Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez tom_sar » 16 Cze 2011, 14:45

Witam,
Skoro już wywołano mnie do tablicy, to odpowiadam :)
Magodent nie mwa własnej pracowni patomorfologii - materiał do badania histopatologicznego wysyłamy do patologów z Wojskowego Instytutu Medycznego (Szpital na Szaserów). Najczęściej wyniki naszych pacjentów opisuje dwóch patologów: dr Janusz patera i dr Robert Koktysz. Jedynie bardzo rzadkie lub nietypowe przyopadki są konsultowane w Centrum Onkologii - ale konsultacje odbywają się już pomiędzy patologami z obu ośrodków, więc często lekarz kierujący nawet o tym nie wie. W każdym razie Pracownia z Wojskowego Instytutu Medycznego wykonuje badania zgodnie z aktulanie obowiązującymi standardami, nigdy nie miałem większych zastrzeżeń do efektów ich pracy (poza tym, że czasem trzeba długo czekać na wynik).
Awatar użytkownika
tom_sar
Ekspert
 
Posty: 47
Rejestracja: 22 Sty 2011, 21:26
Miejscowość: Warszawa

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez pawelx0 » 24 Lis 2011, 14:58

Witam, kolejna kontrola za mną, tym razem tylko markery, na szczęście wszystko ok. Tym razem miałem sporego stracha bo od kilkunastu dni pobolewało mnie pozostale jądro, ale dr Wiechno (fajnie że na niego trafiłem, moim zdaniem świetny lekarz. lubię jego poczucie humoru) stwierdził że nic nie wyczuwa a 80% męźczyzn po usunięciu jądra zgłasza takie dolegliwości. Za 6 tygodni tomografia. najważniejsze żeby nie popaść w paranoję i źyć normalnie. Trzymam kciuki za wszystkich walczących.
pawelx0
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Mar 2011, 08:11

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez troll » 24 Lis 2011, 17:09

Witaj,

Gratulujemy :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez poznaniak » 24 Lis 2011, 22:54

Też mam wrażenie, że mnie poboluje czasem pozostałe jądro przy byle okazji. Chociaż z drugiej strony to mógłbym po 4 latach je zbadać (USG) tak dla świętego spokoju.
poznaniak
Przyjaciel Forum
 
Posty: 353
Rejestracja: 14 Cze 2011, 22:13

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez pawelx0 » 30 Sty 2013, 18:34

Mam pytanie do leczacych się w COI, czy jest możliwość odebrania wyników badań przed wizytą? Robiłem sobie badanie poziomu hormonów i nie chciałbym czekać do kwietnia żeby dowiedzieć się jakie są wyniki.
pawelx0
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Mar 2011, 08:11

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez romi » 30 Sty 2013, 18:52

Jeśli zwrócisz się do lekarza który zlecił badanie na pewno uzyskasz wyniki.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez pawelx0 » 30 Sty 2013, 20:27

Wlaśnie chodzi mi o to żeby bez chodzenia się do lekarza uzyskać wyniki, np poprosic o kopię historię choroby, jest taka możliwość, ktoś może próbował?
pawelx0
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Mar 2011, 08:11

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez kat1340 » 30 Sty 2013, 22:03

Pewnie w COI jest podobnie co wszędzie- pytając w warszawskim MSWiA, czy można dowiedzieć się telefonicznie/mailowo/faxowo/jakkolwiek inaczej niż osobiście jaki jest mój wynik histopatologiczny po RPLND uzyskałem odpowiedź, że absolutnie nie - muszę odebrać wynik sam lub może zrobić to ktoś z rodziny (nie jestem pewien czy ktokolwiek, czy tylko upoważniony przeze mnie przy rejestracji).
kat1340
 
Posty: 99
Rejestracja: 21 Maj 2012, 23:42

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez troll » 31 Sty 2013, 02:04

Witam,

Z moich nieco pokrętnych informacji wynika, że uzyskanie wyników telefonicznie w CO-I jest prawie niemożliwe - prawie ponieważ jedyną możliwością jest poproszenie lekarza w gabinecie konsultacyjnym o udostępnienie takowych. A więc tylko tak można próbować.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nienasieniak/nasieniak z przerzutami

Postprzez pawelx0 » 25 Sty 2016, 12:23

Cześć, dawno mnie tu nie było, w miedzy czasie mineło kilka lat i. 4.02 minie dokładnie 5 lat od ostatniej chemii. Przez ten okres spotykałem się z dr Wiechno (czysta przyjemność, no może poza badaniem:) ), ale na ostatniej kontroli dostałem info że następne spotkanie bedzie z dr Skoneczna i mam się zjawić tylko z usg jamy brzusznej, z tego co zrozumiałem będę brał udział w jakimś badaniu. Moje pytanie brzmi czy może ktoś z Was miał okazję uczestniczyć w tym przedsięwzięciu?
pawelx0
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Mar 2011, 08:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron