Teratocarcinoma

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Teratocarcinoma

Postprzez troll » 24 Lip 2011, 15:33

Witam,

Mówiąc badanie mikroskopowe myślę badanie histopatologiczne materiału z tej zmiany pobranego w czasie jej resekcji lub ewentualnie na drodze biopsji podczas mediastinoskopii. Rzeczywiście moim zdaniem konsultacja w ośrodku torakochirurgicznym byłaby wskazana. Ta zmiana, gdyby była przerzutem (mówimy o zmianie w śródpiersiu) powinna zostać operowana a dopiero potem chemioterapia o ile byłyby do niej wskazania.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Teratocarcinoma

Postprzez AgnieszkaW » 31 Sie 2011, 17:58

Witam,
Tomek jest już po limfedenoktomii zaotrzewnowej. Mamy też wyniki histopatologiczne:

Rozpoznanie patomorfologiczne:
1. Odczyn węzłowy chłonny z rozległym ogniskiem martwicy (meta?). Rozpoznanie kliniczne nieczytelne.
2. Odczynowy węzeł chłonny.
Pobrane tkanki i narządy: 1. węzeł chłonny - okolice rozwidlenia aorty 2. węzeł chłonny - wzdłuż tętnicy biodrowej wspólnej.

Nie za bardzo wiem jak czytac te wyniki, a wizyta u onkolga dopiero za kilka dni. Trollu, czy możesz napisać co o tym sądzisz?
Pozdrawiam.
AgnieszkaW
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 Kwi 2011, 07:21

Re: Teratocarcinoma

Postprzez troll » 01 Wrz 2011, 08:47

Witaj,

W badanym materiale pooperacyjnym nie stwierdza się żywego utkania nowotworu. To świetna wiadomość, bowiem tego właśnie oczekiwaliśmy po chemioterapii. Natomiast wskazane jest zainteresowanie się zmianę ze śródpiersia bo jest ona w mojej opinii niepokojąca.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Teratocarcinoma

Postprzez AgnieszkaW » 01 Wrz 2011, 12:04

Masz na myśli tą powiększającą się zmianę, która kwalifikuje się pod szpital chorób płuc w Zakopanem, tak? Zakładam, że właśnie kolejnym krokiem będzie skierowanie od onkologa w tej właśnie sprawie.

Tomka leczenie nadal trwa i walka jeszcze nie jest zakończona, ale już teraz chciałabym Ci Trollu podziękować za Twą nieoceniona pomoc. Dzięki Tobie wiem, że Tomka leczenie przebiega tak jak należy, wiem na co należy zwracać uwagę. Całe forum to skarbnica wiedzy, pełna rzetelnych informacji, która pozwala mi trzymać rękę na pulsie. Dziękuję :)
AgnieszkaW
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 Kwi 2011, 07:21

Re: Teratocarcinoma

Postprzez troll » 01 Wrz 2011, 15:03

Witam,

Tak, tak, trzeba to jak najszybciej skonsultować torakochirurgicznie. Im szybciej zmiana zostanie usunięta i zbadana, tym lepiej. W tej chwili zakładamy, że jest ona przerzutem (potworniaka) i leczenie chirurgiczne jest bezpośrednio wskazane.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 25 gości

cron