Daniel - Rak u brata

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Daniel - Rak u brata

Postprzez poznaniak » 25 Lis 2011, 09:24

Wierzę, że to tylko efekt osłabienia, daj znać co i jak. Czekam na dobre wieści.
poznaniak
Przyjaciel Forum
 
Posty: 353
Rejestracja: 14 Cze 2011, 22:13

Re: Daniel - Rak u brata

Postprzez daniel » 25 Lis 2011, 10:23

Witam, Dzisiaj o 8:00 Dawid miał już tk, wyniki postarają się zrobić na wieczór więc czekamy, oprócz tego poprosiłem o zrobienie Dawidowi USG drugiego jądra- takie było zalecenie dr Sarosieka po ostatnich konsultacjach żeby w grudniu je sprawdzić, więc to przyśpieszyłem. W jądrze nie zauważono niczego podejrzanego. Jak tylko będę miał jakieś informację to napewno napiszę.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego:)
Daniel
daniel
 
Posty: 111
Rejestracja: 19 Lut 2011, 20:35

Re: Daniel - Rak u brata

Postprzez daniel » 25 Lis 2011, 11:24

Wyniki tk głowy:
Struktury mózgowe o typowym rozkładzie gęstości, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nad namiotowy i komora 4 w linii pośrodkowej bez przemieszczeń. W kontrastowej fazie badania w płacie ciemieniowym prawym w warstwach powyżej poziomu komór bocznych widoczne jest nieprawidłowe, poszeżone (0,34cm) wydłuzone naczynie. Obraz tk odpowiada malformacji naczyniowej- naczyniak tętniczo żylny. Badanie w oknie kostnym bez zmian potylicznych.

:( co dalej?
daniel
 
Posty: 111
Rejestracja: 19 Lut 2011, 20:35

Re: Daniel - Rak u brata

Postprzez mariush72 » 25 Lis 2011, 12:37

Daniel, Dawid - 3majcie sie chlopaki, jestem z wami ;)
Awatar użytkownika
mariush72
 
Posty: 280
Rejestracja: 18 Paź 2011, 15:35
Miejscowość: M jak miłość

Re: Daniel - Rak u brata

Postprzez poznaniak » 25 Lis 2011, 19:38

Z tego, co kojarzę, to co wykryto nie ma nic wspólnego z przerzutem. Jest to wada chyba wrodzona naczyń krwionośnych, która może powodować m.in. omdlenia. To chyba byłaby dobra wiadomość :) Pozdrawiam
poznaniak
Przyjaciel Forum
 
Posty: 353
Rejestracja: 14 Cze 2011, 22:13

Re: Daniel - Rak u brata

Postprzez troll » 25 Lis 2011, 20:58

Witaj Danielu,

W TK głowy wszystko ok poza zmianą naczyniową, którą powinien w obrazach TK obejrzeć neurochirurg.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Daniel - Rak u brata

Postprzez daniel » 26 Lis 2011, 00:16

Witam, Dawid był na konsultacjach u neurologa, niestety niewiele się dowiedział, za dwa tygodnie ma mieć jakies badanie które wykaże czy nie ma padaczki. Tak naczyniak tetniczo- zylny to wada wrodzona, jednak znowu pojawia się temat jego usunięcia... czyli operacja lub naswietlenia z tego co wyczytałem w internecie... Więc nie wiem czy nie zapowiada się znowu pobyt w szpitalu.
Pozdrawiam
daniel
 
Posty: 111
Rejestracja: 19 Lut 2011, 20:35

Re: Daniel - Rak u brata

Postprzez troll » 26 Lis 2011, 00:25

Danielu,

Na pewno taka zmiana nie ma podłoża onkologicznego. To najważniejsze. Niestety nie jestem neurochirurgiem lub neurologiem żeby wypowiedzieć się cokolwiek o tego rodzaju zmianie. Podejrzewam jednak, że powinna ona być przynajmniej bacznie obserwowana jeśli nawet nie leczona operacyjnie.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Daniel - Rak u brata

Postprzez daniel » 26 Lis 2011, 00:38

Z pewnością zrobimy dodatkowe badania i będziemy drążyć temat, jednak Trollu co myślisz o tym żeby sprawdzić wyniki tk głowy wykonane jakieś pół roku temu w Warszawie? (tam nie uwidoczniono tego naczyniaka) Czy szpital ma w systemie dane o tej tomografii i czy można prześledzić obraz raz jeszcze w celu porównania wyników? Mam nadzieję że jasno wytłumaczyłem o co mi chodzi, bo już dzisiaj zdrowo nie myśle, a i tak nie zasnę. Druga sprawa, czy myślicie że taki naczyniak powinien być jak najszybciej leczony- operowany, czy nic się nie stanie jeśli zajmniemy się tym po maturze Dawida?
daniel
 
Posty: 111
Rejestracja: 19 Lut 2011, 20:35

Re: Daniel - Rak u brata

Postprzez mariush72 » 26 Lis 2011, 01:57

3majcie sie chłopaki, jestem z wami i trzymam kciuki za was ;)
Pozdrawiam, Mariush
Awatar użytkownika
mariush72
 
Posty: 280
Rejestracja: 18 Paź 2011, 15:35
Miejscowość: M jak miłość

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości