Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez kaja i michal » 15 Gru 2016, 00:40

Hej ;)
Tak jak pisze romi nie ma się czym przejmować. Michał tez mial ostatnio niskie ldh i dr Sarosiek mówił, że to nic znaczącego. A jak Twoje kości ramienne i biodrowe? Czy to sa skutki chemii czy skąd takie ich zniszczenie u Ciebie?
Życzymy duuuzo zdrowia; ) podziwiamy Cię z mężem za to ile udzwignales. Szacunek. My mamy badania w styczniu i juz się stresujemy.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez him » 15 Gru 2016, 09:03

http://laboratoria.net/artykul/19622.html

hejka! wiedza zawsze największym orężem wobec niepewności i strachu :)Uszy do góry :) jak tam dieta? pozdrowka :)
him
 
Posty: 97
Rejestracja: 25 Paź 2013, 23:45

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez pavel » 15 Gru 2016, 10:44

hej Kaja, martwica kości, biodrowych i ramiennych, jest od chemii i sterydów, tak powiedziała onkolog, raczej od niczego innego, sterydy niszczą kości, już miało być ok, a tu jeszcze martwica kości ramiennych doszła, ale jest ok, nie mogę leżeć na bokach bo ramiona bolą, operacje załatwią sprawę, a może nie będzie trzeba operować...dowiem się wszystkiego 10 stycznia, bo mam wizytę u ortopedy który operował mi biodro.
Pozdrawiam :)
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez pavel » 20 Gru 2016, 20:39

Witam, w badaniu kontrolnym tk wyszło zapalenie jelita grubego, lekarz dał skierowanie do szpitala na kolonoskopie.
Badanie będzie robione w ZCO, jest tam oddział chirurgii.
Interesuję mnie czy przychodzi się dzień przed badaniem, a w domu utrzymuje się dietę, czy trzeba leżeć w szpitalu z tydzień?
Bardzo dziękuję za odpowiedź, szczerze mam dość szpitali więc tylko tym się martwię.
Miałem to badanie w wieku 12 lat i wtedy musiałem tydzień leżeć.
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez romi » 20 Gru 2016, 21:09

Witam
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-s ... 40197.html
Dokładnych informacji powinni udzielić Ci w pracowni.
Jeśli fortrans byłby kłopotliwy w użycie można użyć preparat o nazwie fleet.
http://cmp.med.pl/pl/na-skroty/2-uncate ... citrafleet
Z reguły nie jest wymagana hospitalizacja.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez pavel » 10 Sty 2017, 22:08

Dzięki za odpowiedź. Ten fleet to Fleet Phospho Soda - Natrii dihydrophosphas?
Chyba kupię ten fleet, bo czytając opisy osób pijących ten fortrans, nie jest ciekawie ze smakiem.
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez romi » 10 Sty 2017, 22:20

Witam
Tak roztwór doustny - 2 buteleczki po 45ml roztworu. Poza tym jest dużo łatwiejszy w stosowaniu od fortransu i przygotowanie do badania trwa krócej. Z tego co sobie przypominam w smaku jest lekko mdło-słodkawy, ale nie odrzuca. No i pije się go zdecydowanie mniej, bo tylko dwa razy rozcieńczone w szklance wody.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez pavel » 13 Sty 2017, 13:16

Witam, pani w aptece powiedziała, że ten fleet nie jest produkowany już od trzech lat, za to dała tacie, bo akurat on był moviprep, ale w domu czytając opis, wyczytałem, aby nie stosować u osób z zapaleniem jelit i chorobą Crohna, chorowałem na Crohna jakieś 15 lat temu, zapalenie jelit wyszło w tk, więc wolę tego nie brać.
Można prosić o radę co do jakiegoś leku, ale bez takich zastrzeżeń?
Chyba fortrans mi zostanie :/
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez mardeb76 » 13 Sty 2017, 13:29

Tu masz opisanych kilka specyfików: http://gastromed.pl/baza-wiedzy/przygot ... onoskopii/. Sprawdź ich ulotki może któryś wybierzesz. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez pavel » 13 Sty 2017, 14:27

Poczytałem, obawiam się że każdy lek przeczyszczający, nie jest dobry dla osób z zapaleniem jelit i chorobą Crohna. Każdy ze specyfików ma odnośnik do właśnie tych chorób.
Szukam dalej, dzięki za pomoc.
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości