Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez romi » 25 Sty 2016, 15:18

Witam
W CO-I prowadzone są różne badania także trzeba byłoby się dowiedzieć o co chodzi.
Po takim okresie obserwacji bez nawrotu badanie USG i markery są już wystarczające.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez Jeek » 25 Sty 2016, 22:50

Witam

Czy dr. Skoneczna przyjmuje w COI :?:

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 209
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez romi » 25 Sty 2016, 23:21

Witam
Nie przyjmuje, ale to nie oznacza, że nie może robić tam swoich badań. Przecież dr Skoneczna pracowała w CO-I i na pewno wszystkich tam zna.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez pawelx0 » 29 Lut 2016, 19:41

Mam jeszcze pytanie do ekspertów bądź innych osób które miały mocno zaatakowane płuca, zawsze byłem aktywny fizycznie głównie siłownia i rower, ostatnio wziełem się za bieganie, mam treningi regularnie 4 razy w tygodniu (około 45 km łącznie) i po 6 miesiącach mam tylko jeden problem, podczas każdego biegu mam trudności z oddychaniem, czasami mam uczucie ze poprostu moje płuca nie mają dość pojemności by dotlenić mięśnie czasie wysiłku fizycznego. Jeszcze przed chemioterapią wyglądały jak ser szwajcarski, w opisie nie było nawet mowy o ilości przerzutów tylko "mnogie", zdaje sobie sprawy że terapia nie zmieniła zaatakowanej tkanki na zdrową i że poprostu musze się pogodzić z ich niedomaganiem ale czy kolejnymi ćwiczeniami wydolnościowymi uda mi się je groche "rozepchać"? Może ktoś jest/był w podobnej sytuacji? Od razu zaznacze że mimo swojej wagi (86 kg na 187cm) jestem szczupły także nie tu leży problem.
pawelx0
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Mar 2011, 08:11

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez troll » 01 Mar 2016, 03:59

Witaj,

Masz dobre podejrzenia - zarówno mnogie zmiany nowotworowe jak i przebyte leczenie bezpowrotnie zmniejszyły objętość oddechową płuc. Rozsądny trening może oczywiście pomóc ale na pewno nie w nieograniczony sposób. Postawiłbym na trening dla przyjemności i dobrego samopoczucia a nie dla bezgranicznej rywalizacji. Więcej będzie z tego szkody.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez góral » 01 Mar 2016, 13:56

Witaj,
ja zadaje sobie to samo pytanie :) też biegam w okolicach 50km/tydz ,i zastanawiam się ,jak przerzuty do płuc i 3xBEP mogło obniżyć wydolność płuc. Jestem rok po zakończeniu chemioterapii , i odnoszę wrażenie ( trenowałem przed chorobą i czasy to pokazują ) że jakoś specjalnie mocno ta wydolnóść (na szczęście) się nie zmniejszyła , ale nie wiem czy jest możliwy jeszcze jakiś progres w tym temacie :)

Pozdr.
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez pawelx0 » 12 Kwi 2016, 07:53

Jestem już po wizycie w Centrum, za moja zgodą wziąłem udział w badaniu na temat długoterminowego wpływu choroby/leczenia, poza stanardowo markerami badano też poziom hormonów, gęstość kości (strasznie skomplikowana nazwa badania), cukier, cholesterol i poziom tkanki tłuszczowej. Ogólnie wrażenia pozytywne, wszystko poszło szybko i sprawnie (choć powrót na trzecie pietro na oddział chemioterapii bo tam pobierają krew do tych badań przyprawia o gęsią skórkę), badania wyszły ok , no poza cholesterolem ale to uroda mojej rodziny chyba, także polecam jeśli ktoś będzie miał okazję. Następna wizyta za rok a teraz ciesze się z 5 lat które strzeliło mi 4 lutego.
pawelx0
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Mar 2011, 08:11

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez pawelx0 » 20 Mar 2017, 12:45

Cześć,

Mam szybkie pytanie, zbilża mi się wizyta kontrolna w CO-I, jest to moja pierwsza wizyta z przerwą roczną (6 rok po zakończeniu leczenia), tym razem nie miałem umawianego terminu, miałem zadzwonić i umówić się i tu przechodzę do pytania, pod jaki nr moge zadzwonić aby umówić taką wizyte, wspomne że do tej pory wszystkie wizyty miałem u Dr Wiechno.


Z góry dziękuję z pomoc.
pawelx0
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Mar 2011, 08:11

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez romi » 20 Mar 2017, 20:16

Witam
Rejestracja telefoniczna do COI 22 460 00 09 i tylko w ten sposób można załatwić wizytę. Czy akurat uda Ci się do dr Wiechno to zależy od tego jaki będzie termin, ale oczywiście możesz w rejestracji o to poprosić. Lepiej jednak poprosić o wyznaczenie terminu na wizycie kontrolnej, to pewniejsza droga i wiadomo że u tego samego lekarza.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez pawelx0 » 11 Mar 2024, 09:53

Drodzy, mając kontrolę w Centrum 10 mają, jak wcześnie trzeba zrobić rtg aby opis był już gotowy w karcie? Pierwszy raz robię rtg tam na miejscu, a słyszałem że na opis czeka się długo.
Z góry dziękuję za podpowiedź.
pawelx0
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Mar 2011, 08:11

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości