Mój rak jądra... Pomocy!

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Maciek02 » 01 Lis 2013, 22:57

Dziekuje bardzo za wszelkie udzielone porady. Te forum jest naprawde bardzo przydatne a Wy wszyscy tutaj, którzy sie tak angażujecie w problemy innych ludzi i pomagacie jestescie wielcy...:) jeszcze raz dziekuje i postaram sie to jak najszybciej zalatwic a jak bede mial wyniki to takze sie nimi podziele. A gdyby nasunelo mi sie jeszcze jakies pytanie to oczywiscie napisze.
Maciek02
 
Posty: 33
Rejestracja: 31 Paź 2013, 23:11

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez romi » 01 Lis 2013, 23:21

Witaj
I jeszcze rada techniczna, tomografię możesz zrobić w dowolnym miejscu, nie obowiązuje rejonizacja. Teraz ważny jest czas, także postaraj się wszystko załatwić w możliwie najkrótszym czasie. Im szybciej zbierzesz wszystkie wyniki tym wcześniej poznasz swoją najbliższą przyszłość ;)
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez dar122333 » 02 Lis 2013, 09:56

W temacie tomograf Wroclaw. Polecam przychodnie Coloseum w Dolmedzie. Na tomograf czeka sie ok tygodnia - w pilnych przypadkach moga pewnie przyspieszyc sprawe. Wynik badania najdalej nastepnego dnia! TK opisuja bardzo szczegolowo wiec jesli tylko uzyskasz skierowanie (najlepiej z dopiskiem na CITO) i nie znajdziesz nic w swojej okolicy to uderzaj do Wroclawia.Jeszcze jedno, bez wzgledu na miejsce w ktorym bedziesz mial wykonywana tomografie, musisz posiadac aktualny wynik kreatyniny. Bez niego beda robic Ci problemy.

Pozdrawiam
Darek
dar122333
 
Posty: 139
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 17:18

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Maciek02 » 02 Lis 2013, 13:46

Zaczynam robic wszelkie badania od poniedzialku... Zobacze czy dostane jakiekolwiek skierowanie u siebie w poradni ogolnej od lekarza ogolnego bo jesli nic nie wskóram to dwa dni pozniej ide po wyniki mojego guza i poprosze o te skierowanie urologa. No zobaczymy jak sie ogolnie sprawa potoczy ale mimo wszystko postaram sie miec wszystkie badania zrobione przed wizyta u onkologa. Dodatkowo zrobie rozszerzone badania krwi czy moczu o kreatynine.
Maciek02
 
Posty: 33
Rejestracja: 31 Paź 2013, 23:11

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez dar122333 » 02 Lis 2013, 17:53

Hej!

Daj znac co udalo Ci sie wskorac. Ja mialem podobny problem z dostaniem skierowania na TK. Od lekarza rodzinnego w przychodni dostalem tylko skierowanie na przeswietlenie pluc i skierowanie do szpitala (bylem przed zabiegiem). Z tego co sie orientuje to lekarz rodzinny nie moze wystawiac skierowania na badania specjalistyczne. Chyba ze w Twojej przychodni przyjmuja specjalisci. W moim przypadku pomogl chirurg z izby przyjec ze Szpitala Akademickiego na Borowskiej. Mialem juz zaplanowany termin przyjecia wiec nie robil mi zbytnio problemow. Bardzo wazne aby udalo Ci sie zebrac komplet badan przed wizyta u onkologa. Przyspieszy to niezwykle sprawe z ewentualnym leczeniem uzupelniajacym. Trzymaj sie i czekamy na informacje.

Pzdr
Darek
dar122333
 
Posty: 139
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 17:18

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Maciek02 » 02 Lis 2013, 20:09

Podziele sie z Wami wszystkim tym co uda mi sie zalatwic. No i niepokoja mnie te moje powiekszone i bolace piersi w dalszym ciagu... Jestem czwarty dzien po zabiegu i to nic sie nie poprawia tymbardziej, ze lekarz powiedzial mi iż jest to powiazane z moim guzem.
Maciek02
 
Posty: 33
Rejestracja: 31 Paź 2013, 23:11

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez romi » 02 Lis 2013, 22:17

Witaj
Czwarty dzień po zabiegu, a Ty chciałbyś żeby już wszystko wróciło do normy? To niestety trwa i to nie tydzień czy dwa. Poza tym żeby dokładnie wszystko zdiagnozować trzeba szeregu badań. Za kilka dni wykonaj badania markerów, będzie coś więcej wiadomo. Możesz poprosić o skierowanie na badania hormonów, dowiesz się nieco więcej. Ginekomastia może mieć wiele przyczyn, z których jedna może być związana z nowotworem jądra, ale może być to zupełnie oddzielna sprawa, dlatego wskazana jest dalsza diagnostyka.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Maciek02 » 04 Lis 2013, 19:05

Witam ponownie z kolejnym nurtujacym mnie pytaniem... Otóż gdy bylem w szpitalu przed usunieciem jadra, na którym byl guz, przypomne o wym. 1,9 x 1,5cm, konsultowałem sie z lekarzem i zadalem mu pytanie dotyczace mojego nasienia... Krótko prypomne: Gdy lekarze wykryli u mnie guza, zaproponowali mi cos takiego jak bank nasienia, poniewaz po chemii moge byc bezplodny. Wtedy zadałem lekarzowi pytanie czy jesli moja narzeczona zaszlaby w ciaze jeszcze przed moim zabiegiem, majac guza na jadrze, czy sa jakiekolwiek do tego przeciwwskazania, czy jesli by tak bylo to czy dziecko bedzie jakos duzo bardziej narazone na nowotwor oprócz tego, ze poprostu ja jako wtedy ojciec juz mialem nowotwor. Konkretnie chodzi mi o to czy jest jakas róznica gdyby narzeczona zaszla w ciaze przed moim zabiegiem a po zabiegu..? Lekarz w szpitalu powiedzial mi, ze nie ma roznicy natomiast inny powiedzial mi, ze jest roznica... Prosze o odpowiedz.
Maciek02
 
Posty: 33
Rejestracja: 31 Paź 2013, 23:11

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Słoń » 04 Lis 2013, 19:13

nie ma różnicy - zabieraj się do roboty
Słoń
Słoń
Ekspert
 
Posty: 131
Rejestracja: 30 Wrz 2011, 10:23

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Maciek02 » 04 Lis 2013, 19:17

Dopowiem, ze uslyszalem komentarz ze strony lekarza, ktory twierdzi, ze to jest roznica bo guz jest aktywny a po usunieciu jadra, guza nie ma. Wydawalo mi sie to troche dziwne, dlatego jesli ktos cos wiecej wie na ten temat to prosze o wypowiedz.
Maciek02
 
Posty: 33
Rejestracja: 31 Paź 2013, 23:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości