Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 23 Paź 2017, 20:23

Witam.
Byłem dzisiaj na konsulium dowiedziałem się, że będę miał operacje później chemioterapia BEP to nie będzie coś innego, ale ze względu na zaczynający się obchód lekarz więcej nie powiedział. Dostałem skierowanie na odział urologiczny no i tu zaczeły się schody. Urolog stwierdził, że wskazane by było aby zrobić operacje w tym tygodniu, próbował coś zdziałać na czwartek, ale nie udało mu się ze względu na braki w załodze.
Zostało mi czekać do 15 Listopada, obdzwoniłem wszystkie odziały urologiczne, ale terminy są dłuższe.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez FiveO, 07 Paź 2019, 16:20, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez Jeek » 23 Paź 2017, 21:35

Witam

Czekać ponad trzy tygodnie na zabieg to moim zdaniem trochę za długo, może jednak uda Ci się znależć szybszy termin.
Chemioterapi BEP nie możesz już dostać, bo byłeś leczony tym schematem. Onkolog powinien zastosować inny schemat leczenia.

Pozdrawiam wszystkiego dobrego
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 208
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez mardeb76 » 23 Paź 2017, 22:07

Hej,
Ten termin operacji w przypadku tak zaawansowanej choroby jest niedopuszczalny. Musisz być operowany w tym lub na początku przyszłego tygodnia. Skontaktuj się drogą e-mail z dr Sarosiekiem, może on coś poradzi. Przecież zabieg usunięcia jądra to nic wielkiego możesz go przejść w każdym miejscu. Chemioterapia BEP moim zdaniem u Ciebie jest możliwa bowiem obecna choroba jest traktowana jako nowy, niezależny od poprzedniego nowotwór. Jednak to też warto skonsultować z dr Sarosiekiem, a najlepiej przenieść się z leczeniem do Warszawy. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez Sabina007 » 23 Paź 2017, 22:17

Też wydaje mi się,że BEP jest możliwy.Maz obecnie przyjmuje chemioterapię Wg.schematu EP.Jest to u niego traktowane jako drugi niezależny nowotwór,a EP dlatego,że bleomecyna wykorzystana 6 cykli BEP 11 lat temu.
Sabina007
 
Posty: 71
Rejestracja: 22 Sie 2017, 07:25

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez JurekO » 23 Paź 2017, 23:07

Hej,

BEP, juz nie wchodzi w gre, bo wykorzystales zyciowa dawke bleomycyny. Teraz albo 4xEP, albo TIP. Usuniecie jadra to nawet na SORze Ci powinni zrobic jak im dobrze nasciemniasz ze boli, bo to jest naprawde zabieg na pare minut i trzeba to zrobic jak najwczesniej.

Pozdrawiam
J.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez mardeb76 » 24 Paź 2017, 05:21

JurekO ma rację. 4 kursy BEP wyczerpują dawkę życiową bleomycyny, a Ty właśnie tyle przeszedłeś podczas pierwszego starcia z RJ. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 24 Paź 2017, 06:01

Witam.
No właśnie też powinno to być zrobione wszędzie, ale jak mówiłem o tym zabiegu to słyszałem w słuchawce " nie to musi być oddział urologiczny " a na oddziałach urologicznych rj jest chyba na röwni traktowany z kamieniami nerkowymi czy innych schorzeniem.
Od onkologa dowiedziałem się, że generalnie przez ten czas węzły mogą urosnąć troche, ale nie jest to coś z czym by sobie nie poradzili.
Co do dr Sarosieka kontaktowałem się i jest możliwość przyjęcia, ale nie chciałbym leżeć w Warszawie gdyż nikt z moich bliskich nie byłby wstanie tu przyjechać.
Pan dr wspominał coś o 3 BEP, ale dużo jest zależne od reszty moich badań i jest to do dogadania.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez FiveO, 07 Paź 2019, 16:21, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez tobson85 » 24 Paź 2017, 09:30

Hej
3 tygodnie oczekiwania to zdecydowanie za długo. Zobacz ile lekarze Cię juz przetrzymali. A teraz znów mówią, że to nic takiego i że sobie z tym poradzą... Niestety Polska to taki dziwny kraj, że pacjent zamiast skupiać się na leczeniu często musi kombinować jak koń pod gorke, żeby w ogóle zacząć leczenie. Jeśli w Twoim mieście nie ma terminow na orchidektomie to szukaj gdzie indziej, być może trzeba będzie na SOR jak pisze JurekO i posciemniac ze boli i nie możesz wytrzymać. Wiem, że sytuacja ogólnie jest przytlaczająca i często nie ma sił na kombinowanie, ale sprobuj jeszcze powalczyć o wcześniejszy termin. Tu chodzi o Twoje zdrowie i zycie. Jeśli Warszawa będzie jedyną szybką i co ważne pewną opcją, to mimo trudności warto to rozważyć. Bliżej masz jeszcze Częstochowę i dr Huras.
Trzymam mocno kciuki za szybkie rozpoczęcie leczenia!
Trzymajcie sie
Pozdr
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 24 Paź 2017, 10:25

Witam.
Udało mi się przyśpieszy' termin 5.11 ide na odział a 6.11mam operacje.
Próbowałem po innych oddziałach dzwonić, ale odzdział urologiczny w szpitalach z roku na rok likwiduja kiedyś były w promieniu mojej miejscowości 4 teraz są dwa.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 25 Paź 2017, 21:21

Witam.
Przegladajac wypis z 2011 r. zauważyłem, że na odziale urologicznym nie mialem wykonanych markerów nowotworowych przed operacją czy takie należy wykonać czy lepiej zrobić to po usunięciu jądra.
Jutro idę robić morfologię potrzebna na oddział i mógłbym to od razu zrobić.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości