historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS IIC

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Ewa i Adam » 29 Gru 2014, 19:43

Dzięki Romi - o Częstochowie też myślimy, a raczej za sprawą JurkaO o Pani Dr Huras :)
Przy podjęciu leczenia poza miejscem zamieszkania niepokoi mnie jeszcze jedno. Jeżeli w Krakowie mąż ( w trakcie leczenia uzupełniającego) będzie miał jakiekolwiek niepokojące objawy wymagające interwencji lekarskiej, np. pilnej konsultacji z onkologiem, jak pojedzie do nas lekarz w Krakowie? Może to głupie, ale moje dotychczasowe doświadczenia ze służbą zdrowia nie są niestety dobre.... Na powiedzmy 15-20 lekarzy trafiło mi się trzech przez duże "L". Czy moje wątpliwości mają w ogóle racje bytu czy przesadzam?
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Ewa i Adam » 30 Gru 2014, 11:59

Okazuje się, że Adam zrobił tylko LDH (29.12.2014) - 337 (norma laboratorium do 250). Robił prywatnie więc norma nieco inna.
Zdecydowaliśmy o leczeniu w Częstochowie. Pani dr Huras jest na urlopie, ale wraca 2 stycznia. Otrzymaliśmy zapewnienie, że oddzwoni. Mam nadzieję, że się uda podjąć tam leczenie.
Pytanie: Adam uskarża się na ból dolnej partii kręgosłupa i ud. Boli, rzadko korzysta ze środków przeciwbólowych a wczoraj nie dał rady bez nich. Czy powodem takiego bólu może być pakiet węzłów uwidoczniony w TK?

Informacyjnie - umówiłam Adama dzisiaj do pulmonologa, na mój laicki rozum TK klatki zdrowo nie wygląda, a całe dwa tygodnie Adam kaszlał tak jak rok temu kiedy przechodził dwukrotne zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc. Uparł się,że nic mu nie jest i nie poszedł do lekarza przed świętami.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez JurekO » 30 Gru 2014, 12:50

No niestety taky pakiet moze sie przesuwac i moze uciskat na kregosup. Mie tez raz tak zlapalo jak czekalem siedzac na zemi w COI i kilka dni trzymalo. God bless ketanol :D
Ciekawe jak to jest z tym kaszlem, bo ja mialem take same problemy rok temu w czerwcu, przechodzone zapalenie oskrzeli, czy to moglo miec juz wtedy zwiazek z rakiem, bo taky kaszel palacza to ja mialem dluuugo, nawet jak juz nie palilem. I czytalem, ze chorzy na raka jadra podobno maj chroniczny kaszel, ale co na tym jest, to tego juz nie wiem. Ja to sie jesce zastanawiam, na ile nam pomaga krakowskie powietrze, bo jestem tu od 3 lat i czasami jest masakra. I z tego co obserwowalem, to sporo ludzi tu pisze z Krakowa :?

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez romi » 30 Gru 2014, 14:02

Witam
Ewa i Adam napisał(a):Jeżeli w Krakowie mąż ( w trakcie leczenia uzupełniającego) będzie miał jakiekolwiek niepokojące objawy wymagające interwencji lekarskiej, np. pilnej konsultacji z onkologiem, jak pojedzie do nas lekarz w Krakowie?

Zawsze możecie skorzystać z pomocy SOR lub lekarza POZ. Mając dokumentację choroby lekarz będzie wiedział co robić. Poza tym zawsze możecie skorzystać z konsultacji telefonicznej z lekarzem prowadzącym. Wiele osób przez to przeszło także nie miej obaw - będzie dobrze.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Ewa i Adam » 30 Gru 2014, 14:08

Dziękuję JurkuO i Romi :)
Coś nam forma po TK zdechła, ale to chyba normalne... Się ogarniamy całą rodzinką...
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Ewa i Adam » 30 Gru 2014, 20:36

Pulmunolog obejrzał i przebadał. Zmiany określił jako normalne poinfekcyjne. JurekO - kaszel zakwalifikował jako astmatyczny - ponoć częsta przypadłość Krakusów. Pani zapytala od kiedy mieszkamy w tym pięknym mieście, 11lat podsumowała lekiem Alvesco -wziewny na dwa miesiące.
W sumie dobrze, że byliśmy - Adam otrzymał skierowanie na spirometrię więc jakby co będzie do wglądu.
Jutro mam dzwonić w sprawie hist-patu. Bezpośrednio do zakładu patologii - mila Pani obiecała przyspieszyć.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Ewa i Adam » 31 Gru 2014, 17:56

Hist-patu nie ma i do poniedziałku na pewno nie będzie :(
Lekarz badający próbki jest chory, nie do końca zrozumiałam czy tylko o to chodzi. Pani coś mówiła, że w poniedziałek patolog przyniesie próbki.... mogłam coś pokręcić... nie sądzę by patolog zabierał próbki do domu.

Adama coraz bardziej boli... ciężko jest...
Ketonal forte 100 mg dwa razy na dobę średnio pomaga.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez troll » 31 Gru 2014, 18:31

Witaj,

Iść do rodzinnego lub nocną i świąteczną pomoc doraźną i poprosić o Zaldiar/Doretę (paracetamol + tramadol), żeby jakoś to przeżyć o ile ból jest rzeczywiście silny. Dolegliwości mogą być dokuczliwe i może to być wynik powiększenia węzłów chłonnych, szczególnie, że dolegliwości pojawiają się w lokalizacji typowej. Więcej z praktycznego punktu widzenia w tej chwili zrobić nie można. Wziąć wypis/wynik TK i jechać, lekarz takiej pomocy odmówić nie powinien, szczególnie, że Zaldiar/Doreta są względnie bezpiecznymi lekami w stosowaniu i nie ma obaw, że może stać się coś złego.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Ewa i Adam » 31 Gru 2014, 18:37

Dziękuję Trollu,
na razie zamiast drugiej dawki ketanolu Adam wziął Ibuprofen Max. Jeżeli zobaczę, że nie jest dobrze - pojedziemy. Twoje wskazówki są bezcenne...
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez troll » 31 Gru 2014, 18:47

Witaj,

Reakcja zarówno na ketoprofen jak ibuprofen tak na prawdę jest u każdego człowieka indywidualna. Może się okazać, że ibuprofen wytłumi dolegliwości. Pamiętajcie, że na SOR lub nocnej i świątecznej pomocy będzie mnóstwo ludzi z pourywanymi rękami, kieliszkami w oczach itp. itd. Może warto zabezpieczyć się w leki trochę wcześniej? To jedynie sugestia!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości

cron