Rak jądra - prośba o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez romi » 08 Cze 2015, 21:16

Witam
A może to psychika płata figle? Markery są w porządku, jedyne co możesz zrobić dla własnego spokoju to USG jądra, jeśli coś jest, to doświadczony lekarz urolog to zobaczy.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 08 Mar 2021, 21:27

Witajcie, niestety po kilku latach jestem zmuszony powrócić z tematem...

Końcem zeszłego roku zaczęło poboloewać mnie pozostałe prawe jądro. Wykonałem profilaktyczne markery i wyniki były OK.
Markery z dnia 4 grudnia 2020 roku:
AFP 1,34 IU/mI [0 -5.80 ]
bHCG <0,2 mlU/mI [0,0 -2.60]
LDH 254 U/L [240 - 480]

Udałem się również do urologa na wizytę, gdzie wykonano USG - obrazowo wszystko OK.

Z uwagi na dłuższą przerwę w badaniu TK zalecono jego wykonanie, przy czym dostałem skierowanie tylko na TK jamy brzusznej + miednica mała z kontrastem.

W wyniku/opisie badania wszystko OK, zamieszczam tylko fragment, który wzbudził mój niepokój:
Liczne metalowe klipsy okołoaortalnie - stan po operacji węzłów chłonnych.
Klipsy widoczne od naczyń nerkowych do okolicy rozwidlenia aorty.
Okołoaortlanie po stronie lewej widocznych kilka podejrzanych węzłów chłonnych wielkości do 10 mm - niewidoczne w badaniu poprzednim, przy czym węzły te są słabo widoczne, zlewają się z pętlami jelitowymi tej okolicy - do rozważenia Pet TK.
Pozostałe grupy węzłów chłonnych jb i miednicy niepowiększone.

Co o tym sądzicie? Co powinienem dalej zrobić, czy mimo, że markery i USG są Ok, może to być coś niepokojącego? Prosiłby m o porady i wskazówki.
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez romi » 08 Mar 2021, 23:24

Markery nie wskazują na wznowę, badania obrazowe również, bo wielkość węzłów nie przekracza wielkości granicznej. Natomiast dalsza diagnostyka dla pewności jest wskazana, ale przed podjęciem decyzji wskazana byłaby konsultacja z onkologiem. Spróbuj umówić się z dr Sarosiekiem na konsultację.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 09 Mar 2021, 19:42

Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź!
Opis TK odebrałem wczoraj i się nieco zaniepokoiłem, dlatego Twój post był dla mnie dużym wsparciem.

Ja jestem z okolic Bielska - Białej i przy pierwszym przypadku leczyłem cię w Centrum Onkologii w Warszawie (operacja RPLND) u dr Wiechno - tam mnie skierowano przez forum. Czy sądzicie, że kontynuacja leczenia właśnie tam też byłaby OK?
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez romi » 09 Mar 2021, 22:31

Jak najbardziej Centrum Onkologii jest właściwym miejscem, tylko terminy wizyt mogą być odległe. Do dr Sarosieka możesz napisać maila i załączyć wszystkie wyniki badań.
dr n. med. Tomasz Sarosiek - specjalista onkologii klinicznej
Dla pacjentów z nowotworami jądra w celu konsultacji i leczenia preferowany kontakt bezpośrednio z dr n. med. Tomaszem Sarosiek - nowy adres email: tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl. / tel. kom: 601 310 244.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Jeek » 09 Mar 2021, 22:41

Jeżeli leczyłeś sie w COI w Warszawie, to moim zdaniem najlepsze obecnie miejsce na konsultację.
Syn również leczył się w COI w Warszawie i do tej pory tam prowadzona jest obserwacja.
Ostatnia wizyta kontrolna w listopadzie była niestety " tele", ale nic się złego nie działo.
Zadzwoń

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 209
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości