Kolejny zaskoczony - pytania

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Kolejny zaskoczony - pytania

Postprzez kluivert83 » 10 Lut 2014, 12:05

Witam

Jestem kolejnym przypadkiem. mam 31 lat. Długo przeglądałem forum i znalazłem wiele cennych informacji.

Na USG guz wyszedł 2 cm [piątek]. Dziś robię HCG i AFP a jutro mam ustalić termin na Rydygiera w Krakowie.

Mam pytania:
1. Wiem że to nie miarodajne ale czy 2 cm to raczej wcześnie czy późno wykryty?
2. Szukałem na forum i mam tylko 1 opinie o szpitalu w którym się będe leczył, ale ogólnie o urologii jest tam dobre zdanie. czy ktoś się tam leczył?
3. Mam taki charakter pracy że lepiej wychodzę pracując a nie siedząc na L4. Dlatego pytam, ile po zabiegu można wrócić do pracy [praca siedząca i raczej mocno luźna - można przyjść na pare godzin]. Czy na czas zabiegu można wsiąść urlop czy raczej lepiej L4.
4. Jak powiedzieć żonie i dzieciom :(
kluivert83
 
Posty: 16
Rejestracja: 10 Lut 2014, 11:16
Miejscowość: Skawina

Re: Kolejny zaskoczony - pytania

Postprzez m9nika » 10 Lut 2014, 12:30

Witam
kluivert83 napisał(a):Dziś robię HCG i AFP

Zgodnie z tym viewtopic.php?f=6&t=192 koniecznie należy oznaczać trzy markery nowotworowe AFP, b-HCG i LDH. Dowiedz się czy w Twoim laboratorium marker b-HCG wykonują jako marker nowotworowy dla rj.
kluivert83 napisał(a): Wiem że to nie miarodajne ale czy 2 cm to raczej wcześnie czy późno wykryty?

To zależy, czy nacieka czy nie nacieka sieci jądra, nie martw się na zaś. Wynik hist.-pat. to określi.
Teraz najważniejsze jest by pozbyć się operacyjnie guza i to jak najszybciej.
kluivert83 napisał(a):Szukałem na forum i mam tylko 1 opinie o szpitalu w którym się będe leczył, ale ogólnie o urologii jest tam dobre zdanie. czy ktoś się tam leczył?

Ważne aby operacja została wykonana z dostępem pachwinowym, a nazywana orchidektomią pachwinową z podwiązaniem powrózka nasiennego.
kluivert83 napisał(a):Mam taki charakter pracy że lepiej wychodzę pracując a nie siedząc na L4. Dlatego pytam, ile po zabiegu można wrócić do pracy [praca siedząca i raczej mocno luźna - można przyjść na pare godzin]. Czy na czas zabiegu można wsiąść urlop czy raczej lepiej L4.

To wszystko zależy od organizmu. Operacja jest dość inwazyjna więc organizm potrzebuje czasu na regenerację. Na pewno do momentu zdjęcia szwów nie wskazane jest chodzić do pracy, czyli jakiś tydzień. W sumie sam ocenisz. Ja proponowałabym teraz pójść na L4, a urlopy pozostawić sobie na bieżące kontrole lekarskie oraz wakacje z dziećmi ;)
kluivert83 napisał(a):4. Jak powiedzieć żonie i dzieciom :(

Po prostu, że rak jądra to nie wyrok śmierci!
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj.
Powodzenia i pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Kolejny zaskoczony - pytania

Postprzez szoking » 10 Lut 2014, 12:50

Witaj,

Uszy do góry będzie dobrze. 2 cm to nie dużo, bądź dobrej myśli, na forum są pacjenci z większymi i bardzo dobrze przeszło ich leczenie, ale wiadomo, decydujący jest his-pat.

Żonie musisz powiedzieć, ale dzieciom niekoniecznie. Nie muszą wiedzieć. To zależy od Ciebie jakie masz podejście. My na przykład nie powiedzieliśmy dokładnie o co chodzi, tylko,że będzie zabieg i bardziej przepukliny. Wyszliśmy z założenie, że ta wiedza nie jest im potrzebna, po co się mają denerwować.

Pozdrawiam.
szoking
 
Posty: 20
Rejestracja: 16 Sty 2014, 23:29

Re: Kolejny zaskoczony - pytania

Postprzez m9nika » 10 Lut 2014, 13:04

Witam ponownie ;)
Poszperałam na forum i na szybko znalazłam dziwczynę o nick-u pragnaca_szczescia, której mąż był operowany w Szpitalu w Krakowie - Rydygiera, do tego Romi pod jej wpisem napisał tak ...
romi napisał(a):Z tego co się pamiętam to nie pierwszy pacjent z forum, który ma zabieg w tym szpitalu.
Wszystko na pewno odbędzie się zgodnie z regułami sztuki. Oby więcej takich szpitali w których pacjent jest najważniejszy.

Także będzie dobrze ;)
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Kolejny zaskoczony - pytania

Postprzez romi » 10 Lut 2014, 13:13

Witam
Jeśli chodzi o poinformowanie otoczenia o swojej chorobie to trzeba tutaj rozróżnić dwie sprawy - informacja o nowotworze i informacja czego nowotwór dotyczy. Chodzi o to, że ludzie wiadomość o chorobie nowotworowej przyjmują bez problemu i nie jest to z reguły powód do ewentualnych komentarzy, natomiast informacja, że dotyczy to jądra może spowodować drwiny. Takie sytuacje opisywali niektórzy obecni na Forum. Dlatego zawsze trzeba rozważyć komu i jaką informację podać na temat swojej choroby. To przykre, ale nietolerancja jest obecna wśród ludzi i dotyczy również wielu innych dziedzin życia społecznego.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Kolejny zaskoczony - pytania

Postprzez kluivert83 » 10 Lut 2014, 13:16

Dzięki m9nika

To skoro lekarz nie zlecił tego LHD to uznał że jest niepotrzebne czy jednak powinien mimo wszystko zlecić
Jeśli chodzi o podejście do tematu to jestem bardzo podbudowany postawą lekarza.Ale oczywiście nie znam się na jego fachowości
kluivert83
 
Posty: 16
Rejestracja: 10 Lut 2014, 11:16
Miejscowość: Skawina

Re: Kolejny zaskoczony - pytania

Postprzez m9nika » 10 Lut 2014, 13:26

kluivert83 napisał(a):To skoro lekarz nie zlecił tego LHD to uznał że jest niepotrzebne czy jednak powinien mimo wszystko zlecić

Powinien zlecić. Poza tym pozwolę sobie zacytować eksperta
troll napisał(a):W przypadku wszystkich nowotworów jądra LDH, pomimo, że nie tak specyficzny jak alfafetoproteina czy gonadotropina kosmówkowa podj. beta jest markerem, który MUSI być oznaczany rutynowo, zarówno podczas pierwszego oznaczania markerów przed operacją jaki i wszystkich kolejnych oznaczeniach tak w kontroli skuteczności leczenia i kontroli nawrotów po leczeniu.

Jeśli lekarz nie zlecił Ci tego badania (co niestety często się zdarza), to możesz sobie prywatnie ten marker wykonać, nie są to wysokie koszty rzędu 8zł.
Poczytaj sobie artykuł http://onkologia.org.pl/rak-jadra/ i zapytaj lekarza dlaczego nie zlecił Ci wykonanie badania tego markeru.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Kolejny zaskoczony - pytania

Postprzez Adrian1975 » 10 Lut 2014, 15:36

urologom czasem zdarza sie zapomieć o LDH,albo zamiast zlecają CEA (przykłady z forum), w moim przypadku ostatnio podpowiadałem urologowi jakie markery ma zrobić, bo własnie zapomniał i LDH i nie wiedzial zbytnio że tk to się robi z miednica małą.
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Kolejny zaskoczony - pytania

Postprzez Dubel » 10 Lut 2014, 15:42

Witaj
Widzę że kolejny przypadek z mojego rocznika.
Ja już po zabiegu (piątek) i powoli brnę do przodu.
Myśl pozytywnie i o wszystko pytaj, tu są wspaniali ludzie którzy doradzą , podpowiedzą oraz podtrzymają na duchu.

Pozdro
Awatar użytkownika
Dubel
 
Posty: 93
Rejestracja: 23 Sty 2014, 21:12
Miejscowość: okolice ?lesund

Re: Kolejny zaskoczony - pytania

Postprzez kluivert83 » 10 Lut 2014, 15:47

Dubel napisał(a): tu są wspaniali ludzie którzy doradzą , podpowiedzą oraz podtrzymają na duchu


Masz racje. Już tego doświadczam dostając m.in PW.
Jak to przejdę obiecuje że też będę wsparciem dla innych

Zgodnie z waszymi zaleceniami dzwoniłem do laboratorium i poprosiłem o wykonanie dodatkowej analizy LDH
Dzisiaj również umówiłem się prywatnie na konsultacje u innego lekarza, choć jak będę powtarzał tamten lekarz naprawdę zrobił na mnie pozytywne wrażenie
kluivert83
 
Posty: 16
Rejestracja: 10 Lut 2014, 11:16
Miejscowość: Skawina

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

cron