Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 09 Maj 2011, 10:31

Witam,

W takim razie zapraszam do Twojego lekarza rodzinnego i kierunek poradnia leczenia bólu, ewentualnie jeszcze raz poradnia onkologii i przyspieszenie wszystkiego. Kolejnym stopniem w tzw. drabinie analgetycznej jest zastosowanie silnego opioidu - szczególnie przyjazny jest system transdermalny, który stosował już brat Alli tutaj na Forum. Albo morfina i jej pochodne (buprenorfina - plastry Transtec) lub fentanyl (plastry Durogesic). Takie leczenie jednak z przepisu i pod ścisłą kontrolą lekarza.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 10 Maj 2011, 22:02

Witam.
Postaram się jeszcze trochę wytrzymać jeśli nie będę dawać rady stawie się na Onkologi i będę biegał za Ordynatorem.
Narazie łykam Poltram Retard + Ketonalforte.
Pozdro.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez alli » 10 Maj 2011, 22:40

Witaj Five
Mój brat też męczy się z bólem. Ale chciałam Ci powiedzieć, że 3 lata temu, kiedy miał usunięte jądro, też strasznie go bolało (pachwina, pośladek, krzyż) i choć miał olbrzymie pakiety węzłów chłonnych w przestrzeni zaotrzewnowej to ból ustąpił całkowicie po podaniu pierwszej dawki chemii (już pierwszego dnia, po pierwszej kroplówce). Pozdrawiam i życzę dużo siły i wytrwałości w walce z chorobą.
alli
 
Posty: 197
Rejestracja: 11 Kwi 2011, 23:23

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 12 Maj 2011, 21:06

Witam :)
Alii dzięki za słowa otuchy :)
Czy u każdego poddanego chemioterapii występują jakieś skutki uboczne ?
Czy po wszystkim będę musiał unikać słońca ? łowie ryby dlatego dla mnie to ważne ;)
Narazie jakoś wytrzymuje z bólem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 13 Maj 2011, 18:15

Witaj,

Podczas chemioterapii BEP jednak większość objawów ubocznych występuje - jest to dość intensywny program. O skutkach ubocznych chemioterapii nieco tutaj: http://rjforum.pl/viewtopic.php?f=6&t=9
Podczas otrzymywania bleomycyny należy unikać słońca, natomiast łowienie ryb przy odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej jest jak najbardziej możliwe!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 23 Maj 2011, 20:58

Witam.

Zakończyłem pierwszy 5 dniowy cykl BEPa jakoś się trzymam w TK pojawiły się zmiany na płucach i węzłach chłonnych jednak nie mam szczegółowych danych na ten temat chemioterapia na nie działa ból ustąpił po kilku dniach.
26 maja idę na jakaś pół dniową chemie oczywiście krew do badań, a za jakieś 2 tyg. TK głowy.

Pozdro.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 24 Maj 2011, 00:18

Witaj,

Spróbuj dowiedzieć się tych wyników, masz prawo je otrzymać. Wraz ze spojrzeniem na nie, będziemy mogli wyciągnąć dalsze wnioski. Pamiętaj, że nawet choroba rozsiana, w dobrej grupie prognostycznej jest wyleczalna w ponad 90%! Chemioterapia to konieczność, póki co jest dobrze i tak ma być dalej. Natomiast jeśli wystąpią efekty uboczne - mamy metody by je eliminować. Po prostu wtedy musisz porozmawiać z lekarzem prowadzącym.
Czekamy na resztę wyników!

Powodzenia!
Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 26 Maj 2011, 20:56

Witam.
Kurcze dałem ciała z tymi wynikami wszystkie je miałem tylko schowałem sobie je pod stare :shock: także ich nie widziałem, ale dzisiaj będąc na zastrzyku który jest częścią cyklu chemio, znalazłem je.
Wyniki Przperowadz. badań diagn. i konsult.
Zabiegi / Procedury ICD 9:
TK brzucha z kontrastem (88.012)
Badanie wykonane w technice spiralnej po iv. podaniu 80 ml kontrastu Iomeron, z rekonstrukcjami.
W obrębie obu płuc kilka guzów metastatycznych, największy w płucu prawym w segmencie 6 - 12 mm, w płucu lewym w segmencie 10 - 11 mm (pomiar na oknie płucnym).
W płucu prawym uwidoczniono od 6 do 8 zmian (najmniejsze na granicy widzialności).
W płucu lewym także 7 - 8 zmian, niektóre na granicy widzialności.
Płynu w jamach opłucnowych nie stwierdza się.
Tchawica i oskrzela główne prawidłowe.
W obrębie śródpiersia powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono.
Sylwetka serca w normie. Wątroba niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewn. i zewn. wątrobowe nieposzerzone. Żyłka wrotna prawidłowa. Pęcherzyk żółciowy bez widocznych uwapnionych złogów.
(ciach pisze tam gdzie jest coś niepokojącego jak coś pytać to odp.)
Ku przodowi od dużych naczyń od poziomu nieco poniżej odejścia tętnic nerkowych widoczne pakiety powiększonych węzłów chłonnych wpuklające się pomiędzy żyle główną dolną a aortę, wielkość pakietów ok 5,8 x 3,5 cm , zmiany biegną ku dołowi aż do poziomu rozwidlenia aorty. Ich wymiar na płaszczyźnie cc to ok 8,5 cm.
Wnioski:
Zmiany metastatyczne w płucach oraz w węzłach chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej.
Markery Nowotworowe 17.05
Alfafetoprotein 134.9 ng/ml
Gonadotropina Kosmówkowa 200.00 mIU/ml
Mam jeszcze badania laboratoryjne, ale wkleje to co potrzebujecie.

Dzis byłem na onkologi pobrać krew i zrobić wlew oto wyniki.
Zast leczenie: Bleocin
03.06.2011 do kontynuacji chemioterapi i TK głowy.

Proszę o rady wnioski i co tylko wiecie wszystko mile widziane :)
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 26 Maj 2011, 23:55

Witam,

Przytoczone wyniki rozjaśniają sytuację. Rozpoznanie ostateczne to miejmy nadzieję CS IIIA ze wskazaniem do 3 kursów chemioterapii BEP. Badanie TK głowy to rozsądne posunięcie, jestem pod wrażeniem decyzji lekarza bo wiem, że nie każdy by tak zadecydował. Póki co najistotniejsze jest przejście chemioterapii, dalsze decyzje w ramach rozwoju sytuacji. Jestem dobrej myśli.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 27 Maj 2011, 00:26

Witam.
Co do Pani doktor prowadzącej nie mam zarzutów wyniki moich badan zna na pamieć wie co w nich jest nie muszę wiecznie przypominać itd. jak zadaje pytania uzyskuje odpowiedzi jak na lekarza przystało, a nie na gbura jak to miało miejsce na urologii. TK głowy ze względu na moje częste bóle głowy i co najlepsze nie usłyszałem odpowiedzi nie konieczne, nie potrzebne tylko sprawdzimy do pewności.
Trollu, a czy te przerzuty są poważne co ja mam ? ponoć chemia nie daje pewności, ze wyleczy wszystkie, możliwe ze na płucach wyleczy a na węzłach zostaną ? jakie kolejne organy choroba atakuje ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

cron