historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS IIC

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez romi » 10 Gru 2014, 12:35

Witam
Trzeba pokazać wytyczne dotyczące postępowania z chorymi na nowotwory jądra. Jeśli jest w miarę kumata to powinna zrozumieć.
Jeśli chodzi o skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu to w obecnej chwili nie mają oni uprawnień do wydawania skierowań na badania specjalistyczne w tym TK, także lepiej go do tego nie zmuszać, bo faktycznie może mieć później kłopoty. Być może po zmianach lekarze POZ będą mogli takie skierowania wystawiać.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Ewa i Adam » 10 Gru 2014, 12:39

Romi, ale tu nie chodzi o NFZ - to wszystko robimy prywatnie...
O wytycznych mówiłam i kobieta stwierdziła, że ona nie musi znać wytycznych - ale się poddała i ponoć skierowanie będzie dzisiaj wystawione...
Dziękuję za odpowiedź - jak tylko odbiorę skierowanie idę umawiać termin.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez JurekO » 10 Gru 2014, 12:45

Hej Ewa,

wedlug reklamy, juz od stycznia powinno sie wszystko zmienic na lepsze :D Mi tez sie raz oberwalo, bo poszedlem do Pani Internistky ze mi potrzebne TK i nie mialem przy sobie zadnych dokumentow i Pani Doktor ze TK jest nie zdrowe i nie powinno sie robic zbyt czesto. No ale to wtedy Pani Doktor naprawde nie byla w humorze. Trzeba byc cierpliwym. Wszystko bedzie dobrze. Jak jej powiesz ze maz juz w szpitale czeka na hemikastracji to powinna sie domyslec, ze TK jest nastepna rzecz do zrobienia i powinna wypisac. Nie wiem kdzie bedesz robic TK, ja robie w Imedzie i terminy sa od razu.

Pozdrawiam
Jurek
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez JurekO » 10 Gru 2014, 12:50

A i jesce mi sie przypomnielo, dopilnuj, ze by TK bylo wypisane z kontrastem. Bo z tym tez bywa roznie. :)

Pozdrawiam
Jurek
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Ewa i Adam » 10 Gru 2014, 12:51

Jurku, no przeceniłeś Panią doktor.... - wszystko ma w mailu wymalowane o tym, że mąż już w szpitalu, że prosi o kontakt ze mną jako żoną, bo oględnie rzecz ujmując, on ma mieć święty spokój - to ja jestem od załatwiania wszystkiego - no wszystko opisane, numer telefonu podany. Co robi pani doktor? Dzwoni do męża i prosi, żeby jutro do niej przyszedł... witki opadają....

ma byc z kontrastem - mówiłam
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez fuckRak » 10 Gru 2014, 14:03

Czy mąż był już onkologa? moim zdaniem skierowanie od TK powinnaś wyszarpywać od onkologa a nie lekarza rodzinnego (przynajmniej jeszcze teraz - być może za miesiąc już będzie inaczej). A rejestruj męża telefonicznie na TK, z adnotacją, że skierowanie dostarczysz później - przynajmniej ja tak praktykuje. Skierowanie od onkologa dostaniesz na pewno.
fuckRak
 
Posty: 140
Rejestracja: 01 Paź 2014, 20:09
Miejscowość: Poznan

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Ewa i Adam » 10 Gru 2014, 16:28

O ludzie. wydarłam, ale więcej z Panią doktor nie chcę mieć do czynienia.... Taki nieludzki człowiek.
Mamy TK na 19 grudnia i wiem, że opis będzie najpóźniej 29 grudnia do odbioru, więc powinno wszystko być dostępne w ostatnich dniach grudnia lub z początkiem roku...
Mam też rozmowę ze starszą córką za sobą - mądre dziecko i silniejsze niż myślałam.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez troll » 10 Gru 2014, 17:31

Witaj Ewo,

Podziwiam Twoją siłę w zmaganiach z absurdami tego kraju :) Podziwiam ile udało Ci się załatwić w tak krótkim czasie! Teraz najważniejsza jest orchidektomia - obraz USG wyraźnie sugeruje guza jądra. Stąd bardzo, bardzo dobrze, że operacja odbędzie się tak szybko. W razie wątpliwości proszę o zadawanie pytań w formie punktów - np. ich powtórzenie na końcu - będzie łatwiej odpowiadać, szczególnie przy takim braku czasu, jak teraz...

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Ewa i Adam » 10 Gru 2014, 21:50

Trollu - dziękuję. Czuję się po tej małej wojnie o 10 lat starsza...

Opowiastka: Chciałam Wam napisać o jeszcze jednej rzeczy - z innej beczki, no, prawie innej. Pogoda do bani, dzieci chorują. Młody przeziębiony, Młoda grypowa. Byłam z Młodą dzisiaj w międzyczasie u internisty (między awanturką z nieludzką doktor a wizytą u Mężulka). Internista - Pani Doktor bardzo ludzka - obadała wyrośnięte dziecię, zapisała medykamenty i wzięła się za mnie. Zapytała o przyczynę mizeroty mojej twarzy - wysłuchała - powiedziała, że z każdym problemem czy to skierowanie czy to inna rzecz mam przyjść do niej. Sama udała się do rejestracji zarejestrować moją osobę - stwierdziła, że z czystym sumieniem daje L4 - bym ogarnęła sytuację, udzieliła otuchy tak jak Wy tutaj... Takie ot ludzkie zakończenie dnia.

Mężulek obłożony laptopem czeka na zabieg - pewnie w piątek. Zrobili mu wyniki, ale nie wiem czy powtórzyli markery. Za to TSH po raz pierwszy od usunięcia tarczycy na poziomie 1 :)

Pytanko: Zapytałam Mężulka czy wyleczył ząbki. Ma coś do skończenia - chyba przed ewentualną chemią to wskazane zrobić z ząbkami porządeczek - prawda?
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków)

Postprzez Adrian1975 » 10 Gru 2014, 21:56

cześć,

niech mężulek, jak się ogarnie po zabiegu zrobi porządek z ząbkami, bo dziurawe są siedliskiem bakterii,więc jak najbardziej Twoje mysli idą we właściwym kierunku
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości