Mój rak jądra... Pomocy!

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Maciek02 » 10 Lut 2014, 21:30

to czyli generalnie nie jest az tak zle...
Maciek02
 
Posty: 33
Rejestracja: 31 Paź 2013, 23:11

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Maciek02 » 13 Lut 2014, 16:24

Mam dzis wynik TK jamy brzusznej i miednicy malej po chemii (3xBEP) a więc tak:

Badanie TK jamy brzusznej i miednicy malej przeprowadzono w technice spiralnej, przed i po dozylnym podaniem niejonowego środka kontrastowego, metoda dynamiczna. Grubosc warstw 5 i 2,5 mm. Wtornie wykonano rekonstrukcje wieloplaszczyznowe.

Dane ze skierowania: Ca testis.

Badanie kontrolne - badanie poprzednie z dnia 12.11.2013r

W porównaniu z badaniem poprzednim obraz narzadow miazszowych jamy brzusznej i miednicy małej (watroby, pecherzyka zolciowego, sledziony, trzustki, nadnerczy, nerek, pecherza moczowego, gruczolu krokowego, pecherzykow nasiennych) nie ulegl zmianie. W porównaniu z badaniem poprzednim ilosc wezlow chlonnych krezkowych jest porównywalna. Jeden z węzlow chlonnych (polozony w lini posrodkowej ciala), ulegl powiekszeniu - poprzednio posiadal wymiary 5 x 5 mm, obecnie 9 x 5 mm.

Wnioski:

Powiekszone wezly chlonne krezkowe - progresja wielkosci jednego z wezłów. Poza tym obraz narzadow jamy brzusznej i miednicy malej prawidlowy.


Widac ze wszystko w porzadku poza tym wezlem... Troche mnie to niepokoi bo w badaniu z płuc tez jeden sie powiekszyl. Mógłby mi to ktos bardziej przyblizyc..? Troche sie boje... kazdy tak reaguje napewno na takie informacje jak odbiera wynik jakiego kolwiek badania i jest cos nie tak...
Maciek02
 
Posty: 33
Rejestracja: 31 Paź 2013, 23:11

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez romi » 13 Lut 2014, 20:58

Witam
Z tymi węzłami to jest tak, że ich powiększenie mieści się w granicach normy i może być spowodowane przyczynami nieonkologicznymi.
Lekarz mając całościowy obraz Twojego leczenia oceni sytuację. Wizytę masz 20 lutego także niedługo i bądź dobrej myśli.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Maciek02 » 22 Lut 2014, 14:58

Dzien dobry wszystkim, mam juz komplet wynikow badan po chemioterapii. Tomografy juz opisalem na forum kilka dni wczesniej a w czwartek zrobilem markery:

LDH: 371 norma: 228-456
AFP: 2,99 norma: < 7,0
BHCG: <0,1 norma: <2,6

Take wszystko jest w porzadku:) Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)
Maciek02
 
Posty: 33
Rejestracja: 31 Paź 2013, 23:11

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Maciek02 » 26 Sie 2014, 20:52

Halo wszystkim :) dawno mnie tu nie bylo i ogólnie czuje sie dobrze no i chciałem pozdrowic wszystkich starych i nowych forumowiczów:) oraz pochwalic się wszystkim, z urodził mi sie w lipcu syn, jestem szczesliwym tata i mimo tych nieprzespanych nocy promienieje...:) przechodzac do tematu to zbliza mi sie wizyta u doktora Świątoniowskiego w nowym miejscu jego pracy w Świdnicy.. Troche więcej kilometrów ale za ty człowiekiem pojade wszedzie. Był juz ktos moze juz w Świdnicy? jak to wyglada?
Maciek02
 
Posty: 33
Rejestracja: 31 Paź 2013, 23:11

Re: Mój rak jądra... Pomocy!

Postprzez Adrian1975 » 26 Sie 2014, 21:06

cześć byłem w piatek..... luzik, cisza spokój na oddziale, o tej 18tej byłem jedynym pacjentem, dlatego też spokojnie można sobie było, oprócz badania, pogadać ze Słoniem

weź ze sobą ksero ostatniego wypisu, hispat, jakies ostatnie wyniki
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości