Carcinoma embryonale, Yolk sac tumor- AJCC IIA

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Carcinoma embryonale, Yolk sac tumor- AJCC IIA

Postprzez Izusia » 17 Mar 2011, 15:38

Bardzo dziękuje za odpowiedź, skonsultujemy tą dziwną dolegliwość najpierw w Wa-wie, a jak tam nic nie poradzą odwiedzimy w Szczecinie laryngologa, pulmonologa kogo będzie trzeba ;)
Bierzemy się w takim razie za buraczki, wątróbkę... byle tylko poprawić wyniki :)

Jeszcze raz bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam :D
Izusia
 
Posty: 13
Rejestracja: 13 Sty 2011, 09:02

Re: Carcinoma embryonale, Yolk sac tumor- AJCC IIA

Postprzez Izusia » 17 Cze 2011, 16:52

Witam po małej przerwie ;)
Właśnie zrobiliśmy badania kontrolne: markery, TK klatki i jamy brzusznej.
LDH- 312 (norma 211-480)
Beta HCG <01 (0-2,0)
AFP-1,8 (0-5,8)

Markery wydają się w porządku.Mamy jednak wątpliwości co do wyniku TK klatki z 30 maja tego roku (jest to pierwsze TK klatki po chemioterapii).Wprawdzie pani dr Poniatowska z COI, która wydała nam skierowanie (bo niestety w naszym ośrodku w Szczecinie uznano to za zbędne :? )uprzedziła nas, że po 4 kursach BEP mogą pojawić drobne zmiany. Jeszcze w grudniu tuż przed I kursem BEP płuca i śródpiersie było bez zmian ogniskowych. W ostatnim TK :
...Podpłucnowo na granicy segm. 1/2 i 3 płuca lewego widoczne jest drobne zagęszczenie sr. 2mm, nie tworzące guzka, nieobecne w badaniu poprzednim.
Ponadto widoczne są niewielkie zmiany śródmiąższowe w postaci pogrubienia przegród międzyzrazikowych, szczególnie w dolnych częściach płuc.
Węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych niepowiększone.

Czekamy jeszcze na wyniki TK jamy brzusznej i wówczas udamy się do lekarza prowadzącego, ale póki co bardzo proszę o interpretacje wyniku TK.

Serdecznie pozdrawiam
Izusia
 
Posty: 13
Rejestracja: 13 Sty 2011, 09:02

Re: Carcinoma embryonale, Yolk sac tumor- AJCC IIA

Postprzez alli » 17 Cze 2011, 18:11

Witaj Iza,

U mojego brata było podobnie- jakiś czas po zakończeniu chemioterapii przy tomografii wyszły jakies drobne zagęszczenia w płucu, które wcześniej były niewidoczne i wtedy mu powiedziano, że to "pozostałość" czy skutek uboczny po bleomecynie. Więc może i u Was to jest przyczyną. Pozdrawiam.Alli
alli
 
Posty: 197
Rejestracja: 11 Kwi 2011, 23:23

Re: Carcinoma embryonale, Yolk sac tumor- AJCC IIA

Postprzez troll » 17 Cze 2011, 18:34

Witam,

Dokładnie tak, takie zmiany to efekt zwłóknienia po bleomycynie.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Carcinoma embryonale, Yolk sac tumor- AJCC IIA

Postprzez Izusia » 17 Cze 2011, 20:55

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Izusia
 
Posty: 13
Rejestracja: 13 Sty 2011, 09:02

Re: Carcinoma embryonale, Yolk sac tumor- AJCC IIA

Postprzez Izusia » 10 Lis 2011, 14:23

Witam
Dawno się nie odzywałam na forum, ale praktycznie każdego dnia zaglądamy i trzymamy kciuki za pomyslność leczenia naszych forumowiczów.

Jesteśmy po kolejnej kontroli, podczas kontrolnego TK jamy brzusznej wszystko zostało bez zmian czyli 2 węzły 6mm i 7mmm, natomiast w TK klatki już nie stwierdzono 2 mm zagęszczenia w lewym płucu, które wykazało poprzednie TK, z czego bardzo się cieszymy :D

Mam jednak pytanie odnośnie markera B-hcg , podczas większości badań wartość tego makera była <0,1 dla wartości referencyjnej [0,00-2,00] tylko zaraz po zakończeniu chemioterapii (marzec 2011) ta warość wynosiła 0,12 no i właśnie we wczorajszym badaniu (09.11.2011) ten marker wyniósł 0,243. Ja wiem że miesci się to w przedziale , ale czy ten marker może tak się wahać?
AFP nie dostarcza takich sensacji, bo praktycznie przez cały czas po leczeniu kształtuje sie w przdziale 1,38-1,40 (<5,8)

W tym ostatnim badaniu LDH wyniosło 192( dla normy 135-225), ale tu podejrzewam,że internsywne ćwiczenia męża no i zakwasy mogły mieć na to wpływ,chyba że się mylę.

Przepraszam za ewentualne literówki,ale mam tu niespełna pięciomiesięczego asystenta, który pomaga mamie napisać posta ;)
Izusia
 
Posty: 13
Rejestracja: 13 Sty 2011, 09:02

Re: Carcinoma embryonale, Yolk sac tumor- AJCC IIA

Postprzez troll » 10 Lis 2011, 14:57

Witaj Izusiu,

Moim zdaniem wszystko jest ok, wahania markerów mogą występować i jeśli są w granicach normy to nie ma absolutnie powodu do niepokoju. Byle tak dalej :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Carcinoma embryonale, Yolk sac tumor- AJCC IIA

Postprzez Izusia » 11 Lis 2011, 14:55

Dziękuję bardzo za odpowiedź, trochę dmuchamy na zimne, ale ta choroba wymaga czujności zwłaszcza u pacjenta, bo na lekarzy nie zawsze można liczyć. Niestety większość badań markerów robimy prywatnie, bo takie są u nas oszczędności.
Mam jednak pytanie dotyczące kontroli w drugim roku po leczeniu, bo mam wrażenie,że w naszym ośrodku chcą jeszcze bardziej zmniejszyć częstotliwość badań.
Pozdrawiam
Izusia
 
Posty: 13
Rejestracja: 13 Sty 2011, 09:02

Re: Carcinoma embryonale, Yolk sac tumor- AJCC IIA

Postprzez troll » 11 Lis 2011, 16:44

Witaj,

Generalnie częstotliwość kontroli w czasie pierwszych dwóch lat po zakończeniu leczenia powinna być taka sama. Natomiast macie prawo uzyskiwać wszystkie badania (TK, RTG, USG, markery) od Waszego lekarza onkologa w czasie kontroli. Domagajcie się tego!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

cron