Tu testis Gdańsk

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Tu testis Gdańsk

Postprzez romi » 26 Kwi 2015, 21:01

Witam
Ci którzy przeszli chemioterapię i RPLND twierdzą, że gdyby mogli wybierać to woleliby RPLND, także bądź dobrej myśli. Oczywiście warunkiem jest wykonanie bądź co bądź poważnej operacji przez chirurga znającego się na rzeczy. Na forum polecamy dr. Rogowskiego, zespół z Magodentu i CO-I. Problem w tym że to Warszawa.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Tu testis Gdańsk

Postprzez Jakub.P » 26 Kwi 2015, 22:30

Adrian1975 napisał(a):pełen zarost wraca mniej więcj po 2gim miesiącu od zakonczenia chemioterapii, faktycznie jak masz potworniaka, to zmiany przetrwałem powinno się usuwać z tego co wiem.

Mi się pierwsze włosy w czuciu na głowie poczułem dokładnie miesiąc po ostatniej chemii. A że włosy miałem zawsze dobre - to się szybko zregenerowały.
romi napisał(a):Witam
Ci którzy przeszli chemioterapię i RPLND twierdzą, że gdyby mogli wybierać to woleliby RPLND, także bądź dobrej myśli. Oczywiście warunkiem jest wykonanie bądź co bądź poważnej operacji przez chirurga znającego się na rzeczy. Na forum polecamy dr. Rogowskiego, zespół z Magodentu i CO-I. Problem w tym że to Warszawa.
Pozdrawiam

Ja polecam Wołoską i dr Rogowskiego ;)
Warunki po przeprowadzce oddziału super :)
Mam porównanie - orchidektomia na starym oddziale (słabe warunki, ciasno), RPLND już w luksusach można powiedzieć
Jakub.P
 
Posty: 27
Rejestracja: 23 Lis 2013, 15:10

Re: Tu testis Gdańsk

Postprzez aszs » 28 Kwi 2015, 10:07

Oczywiście jeżeli operacje to w Warszawie, wydaje mi się że jak doktor Sarosiek mnie przyjmował to wspominał coś o dr. Żaku jako osobie, która by miała wykonywać

PS. Mi w sumie po każdym cyklu zaczynają wszędzie od odrastać, ale nie na całej głowie i nie tak dużo jak przedtem :)
Awatar użytkownika
aszs
 
Posty: 36
Rejestracja: 10 Gru 2014, 20:22

Re: Tu testis Gdańsk

Postprzez romi » 28 Kwi 2015, 10:24

Witam
Dr Żak wykonał już niejedną taką operację także Magodent to dobry wybór.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Tu testis Gdańsk

Postprzez aszs » 04 Maj 2015, 20:39

Wiiitam!

Ostatnia chemia zaliczona, 15 maja mam TK, myślę ze pod koniec miesiąca dowiem się czy jeszcze mnie trochę pomęczą :)

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów i rozpoczynam odpoczynek w celu powrotu do siebie po chemiach!
Awatar użytkownika
aszs
 
Posty: 36
Rejestracja: 10 Gru 2014, 20:22

Re: Tu testis Gdańsk

Postprzez Ewa i Adam » 04 Maj 2015, 20:52

A my trzymamy kciuki za pomyślne badania obrazowe!
Nabieraj sił i wracaj do zdrowia!
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Tu testis Gdańsk

Postprzez troll » 05 Maj 2015, 14:07

Witaj,

Tylko spokój może Ciebie (nas?) uratować :) Masz teraz trochę czasu na powrót do jako takiej formy. W im lepszej kondycji pójdziesz na RPLND (o ile będzie do takiej operacji wskazanie po wyniku TK) tym szybciej dojdziesz do siebie po zabiegu. A poczucie, że żadna tam chemioterapia nie jest w stanie Cię osłabić - co nas nie zabije to nas wzmocni - bezcenne i wyjątkowe :)

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Tu testis Gdańsk

Postprzez aszs » 22 Maj 2015, 19:29

Hej!

Myślę że będziecie równie szczęśliwy jak ja dzisiaj - zadzwoniłem żeby dowiedzieć się jak wyniki tomografu iiii WSZYSTKO W PORZĄDKU! Wszelkie zmiany zniknęły, nic nie jest powiększone, RPLND nie będzie potrzebne, czekam teraz na kontrole, prawdopodobnie w lipcu :) A co do przeżywania ostatniej chemii - powiem że mnie ostatnia uderzyła mocniej niż wcześniejsze. Prawie tydzień czułem się tak sobie, potem stopniowo lepiej, a obecnie już prawie wszystko w normie. Niestety zacząłem tracić włosy na nogach, brwi i ani włosy ani broda jeszcze nie odrasta w normalnej formie, a w małych jasnych dziecięcych włosach.

Prawdopodobnie nie wytrzymam czekania aż do lipca i zrobię badanie krwi jeszcze w między czasie, obiecuje dawać znać co kontrole :)
Awatar użytkownika
aszs
 
Posty: 36
Rejestracja: 10 Gru 2014, 20:22

Re: Tu testis Gdańsk

Postprzez Ewa i Adam » 22 Maj 2015, 20:38

Wspaniałe wieści :)
Gratulujemy i cieszymy się razem z Tobą!
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Tu testis Gdańsk

Postprzez aszs » 03 Sie 2015, 19:59

Witam :)

Trochę z opóźnieniem piszę, ale byłem na pełnej kontroli dwa tygodnie temu i mam znowu same dobre wieści. Wyniki krwi - prawie wszystko dobrze, trochę za mało płytek krwi (129 tys/ul - dolna norma 150 tys/ul), za dużo Monocytów (10,6% - górna norma 8%). Markery oczywiście w normie wszystkie (LDH, AFP, bHCG) i tomograf telefonicznie znowu wynik poznałem że wszystko jest w porządku, nic się nie pojawiło. Kolejne testy jakoś na jesieni - październik/listopad.

Na koniec czerwca/początek lipca (czyli około 2 miesiące od ostatniej chemii) zaczęły już mi odrastać wszystkie włosy, obecnie już wyglądam jak przed całym zamieszaniem :) Wręcz rośnie ich dużo więcej wszędzie, mocniejsze i trochę wydaje mi się że odcień zmienił się na ciemniejszy. Chyba najbardziej psychikę odbudowało mi jak odrosły mi całe brwi.
Żadnych permanentnych skutków ubocznych chemioterapii u siebie nie zauważyłem, wszystko wróciło do normy wydaje mi się. Jedyne co to miałem trochę problemów z nalotem w jamie ustnej, rozwiązany no i teraz się nieco mocno przeziębiłem i większość objawów jak kaszel, katar, bolące gardło już minęło ale utrzymuję mi się jeszcze podwyższona temperatura (37 stopni). Zwykle bardzo mało chorowałem, a jak już to szybko wracałem do zdrowia, a teraz widać że trochę słabiej ten organizm jeszcze reaguje.

Życzę wam wszystkim dużo sił i co najważniejsze zdrowia!
Awatar użytkownika
aszs
 
Posty: 36
Rejestracja: 10 Gru 2014, 20:22

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron