skrobidecha - wątek ogólny

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: skrobidecha - wątek ogólny

Postprzez poznaniak » 09 Lip 2012, 21:42

Trzymam kciuki za pomyślne wyniki!Pozdrawiam :)
poznaniak
Przyjaciel Forum
 
Posty: 353
Rejestracja: 14 Cze 2011, 22:13

Re: skrobidecha - wątek ogólny

Postprzez arek » 11 Lip 2012, 14:42

Hej Piotrze!
Kiedy wyniki??
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: skrobidecha - wątek ogólny

Postprzez skrobidecha » 29 Lip 2012, 19:29

witam
jestem juz po kolejnej wizycie.
problem z podwyższonym AFP rozwiązał się sam,zrobiłem kolejne badanie i wyszło 4,6 przy normie do 5,8
zaskoczył mnie natomiast wynik Ldh,przy normie 135-225 ja mam 250?
co może być powodem tego wzrostu?
mam jeszcze jedno pytanko.może trochę dziwne ale ogólnie zalecane badania kontrolne to badanie poziomu markerów oraz tk klatki piersiowej i miednicy małej ale czy przy wysokim stopniu zaawansowania choroby to w pełni wystarcza?czy np tk głowy czy badanie kości nie byłoby wskazane?
pozdrawiam
skrobidecha
 
Posty: 101
Rejestracja: 17 Mar 2011, 19:15

Re: skrobidecha - wątek ogólny

Postprzez kat1340 » 01 Sie 2012, 12:38

Poczytaj sobie pracę doktorską dr. Sarosieka - on tam pisze, że skan kości powinien być przeprowadzony jeśli ALP jest podwyższone ponad normę. Co do TK głowy, zostałem oświecony, że jeśli "nie ma większego pierdolca niż przeciętnie" to nie ma wskazań do roboty :mrgreen:

Ewentualnie zrób sobie MRI głowy - badanie zupełnie nieinwazyjne (w odróżnieniu od CT), a skoro masz wątpliwości to przy okazji czegoś się dowiesz. Pogadaj o tym z lekarzem
kat1340
 
Posty: 99
Rejestracja: 21 Maj 2012, 23:42

Re: skrobidecha - wątek ogólny

Postprzez arek » 01 Sie 2012, 17:38

kat1340 napisał(a):zostałem oświecony, że jeśli "nie ma większego pierdolca niż przeciętnie" to nie ma wskazań do roboty :mrgreen:

kat1340 i ja wiem czyj to cytat :D :D :D
W następny czwartek będę na kontrolnej wizycie :)
Pozdrawiam!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: skrobidecha - wątek ogólny

Postprzez troll » 08 Sie 2012, 11:29

Witam,

ale czy przy wysokim stopniu zaawansowania choroby to w pełni wystarcza?czy np tk głowy czy badanie kości nie byłoby wskazane?

Badanie kości (czyli scyntygrafia) jest zazwyczaj wskazane jako uzupełnienie diagnostyki w przypadku, gdy:
- w badaniu TK rozpoznano niejednoznaczne zmiany kostne
- istnieje uzasadnione podejrzenie, że choroba mogła rozsiać się na układ kostny - zwykle wiąże się to z bardzo zaawansowaną chorobą już na początku.

Natomiast co do TK czy MRI głowy to sprawa wygląda tak, że preferuje się wykonywanie badania:
- rutynowo w bardzo wysokich stadiach zaawansowania choroby (gdy ryzyko, że coś w głowie będzie jest istotne)
- w przypadku wystąpienia objawów neurologicznych mogących sugerować istnienie zmian w mózgowiu.

W rutynowej obserwacji po leczeniu nie ma potrzeby wykonywania żadnego z powyższych :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: skrobidecha - wątek ogólny

Postprzez skrobidecha » 19 Lis 2012, 23:37

witajcie
długo nic nie pisałem co nie oznacza że nie zaglądam na forum czasami.
chciałem tylko napisac że u mnie puki co (odpukac w nie heblowane i tu pukam się w czoło)jest wszystko ok
ostatnie tk bez zmian choć pozostałosci na płucach nie chca zniknąć zupełnie i markery również w normie.
mam nadzieję że doda to odwagi tym którzy dzisiaj walczą z tym gó...em.
pozdrawiam
piotr
skrobidecha
 
Posty: 101
Rejestracja: 17 Mar 2011, 19:15

Re: skrobidecha - wątek ogólny

Postprzez arek » 20 Lis 2012, 00:16

Wszelki duch Pana Boga chwali!!! :D
Myślałem o koledze, miałem dzwonić, ale myślę sobie: "Nie, nie będę mu zapracowanej głowy zawracał" :)
Cieszę się, że zdrówko dopisuje. A jak tarczyca? wróciła do normy?
Pozdrawiam serdecznie!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: skrobidecha - wątek ogólny

Postprzez troll » 20 Lis 2012, 02:12

Witaj,

Cieszymy się z dobrych wiadomości :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: skrobidecha - wątek ogólny

Postprzez poznaniak » 20 Lis 2012, 22:47

Więcej takich dobrych wieści od wszystkich Forumowiczów. Pozdrawiam!
poznaniak
Przyjaciel Forum
 
Posty: 353
Rejestracja: 14 Cze 2011, 22:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości