Luki, nasieniak

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Luki, nasieniak

Postprzez luki » 16 Maj 2016, 21:26

Witajcie

Dziś zrobiłem TK po chemii 4xEP.
Oto opis:

Badanie kontrolne - badanie poprzednie z dnia 29.01.16

W badaniu aktualnym nie uwidoczniono widocznych w badaniu poprzednim powiększonych węzłów chłonnych zlokalizowanych zaotrzewnowo (między aortą zstępującą a żyłą główną dolną oraz poniżej poziomu lewej żyły nerkowej).
W tej lokalizacji widoczne są bardzo drobne węzły chłonne o średnicy ok. 2 mm.
Poza tym obraz narządów klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej jak w badaniu poprzednim.

Wnioski:
Cechy stłuszczenia wątroby.
Poza tym obraz narządów klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej w granicach normy.
luki
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Cze 2014, 11:22

Re: Luki, nasieniak

Postprzez kaja i michal » 16 Maj 2016, 22:55

Hej,
Gratulujemy dobrych wyników TK;). Oby tak dalej. To wspaniałe wieści jak przybywa dobrych wyników wśród tu zarejestrowanych. Życzymy szybkiego powrotu do formy sprzed chemii. ;)
Jak sie czuje żona i potomek bo zdaje się, że to juz niedługo?
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: Luki, nasieniak

Postprzez luki » 17 Maj 2016, 06:45

Dziękuję za miłe słowa. Cieszę się że wracam do pracy :)
Żona czuje się dobrze, ciąża jej nie dokucza, młody już kopie ale do końca jeszcze daleko, planowe rozwiązanie w połowie września.

Pozdrawiam
luki
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Cze 2014, 11:22

Re: Luki, nasieniak

Postprzez luki » 27 Sie 2016, 20:48

I kolejna kontrola za mną. TK bez widocznych węzłów chłonnych, bez cech procesu rozrostowego. Markery ok, w normie. W poniedziałek formalność - wizyta u dr Huras, bo przecież skierowania na kolejną kontrolę potrzebne.
Ku pokrzepieniu serc informuję że moja małżonka urodziła wspaniałego synka, trochę przedwcześnie bo w 7 miesiącu, ale już w poniedziałek wychodzą ze szpitala i będą już w domu. Tym co się martwią, młody ustrzelony z "jednorurki" dobrą, staroświecką i sprawdzoną metodą. Czyli potwierdzam - da się ;)
luki
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Cze 2014, 11:22

Re: Luki, nasieniak

Postprzez Neo » 28 Sie 2016, 09:00

Gratulacje w pierwszej kolejności syna i dobrych wyników. Dzięki za budującą wiadomość! :) Pozdrawiam
Neo
 
Posty: 31
Rejestracja: 22 Sty 2015, 22:36

Re: Luki, nasieniak

Postprzez marcin s » 04 Wrz 2016, 20:14

Gratulacje bardzo się cieszę dużo zdrowia dla pociechy dla mamy i oczywiście dla Ciebie
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Luki, nasieniak

Postprzez luki » 05 Wrz 2016, 22:02

Dziękuję Wam za miłe słowa. Synek daje mi i żonie mnóstwo radości i całkowicie zajmuje zarówno fizycznie jak i umysłowo co jest bardzo miłą odmianą po paru miesiącach stresu :)
Niestety nie udało mi się spotkać z dr Huras ponieważ nie pracuje ona już w CM Małgorzata. Od wczoraj tj. 5.09 dr Huras przyjmuje w Częstochowie na Parkitce. Telefon do rejestracji onkologicznej to 609997070.
luki
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Cze 2014, 11:22

Re: Luki, nasieniak

Postprzez luki » 04 Mar 2017, 13:20

Witajcie.

Właśnie odebrałem wynik mojego TK i wszystko jest ok tylko jedna rzecz mnie dziwi. Mimo że na skierowaniu, w nagłówku opisu i na płytce jest napisane że TK jamy brzusznej, klatki piersiowej i miednicy małej to w opisie o klatce ani słowa. Czy mam to rozumieć że wszystko jest ok czy interweniować i prosić o uzupełnienie opisu?
luki
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Cze 2014, 11:22

Re: Luki, nasieniak

Postprzez mardeb76 » 04 Mar 2017, 17:22

Witaj,
Jeśli TK klatki piersiowej zostało wykonane to musi być opis. Koniecznie interweniuj i poproś o uzupełnienie jeśli go nie masz. Bywały przypadki, że mimo zalecenia na skierowaniu pełne TK nie zostało wykonane. Wyjaśnij to. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Luki, nasieniak

Postprzez luki » 04 Mar 2017, 19:06

Na pewno miałem robione TK klatki bo jak mnie ustawiali w tomografie to pielęgniarka pytała się technik czy klatka też. Potem wsunęła mnie głębiej ustawiając wskaźnik na szyi.
luki
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Cze 2014, 11:22

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości