Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez tobson85 » 16 Kwi 2018, 15:31

Hej,
Poprzedni swoj wpis usunąłem, bo nie ogarnąłem na komorce, że to kontynuacja wątku.
Z tego co patrzyłem na poprzednie badania to wynik wygląda ok - obraz stabilny.
A jak markery?
Pozdr
Tobiasz

EDIT: Jedyna zmiana jaka nastąpiła w wyniku TK to pojawienie się drobnych węzłów we wnęce wątroby. Węzły nie są jakieś super duże, a lokalizacja nie jest typową dla rj. Pewnie będą obserwowane w natestepnym badaniu.
Ostatnio edytowany przez tobson85, 16 Kwi 2018, 15:52, edytowano w sumie 1 raz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 16 Kwi 2018, 15:33

Z wynikiem jadę za tydzien do Warszawy i tam bede robic markery. Czy ktoś jeszcze może się odniesc do wyników? Bo mam jakiś lekki niepokój..
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez JaZona » 16 Kwi 2018, 22:01

A dostarczyłeś płytę z poprzednim badaniem lub było wykonane w tym samym miejscu? Nie ma porównania z poprzednim badaniem. Ja bym wróciła do lekarza z prośbą o porównanie.
JaZona
 
Posty: 40
Rejestracja: 15 Lis 2017, 09:16

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 16 Kwi 2018, 22:45

Wszystkie badania byly robione w jednym mjscu. Ostatni tomograf rowniez
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 20 Maj 2018, 00:05

Witam.

Po lekko niepokojącym opisie TK musialem dostarczyć Pani doktor dwie ostatnie płyty CD z opisem tomografu z 2017 oraz z 2018 poniewaz sam opis był mało precyzyjny. Dopadł mnie lekki stres i obawy. Trzeba było czekać na "kominek" i na werdykt specjalistów z CO w Warszawie. W końcu nadszedł dzien wizyty, wszystko było jasne. "Jest Pan zdrowy, silny, wyleczony", tak brzmialy pierwsze słowa Pani doktor. Jak sie okazało, tam nic nie było. Fałszywy alarm. Dzięki Bogu wszystko jest w porządku. Minęło dokładnie 5 lat od chemioterapii. Wszystkim tym którzy teraz walczą przesylam pozytywną energię i siłę do walki ;)

Pozdrawiam.
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 18 Cze 2019, 15:52

Witam Państwa.

Ja mam takie nietypowe pytanie do "jednojajowców". Czy podczas tych upałów wasze jajko "wisi"? Podkreślam, że badam je palpacyjnie regularnie. Nie wyczuwam żadnych niepokojacych zmian. Żadnego dyskomfortu w leżeniu, chodzeniu, siedzeniu. Tylko jak zrobi sie cieplej to mam wrazenie, że jest ono większe i wisi. Przy schłodzeniu zimna wodą "worek" wraca do normy :D Pewnie mi coś w głowie fiksuje ale chcialbym dowiedzieć się jak to jest u innych. Czy również mają podobnie tak jak ja. Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S 24 maja 2019 robiłem markery i wszystkie są w normie. Pozdrawiam ;)
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez tobson85 » 18 Cze 2019, 17:17

Hej

ciesze się, ze u Ciebie wszystko ok :)

A co do cieplej pogody to wszystko z Tobą w porządku. Tak to juz jest, ze jak jest cieplo to moze wisiec, dlatego zaleca się wykonywanie samobadania podczas cieplej kąpieli lub cieplego prysznica - wtedy moszna jest luzniejsza i lepiej mozna zbadac.
Mechanizm ten pozwala regulowac temperature jader - jądra nie lubią goraca, wiec jak jest cieplo to wychodza bardziej na zewnatrz, zeby się schlodzić :)

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 22 Lip 2019, 10:39

Dzien dobry.
Odebralem wlasnie wynik najnowszego tomografu. Z tego co widze wszystko jest chyba okej ale chcialbym aby ktos sie odniósł do poniższych zdan w opisie:

"Zmiany niedodmowe/włókniste w PS5
Kilka drobnych guzków do 3mm np: w LS6 - prawdopodobnie bez znaczenia - do kontroli.
Wezły chlonne wnek i srodpiersia w normie."

"Pecherz moczowy, prostata i odbytnica bez uchwytnej patologii. Wydatne pęcherzyki nasienne".


Co oznaczaja te "wydatne pecherzyki nasienne"? Oraz zmiany niedodmowe/wkłoknieste w PS5?

EDIT
Zrobilem dzisiaj dla swietego spokoju RTG klatki piersiowej i oto wynik:
"Przepona i katy wolne. Miazsz plucny bez zmian ogniskowych. Cienie wnek nieposzerzone o charatkerze naczyniowym. Sylwetka serca w normie"

Czyli chyba wszystko wporzadku :)
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez tobson85 » 26 Lip 2019, 12:56

Hej
pecherzykami nasiennymi nie ma sie co przejmowac.
Gdyby cos bylo z nimi ewidentnie nie tak to radiolog by to zaznaczyl.

Opisanymi zmianami w plucach tez nie ma co sie zamartwiac - moga byc pozapalne. Zgodnie z zaleceniem radiologa do obserwacji.

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 22 Cze 2021, 23:45

Witam po 2 letniej przerwie.
W czerwcu wykonalem TK kl. piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej.

Oto skrocony opis najnowszego tomografu (pisze tylko to co moze budzic watpliwosci):

"Watroba bez widocznych zmian ogniskowych, powiekszona - 165mm S/I, z cechami stluszczenia
Widoczne pojedyncze wezly przy VCI na poziomie wneki watroby do 11mm srednicy"

Ogolnie leczylem sie w Warszawie jednak od 2 lat jestem na obserwacji w swoim miescie. Markery w normie. Lekarz patrzac na wyniki powiedzial "nie ma obaw do niepokoju no ale sa te wezly powiekszone". Zdecydowal ze da mi we wrzesniu skierowanie na badanie PET. Nadmieniam ze w tomografii z 2018r. rowniez sa wezly chlonne w tym samym miejscu i o takiej samej wielkosci. (opis tego tomografu na wczesniejszej stronie)
Czy te wezly sa rzeczywiscie niepokojace? Czy decyzja o badaniu PET nie jest pochopna? Bardzo prosze o opinie. Z gory dziekuje.
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości