamy się pojawić na kontroli za 3 miesiące (chyba, że coś się będzie działo to szybciej).
W końcu czuję, że jesteśmy pod dobrą opieką! Dziękuję więc Tobie Trollu za podtrzymanie naszych wątpliwości, wskazanie odpowiedniego toku leczenia, a także skrobidesze/chowi (:P) za informację o tak wspaniałym onkologu:)
Damy znać jak nasze wyniki!
pozdrawiamy,
małżeństwo z 4-miesięcznym już stażem, haha :)
mała_żonka
 
Posty: 28
Rejestracja: 30 Sty 2011, 00:53

Re: Seminoma testis - terapia uzupełniająca

Postprzez mała_żonka » 18 Lis 2011, 15:44

Kochani,

żeby nie było wrażenia, że ludzie po zakończeniu leczenia "znikają", uzupełniam naszą dokumentację (dziś odebrane wyniki TK).

TK klatki piersiowej z kontrastem niejonowym. Podano Optiray 90ml - bez powikłań + TK jamy brzusznej

W obrębie śródpiersia i we wnękach płucnych powiększonych ww chłonnych nie widać. W śródpiersiu przednim, w przyleganiu do dużych naczyń, widoczna struktura tkankowa wielkości w wymiarze poprzecznym 43x15mm przemawiająca za obecnością grasicy.
Zmiany o charakterze zwłóknień widoczne w szczycie płuca prawego i obrębie seg płata środkowego.
Obustronnie zmian o charakterze wtórnym nie widzę.

Wątroba bez zmian ogniskowych i cech cholestazy. Trzustka, śledziona, obie nerki i nadnercza w normie. W przestrzeni zaotrzewnowej nie widzę powiększonych ww chłonnych.

Obraz TK jamy brzusznej jak w badaniu z lutego br.

Myślicie, że wszystko ok? Czy jest się czym martwić (zwłóknienia?)?
mała_żonka
 
Posty: 28
Rejestracja: 30 Sty 2011, 00:53

Re: Seminoma testis - terapia uzupełniająca

Postprzez troll » 18 Lis 2011, 20:29

Witaj,

W badaniu wszystko ok, zwłóknienia występują także u ludzi zdrowych :) Dzięki za przekazanie dobrych informacji!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Seminoma testis - terapia uzupełniająca

Postprzez mała_żonka » 18 Lis 2011, 21:37

Dzięki za upewnienie, że wszystko u nas ok :) Trzymamy za Was wszystkich kciuki!
mała_żonka
 
Posty: 28
Rejestracja: 30 Sty 2011, 00:53

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości