barto / seminoma - pytania.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: barto / seminoma - pytania.

Postprzez Jestem Ja » 21 Mar 2011, 14:21

Witaj, u mojego męża także stwierdzono nasieniaka klasycznego,lecz mimo że miesiąc temu miał orchidektomię i jesteśmy po histop. to nie mamy określonej klasyfikacji. Czekamy ciągle na wyniki z TK jamy brzudsznej i miednicy. Dzisiaj pojechał do lekarza. Mój mąż będzie się leczył w Zachodniop. Centrum Onkolog. w Szczecinie, jak na razie idzie to wszystko mozolnie a co najgorsze onkolog,która go obecnie prowadzi już określiła mu leczenie bez kompletu badań. Najważniejsze to wybrać odpowiednią placówkę na leczenie.
Jestem Ja
 
Posty: 35
Rejestracja: 13 Mar 2011, 12:44

Re: barto / seminoma - pytania.

Postprzez barto » 20 Kwi 2011, 21:01

Witam serdecznie,
bardzo długo wszystko to trwało, ale w końcu ruszyło do przodu :)
Tomografia wyszła super, nie ma żadnych zmian, węzy chłonne w porządku. Mimo, że nasz onkolog prowadzący jest radioteraapeutą nie było mowy o naświetlaniach /na szczęscie/ i zaproponowano mężowi 2 kursy karboplatyny / spodziewaliśmy się raczej 1 dawki/. Obecnie jest po pierwszej chemii, druga za miesiąc. Wczoraj gorączkował, ale już jest ok, zobaczymy co dalej.Mam jednak pytanie czy po chemii można się 'wystawiać' na słońce? Może to poniekąd głupie pytanie, ale słyszałam, że absolutnie nie i jest to bardzo grożne! Z góry dziekuję za rozwianie naszych wątpliwości.
Pozdrwiam
Agnieszka
barto
 
Posty: 9
Rejestracja: 05 Mar 2011, 23:24

Re: barto / seminoma - pytania.

Postprzez troll » 21 Kwi 2011, 09:03

Witam,

Prażenie się na słońcu nawet dla człowieka zdrowego, nie biorącego żadnych leków jest szkodliwe. Natomiast samo przebywanie na słońcu jest wręcz wskazane, także dla Twojego męża. Karboplatyna nie jest wskazaniem do unikania słońca (jedynie bleomycyna, której Twój mąż nie otrzymuje może powodować powstawanie trudno usuwalnych plam skórnych po kontakcie skóry ze słońcem).

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości