historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS IIC

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS II

Postprzez Ewa i Adam » 12 Paź 2015, 14:15

W drodze do domu :D Szwy zdjęte - znaczy wszystko ok. Dr Rogowski rozdzielił nam na drogę przytulańce i zalecił na dzisiaj kolację przy świecach :P
Pozdrawiamy Was serdecznie!
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS II

Postprzez Adrian1975 » 12 Paź 2015, 19:37

smacznego zatem
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS II

Postprzez Ewa i Adam » 22 Paź 2015, 15:55

Witam wszystkich,
właśnie Kochana żona przesłala fotkę wyniku badania histopatologicznego.
" W badanych fragmentach tkankowych widoczne węzły chłonne z cechmi zaniku tłuszczakowatego. Nie znaleziono utkania nowotworowego ani ognisk ponowotworowych."

Jednym slowem jest dobrze. :lol:

Pozdrawiam
Adam
PS: Wszystkim, ktorych czeka RPLND dedukuję słowa guru chirurga - "RPLND to prosta operacja. Nie ma się czego bać." :D
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS II

Postprzez JurekO » 22 Paź 2015, 17:00

Hej Adam,

Moje gratulacje :D Mam nadzieje ze to jest defynytywna kropka nad przygoda z nowotworem w Waszym zyciu przez nastepnych kilka generacji!

Pozdrawiam serdecznie

Jurek
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS II

Postprzez Adrian1975 » 22 Paź 2015, 21:23

super wiadomości Adamie, cieszymy się z Wami

Adrian, Agata
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS II

Postprzez poznaniak » 23 Paź 2015, 00:13

Bardzo się cieszę razem z Wami. Pozdrawiam :)
poznaniak
Przyjaciel Forum
 
Posty: 353
Rejestracja: 14 Cze 2011, 22:13

Re: historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS II

Postprzez góral » 23 Paź 2015, 11:44

Super , Gratulacje :)
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS II

Postprzez Ewa i Adam » 24 Paź 2015, 05:31

Życie nie chce się podporządkować naszym marzeniom. Nocą wezwałam pogotowie, żeby sie szybciej dostać na SOR. Adam mial straszne bóle, wymioty i biegunkę. Po rtg i Tk - zapalenie trzustki z cechami otrzewnowymi. Za godzinę chirurg zadecyduje na jakim oddziale zostanie (słyszałam cos o gastroenterologii)...

Nie rozumiem, nie ogarniam....
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS II

Postprzez arek » 24 Paź 2015, 23:52

Hej!
Droga Ewo, i co tam na froncie? Jak nasz dzielny pacjent?
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: historia Adama (Kraków) - nienasieniak pT2N3M0S1- CS II

Postprzez Ewa i Adam » 25 Paź 2015, 09:15

Jest bardzo ciężko - ból i szpital to ostatnie dwie rzeczy jakich się spodziewaliśmy ... przyszło jak zawsze nieoczekiwanie. Adam jest dzielny i walczy z całych sił, walczy z bólem, który ustępuje w części pod wpływem środków falmakologicznych. Mój Adaś to wielki wojownik i wiem, że da radę.
Rozpoznanie - ostre zapalenie trzustki - dlaczego? żadna z przyczyn najczęstszych nie wystąpiła, pozostaje zatem złożyć to na barki wszystkich leków, które Adam przyjął i przyjmuje i ...na dietę.
Zadecydowano o ustawieniu leczenia farmakologicznego na oddziale gastroenterologii (chirurg ogólny stwierdził, że to jest teraz podstawa, gdyby coś poszło nie tak to bardzo rozległy zabieg operacyjny, do którego nie spieszy się ani nam, ani chirurgom). Na dzisiaj głodówka i niewielkie ilości wody. W poniedziałek lekarze ustalą tok postępowania. Spotkałam się wczoraj z bardzo młodym lekarzem dyżurującym, który przede wszystkim zapoznał się z całą dokumentacją medyczną - szacun (opasły segregator). Rozmawiałam z nim - pytałam co tak naprawdę pokazały badania obrazowe - krótko mówiąc opis TK jest typowy dla takiego zapalenia, nie ma zmian martwiczych co jest bardzo dobrym objawem (lekarz uprzedził, że takie zmiany mogą się jeszcze pojawić, ale najważniejsze by nie były zakażone). Ustaliliśmy też, że kolejne badanie obrazowe to już na pewno będzie rezonans, ale lekarze skupią się na porównywaniu lipidogramów.
Dziękuję Wam za wszystkie przejawy wsparcia - jesteśmy otoczeni wspaniałymi ludźmi z każdej strony, mamy wspierającą rodzinę, przyjaciół, którzy bez względu na porę i własne obowiązki biorą broń, którą dysponują i walczą z nami. To pomoc nieoceniona...
Szczególne dzięki dla Jarka, Krzysia, Oli i Wojtka oraz Doktora Jarka.
Bogusiu - Najwspanialszy Zastrzyku Energii :) - jesteś wspaniałą osobą i nie mam słów, by napisać jak wdzięczne jest moje serce. W takiej małej, drobnej osobie Bóg zgormadził tyle piękna... Jiri - trzymaj się swej najwspanialszej kobiety :) I nie ustawaj w walce! Nieustająco mamy Was w sercach i to dzięki Wam przetrwałam te trudne 14 godzin na SORze...
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości