Nowotrwór prawego jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 09 Paź 2017, 21:48

Witam
21tehace21 leczył mnie ten sam lekarz na początku... W pierwszym TK był opis węzłów 20/11 mm. Lekarz mówił, iż jest wszystko w normie i jestem zdrowy, a karboplatyna podana jako zmniejszenie szans na powrót (w W-wie dowiedziałem się, iż dawka powinna być 2 razy większa...) :oops:
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 10 Paź 2017, 05:03

Witaj,
Bardzo szkoda, że nie opisałeś wyników tego pierwszego pooperacyjnego TK tu na Forum. Prawdopodobnie użytkownicy zwróciliby uwagę na te powiększone węzły chłonne. Jednak w tym przypadku dwa kursy karboplatyną to i tak by było za mało. W przypadku stwierdzonych przerzutów to 3 x BEP. Ja wiem, że to powinien wiedzieć lekarz, ale taka jest nasza rzeczywistość, że należy działania lekarzy kontrolować, sprawdzać i jak można konsultować. Nie wiadomo jak ten powiększony węzeł był opisany w TK. Może radiolog określił go jako odczynowy a nie meta? Czy w ciągu tych 3’lat wykonywałeś kontrolne TK, a jeśli tak to co się działo zmtą zmianą? Przepraszam, że o to pytam, ale bardzo zastanawia mnie powód tego błędu na początku leczenia. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez JurekO » 10 Paź 2017, 09:37

Hej,

jak masz wezly powyzej 3cm, to usuwaj. Od tego mamy wytyczne. Wiem ze to bylo na moje zyczenie, bo cholernie nie chcialem tego RPLND, to bylem u 4 lekarzy. 3 bylo za wycinaniem. Tylko Dr. Sarosiek sie ze mna zgodzil, ze zrobimy PETa i jak bedzie dobrze, to mozemy obserwowac, bo nasieniaka zawsze mozemy zwalczyc. No i po mniej niz roku wznowa. To mialem RPLND, i jesce jako bonus TIPa, ktory byl masakryczny. I skutki odczuwam do dzisiaj. Ja juz bym dzisiaj wycinal bez zastanawiania, ale to dzisiaj :(

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 14 Paź 2017, 19:47

Witam
Na wtorek mam zaplanowane badanie PET. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile się czeka na opis? Nie ukrywam, iż liczę, że badanie tylko potwierdzi, że jestem zdrowy ;)
PS. Co dobrego polecacie do jedzenia dzień przed badaniem?
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 26 Paź 2017, 19:51

Witam
Dzisiaj wreszcie otrzymałem wyniki Pet:
PET.PNG
PET.PNG (133.08 KiB) Obejrzany 7740 razy

Czekam na opinię dr Sarosieka czy obserwacja czy wycinamy węzły (które nawiasem mówiąc w porównaniu do ostatniego TK jeszcze się zmniejszyły). Jutro będę miał wyniki markerów...
Trochę spadł mi kamień z serca i dalej optymistycznie patrzę w przyszłość. Od poniedziałku jeśli markery będą w porządku to wracam do pracy... :D
Czekam na wasze opinie i wskazówki
Pozdrawiam
Dominik
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 26 Paź 2017, 22:04

Witaj,
Z badania PET wynika, że ten pakiet węzłów nie wykazuje podwyższonego metabolizmu znacznika co wskazuje na zmiany martwicze po chemioterapii. Rozmiar na granicy, powyżej której konieczne jest RPLND. Decyzja, co robić jest trudna i niech ją podejmie doświadczony onkolog. Ja się nie wypowiadam bo jednoznacznie trudno to stwierdzić. Nie mniej wynik PET bardzo pozytywny i optymistyczny. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 29 Paź 2017, 21:10

Witam
Dzięki Marcin za opinię...
Mam trochę mieszane uczucia, bo jeden z lekarzy stwierdził, iż badanie jest niejednoznaczne, gdyż SUVmax 3,0 zdaje się być wysoką wartością. Lekarz też zalecił, abym poprosił o doprecyzowanie, czy zdaniem opisującego lekarza pakiet węzłów chłonnych jest aktywny metabolicznie czy nie? - bo od tego zależy dalsze leczenie...
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
Dominik
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 29 Paź 2017, 21:56

Hej,
Dla stwierdzenia podejrzenia aktywnego metabolicznie procesu nowotworowego SUV powinien wynosić powyżej 3, u Ciebie jest max do 3, więc jest duża szansa, że nie ma tam żywego utkania nowotworu. Jednak upewnienie jak najbardziej wskazane. Ze względu, że zarówno wielkość tego pakietu węzłów, jak i ich aktywność metaboliczna są na granicy to rzeczwiście decyzja operować vs obserwować jest trudna. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 26 Lis 2019, 22:33

witam
Wczoraj dostałem wyniki TK i niestety po 2 latach spokoju powiększyły się węzły chłonne do 30x19 mm (poprzednio 15x8 mm). Przy lewych naczyniach biodrowych od 10mm w osi krótkiej. Rozpocząłem dzisiaj serię kursu TIP... Proszę o ewentualne sugestie dotyczące leczenia i skuteczności. Czy TIP jest trudniejszy w przebiegu od BEP?
Pozdrawiam Dominik
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 26 Lis 2019, 22:53

Dodam jeszcze, że markery w normie.

AFP <1,30 ng\ml (0,00-8,00)
HCG <2mIU\ml
TSH: 2,629 0,550
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości