Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Postprzez fuckRak » 14 Wrz 2015, 08:15

Gratki :)
fuckRak
 
Posty: 140
Rejestracja: 01 Paź 2014, 20:09
Miejscowość: Poznan

Re: Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Postprzez poznaniak » 14 Wrz 2015, 22:53

Super, oby tak dalej... Ja już prawie 8 lat po usunięciu i też synek już obecnie 3-letni powiększył naszą rodzinkę :)
Pozdrawiam
poznaniak
Przyjaciel Forum
 
Posty: 353
Rejestracja: 14 Cze 2011, 22:13

Re: Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Postprzez Grunek » 15 Maj 2018, 20:03

WItam
Po długiej przerwie postanowiłem się tu pokazać, u mnie od 2014r jak narazie wszystko ok, odczuwam skutki operacji, tzn wysiłek fizyczny i ból w pachwinie, stan spychiczny w miarę, życzę wszystkim którzy walczą aby sie nie poddawali
PS: Mój kolega 6 miesięcy temu odkrył ten sam nowotwór co ja miałem, razem do klasy, razem na piwku, razem zachorowaliśmy z jednej "wsi" szok
Grunek
 
Posty: 17
Rejestracja: 20 Gru 2013, 15:21

Re: Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Postprzez troll » 16 Maj 2018, 15:30

Jak widać choroba nikogo nie wybiera. Może to przypadek a może...? :) Gratuluję dobrych wyników, może to teraz czas, żeby opowiedzieć właśnie o bardziej duchowych i osobowościowych skutkach choroby. Jeśli masz chęć i jesteś zainteresowany opisaniem tego trudnego czasu na Forum - zapraszam!

Pozdrawiam, dużo zdrowia!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Postprzez Grunek » 12 Lut 2019, 06:17

Witam Was po przerwie, jestem troche zaniepokojny gdyż od miesiąca mam dziwne dolegliwości tzn:
Miesiąc temu zaczeły "rwać mnie nogi jakby na zmiane pogody, było to rzadko więc sie nie przejmowałem, lecz teraz się tak na siliło, że muszę brać tabletki przeciwbólowe praktycznie codzień, zapisałe sie do onkologa i do Neurologa
-Neurologa dlatego gdyż z 2 lata temu zemdlałem i wylądowałem na neurologii, Ze względu iż miałem nowotwór mój lekarz prowadzący powiedział iż nie wypusci mnie jak nie zrobi wszystkich mozliwtch badań (dawno nie trafiłem na takiego lekarza w szpitalu) Miałem tyle badań, że nawet nazw nie pamietam, trzymali mnie tydzień, wszystkie wyniki dobre oprócz jednego :(
Tomografia i rezonans głowy- wykrył : "... W NMR mózgowia niecharakterystyczne. wieloogniskowe zmiany hyperintensywne w T2, FLAIR, ADC nie wzmacniające się po podaniu kontrastu..."

Zalecenia na wypisie:
ZLA 23.11-07.12.2014 (G96)
Kontrola w Poradni Neurologicznej.
Wskazane Kontrolne NMR Mózgowia z Kontrastem i spektroskopią za około 3-4 miesiące.


Lekarz wypisujący niby mi mówił, że te zmiany mogły być już od porodu... Wiem, żeto nie wytłumaczenie ale w tym czasie miałem troche problemów innych i tak odkładałem to wszystko aż do teraz...

W najbliższych dniach bede coś wiedział to napiszę, jeśli ktoś się spotkał z podobnymi wynikami będe wdzięczny za odpisanie.
Pozdrawiam

PS: CZYŻBY KOSZMAR POWRÓCIŁ ???? :( :(
Grunek
 
Posty: 17
Rejestracja: 20 Gru 2013, 15:21

Re: Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Postprzez tobson85 » 12 Lut 2019, 07:55

Hej
Takie zmiany w mri nie są typowe dla rj. Ich przyczyny mogą być różne od zmian, które torzarzysza Ci od zawsze, przez jakieś lokalne niedokrwienia po zmiany związane z chorobami neurologicznymi.
Jeśli zmiany powodują jakieś dolegliwości neurologiczne to trzeba będzie pogłębić diagnostykę - do oceny przez neurologa.
Pisałeś, że wykonano także TK głowy. Rozumiem, że wynik jest w porządku?
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Postprzez Grunek » 12 Lut 2019, 08:15

Własnie nie jest sporo jakis zmian :( ide dzisiaj do rodzinnego moze na odział mnie da... bo teraz to sie wyzstraszłem...........
Tutaj foto z wypisu: https://imageshack.com/a/img922/5530/gptwtA.jpg
Grunek
 
Posty: 17
Rejestracja: 20 Gru 2013, 15:21

Re: Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Postprzez tobson85 » 12 Lut 2019, 08:38

Wybacz, umknęła mi informacja, że to wynik z 2014 roku.
W zaleceniach na wypisie piszesz, ze jest informacja, żeby po 3-4 miesiącach powtórzyć badania. Miałeś je kiedykolwiek powtarzane?

Warto udać się do lekarza i sprawdzić przyczynę twoich dolegliwości, ale staraj się nie stresować na zapas. Przyczyn boli nog może być wiele. Jedną z bardzo częstych są problemy z kręgosłupem, które dotyczą sporej części ludzi w dzisiejszych czasach.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Postprzez Grunek » 12 Lut 2019, 08:42

tobson85 napisał(a):Wybacz, umknęła mi informacja, że to wynik z 2014 roku.
W zaleceniach na wypisie piszesz, ze jest informacja, żeby po 3-4 miesiącach powtórzyć badania. Miałeś je kiedykolwiek powtarzane?

Warto udać się do lekarza i sprawdzić przyczynę twoich dolegliwości, ale staraj się nie stresować na zapas. Przyczyn boli nog może być wiele. Jedną z bardzo częstych są problemy z kręgosłupem, które dotyczą sporej części ludzi w dzisiejszych czasach.

Pozdrawiam
Tobiasz

Jak wczesniej pisałem miałem zrobić to badanie, tak zwlekalem, zwlekalem - nawet dobrze wypisu nie nie "przestudiowalem" dopiero teraz... mam nadzieje że bedzie ok ale ogolnie nie wiem jak moglem to zaniedbać i nie zrobić badań, na tomografie jamy brzusznej od nowotworu jądra pilnowałem i jezdzilem a tutaj... szkoda słów. Dzięki za odpowiedzi
Grunek
 
Posty: 17
Rejestracja: 20 Gru 2013, 15:21

Re: Nasieniak PT1 - Moje rokowania

Postprzez tobson85 » 12 Lut 2019, 09:19

Pójdziesz teraz do lekarza i dostaniesz niezbędne skierowania.
Wiesz, nie masz wpływu na to co było, teraz już zadbasz.
A ból nog niekoniecznie musi być związany z tym co wyszło w badaniach parę lat temu.
Trzymam kciuki i dawaj znać.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości