Nasieniak, Gdańsk...proszę o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nasieniak, Gdańsk...proszę o pomoc

Postprzez katharina » 09 Kwi 2015, 18:29

Dziękuję Troll.
Co zatem w tym momencie robić?
Mąż ma zrobić badanie poziomu markerów? Jutro na przykład?
Zrobić TK klatki piersiowej?
W tym momencie też jest to teraz niezbędne?
Do kogo się udać w Trójmieście?
Po prostu do UCK w Gdańsku?
Jestem przerażona tym, że to tak przerażająco wygląda...same nieścisłości... :(
katharina
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Lis 2014, 02:50

Re: Nasieniak, Gdańsk...proszę o pomoc

Postprzez Ewa i Adam » 09 Kwi 2015, 18:59

Skoro UCK Gdańsk to ośrodek polecany, na waszym miejscu pojechałabym tam jutro z pełną zgromadzoną dokumentacją (chyba że wiecie komu przekazana została). Spróbujcie - może uda się pilnie zarejestrować na pierwszą wizytę. Podkreśl w rejestracji o jaki nowotwór chodzi i jak długo jest diagnozowany.
Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Nasieniak, Gdańsk...proszę o pomoc

Postprzez troll » 09 Kwi 2015, 19:37

Jeśli chodzi o Wasze rejony to może dr Adamowicz i Wejherowo? Dr Adamowicz to bardzo rzetelny specjalista w Waszym regionie. Wejherowo to ciekawa i warta rozważenia alternatywa.

TK klatki już nie trzeba robić bo było częścią badania PET - Przynajmniej taką mam nadzieję i tak wnioskuję. Nie zmienia to jednak faktu, że PET w tym wskazaniu był przerostem formy nad treścią.

Teraz najważniejsze to podjąć decyzję o leczeniu. Osobiście wybrałbym chemioterapię, jeśli może to Wam pomóc :) Niemniej radioterapia jest równie dobrą opcją. Odległych skutków ubocznych leczenia nie sposób przewidzieć i nie ma badań na ten temat - jeśli są jakieś opracowania to bardziej jest to case study - opis przypadku, niż realne badanie z doborem chorych do analizy.

Pozdrawiam serdecznie
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nasieniak, Gdańsk...proszę o pomoc

Postprzez Adrian1975 » 09 Kwi 2015, 20:41

troll napisał(a):Adrian, skąd wiedziałeś?!


znam Twoje zdanie Trollu w tej materii, które zresztą w pełni uznaję i akceptuję i uznaję za słuszne (ale ze mnei wazelina :mrgreen: )
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Nasieniak, Gdańsk...proszę o pomoc

Postprzez Adrian1975 » 09 Kwi 2015, 20:55

przypomniałem sobie coś,

też mam,miałem nasieniaka i przy powiększonych węzłąch chłonnych markery były w normie. tak czasem bywa, że przerzutujący nasieniak nie daje obrazu w podwyższonych markerach. u mnie cały czas, od wykrycia aż do tej chwili markery są w normie a miałem guza na węzłach chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej ponad 4 cm.
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Nasieniak, Gdańsk...proszę o pomoc

Postprzez troll » 10 Kwi 2015, 03:59

Adrian, Ty wazelino!

Ogólnie rzecz biorąc moje zdanie jest ze wszech miar jednoznaczne to jest uważam, że leczenie takiego nowotworu, jakim jest nowotwór zarodkowy jądra powinno być prowadzone ściśle według wytycznych, nawet biorąc pod uwagę biurokratyczny burdel i niedofinansowanie sektora medycznego w kraju o nazwie Polska. Jakoś w Magodencie, Krotoszynie, CO-I czy Małgorzacie udaje się przyjąć chorych w adekwatnym terminie, wystawić wszystkie skierowanie, zrobić na miejscu możliwe do zrobienia badania i odpowiednio zakwalifikować, zaplanować do leczenia i przede wszystkim poinformować o całej otoczce związanej z leczeniem. Jeśli chodzi o tę chorobę, nie wyobrażam sobie innego postępowania, które niestety w większości polskich ośrodków onkologicznych jest normą. Bardziej przypomina to Rosję niż Europę. Niestety.

Pozdrawiam serdecznie
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nasieniak, Gdańsk...proszę o pomoc

Postprzez katharina » 26 Sty 2017, 20:11

Drodzy Forumowicze...

Minęło sporo czasu, właściwie już 1,5 temu od skończonej chemioterapii męża...
Uff...

Przede wszystkim dziękuję Wam za Waszą szybką interwencję. ..porady...które z miejsca otworzyły oczy...
Zrobiliśmy dokładnie jak poradziliście, udaliśmy się do doktora Adamowicza w Wejherowie.
Powiedział dokładnie co Wy...
Najpierw zdeponowanie nasienia. I od razu cykl chemii.
Opiszę niedługo jak to wyglądało wszystko.
Po kolei.
Może mąż sam zresztą się podzieli swoim osobistym doświadczeniem. :-)

W każdym razie na ta chwile jest wszystko ok.
Wizyty kontrolne, badania - dobre. Wszystko bez zmian.

Juz dawno zabierałam się, żeby napisać...tylko jakoś nie wyszło...

Nie mniej jednak Wasza pomoc okazała się darem.
Jak to mąż mówi..."gdyby nie ja i moja niepewnośc i dociekliwość, to kto wie czy by nie był na tamtym świecie..."

Przeczytał te posty i Wasze odpowiedzi i był w szoku...

Ciesze się więc ze to forum istnieje...
To swoista baza i niezbędnik....
Dobrze, że je odkryłam. Dobrze ze znalazłam ta wiedzę...dzięki Wam...

Miliony całusów. :-)
katharina
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Lis 2014, 02:50

Re: Nasieniak, Gdańsk...proszę o pomoc

Postprzez katharina » 04 Maj 2017, 13:44

Witam.
Jesteśmy kilka dni przed badaniem nasienia.
Jestem ciekawa co wyjdzie.
Aktualnie 1,5 miesiąca zostało do 2 lat od zakończonej chemii. Narazie brak efektów w postaci dziecka ;-), mimo że się ostatnio nie zabezpieczamy...
No cóż...zobaczymy co przyniosą najbliższe miesiące...
katharina
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Lis 2014, 02:50

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości