Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez FiveO » 04 Maj 2011, 18:31

Witam.
Chciałbym się Was poradzić bo moje leczenie przebiega w dosyć zagmatwany sposób i już się sam w tym gubię.
21.02.2011 pojawił się ból prawego jadra opuchlizna zaczerwienienie 3 dni później skontaktowałem się z urologiem stwierdził stan zapalny jądra prawego przez 3 tyg. leczył różnymi antybiotyki bez efektu po tym czasie zlecił USG jądra wynik : zmiany nowotworowe na jądrze kolejne badanie markery nowotworowe.
18.03.2011
Wynik:
Białko C-reaktywne CRP 1.5 mg/l
HCG+b 239.90 mIU/ml
AFP 91.20 IU/ml
CEA 1.25 - nie pale.
Skierowanie do szpitala na konsultacje. zrobiono USG i RTG klatki skierowana do Banku Spermy - w banku spermy stwierdzono Azoospermia.
15.04.2011 Przyjęcie do szpitala na urologie.
18.04.2011 Hemicastratio dex. - usunięcie jądra prawego - Operowany w sposób typowy. Przebieg pooperacyjny minął bez powikłań.
Wyniki badan diagn. i konsult.
USG jamy brzusznej:
Nerki prawidłowe. Pęcherz gładki, średnio wypełniony; pakiety ww. chłonnych wzdłuż aorty.
USG jąder:
Jadro prawe powiększone, pstre, jądro lewe prawidłowej wielkości z licznymi zwapnieniami.
Badan lab.
Białko C-reaktywne/Crp 78.30 mg/l (20.04) ; 20.80 mg/l (22.04)
Badanie z Histo-pat:
Opis makroskopowy: Jądro prawe wraz z fragmentem powrózka nasiennego o wym. 6 x 5 x 5 cm długości powrózka 7 cm.
Materiał: Jądro prawe
jądro na przekroju szarobeżowe o zatartej strukturze marmurkowate, wyraźnego guza nie widać.
Wynik: Carcinoma embryonale cum necrosi.
Naciek obejmuje torebkę narządu, widoczne naciekanie naczyń krwionośnych.
Materiał: Jadro praw. torebka zrośnięta z miąższem.
Wynik: Carcinoma embryonale cum necrosi.
Naciek obejmuje torebkę narządu, widoczne naciekanie naczyń krwionośnych.
Materiał: Najądrze prawe marmurkowate
Wynik: Infiltratio carcinomatosa. Naciek obejmuje najądrze oraz otaczaj. je tkankę tłuszczowa.
Materiał: Powrózek nasienny prawy.
Wynik: Infiltratio carcinomatosa.
Materiał: Powrozek nasienny prawy granica ciecia.
Wynik: Ognisk nowotworowych nie znaleziono.
Materiał: fragment Sieć
Wynik: Ognisk nowotworowych nie znaleziono.

Czy lekarze dobrze postąpili usuwając jądro skoro nie znaleziono ognisk nowotworowych ? Mam raka czy go nie mam czy jest gdzie indziej sam już nie wiem ?
To wszystko co posiadam nie mam już pojęcia co o tym mam myśleć za kilka dni idę do poradni onkologicznej nie wiem czy wytrzymam. Dodam, że zaczęło się to na początku roku od bólu krzyża w prawej stronie dolnej. Po operacji ból był jeszcze silniejszy nadal go odczuwam nie wiem z czego nic nie dźwigam.
Bardzo Was proszę o pomoc.
Pozdrawiam Roman.
Ostatnio edytowany przez FiveO, 16 Lis 2017, 15:03, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez dar122333 » 04 Maj 2011, 18:43

Witaj!!

Z tego co widzę to tylko w powzgorku nasiennym i fragmencie sieci nie znaleziono komórek, natomiast w reszcie badanego materiału znajdują się komórki nowotworowe Carcinoma embryonale - rak zarodkowy typu dorosłego z tego co pamiętam. Poczekaj dziś na pewno odezwie się ktos bardziej kompetentny. Markery masz na niskim poziomie jak i ja jednak niepokojący jest opis hist-pat w którym wyczytałem o naciekach na naczynia krwionośne...

Poczekaj na opinie eksperta

Pozdrawiam Darek
dar122333
 
Posty: 139
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 17:18

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 04 Maj 2011, 18:51

Witam,

Nieco wytłumaczenia wyników:
Materiał: Jądro prawe
jądro na przekroju szarobeżowe o zatartej strukturze marmurkowate, wyraźnego guza nie widać.
Wynik: Carcinoma embryonale cum necrosi.
Carcinoma embronale (pol. rak zarodkowy) z martwicą
Naciek obejmuje torebkę narządu, widoczne naciekanie naczyń krwionośnych.
Materiał: Jadro praw. torebka zrośnięta z miąższem.
Wynik: Carcinoma embryonale cum necrosi.
Carcinoma embronale (pol. rak zarodkowy) z martwicą
Naciek obejmuje torebkę narządu, widoczne naciekanie naczyń krwionośnych.
Materiał: Najądrze prawe marmurkowate
Wynik: Infiltratio carcinomatosa. Naciek obejmuje najądrze oraz otaczaj. je tkankę tłuszczowa.
Naciek nowotworowy
Materiał: Powrózek nasienny prawy.
Wynik: Infiltratio carcinomatosa.
Naciek nowotworowy

Z badania histopatologicznego wynika, że guz pierwotny o utkaniu carcinoma embryonale jest wysokozaawansowany, nacieka powrózek nasienny (wg. AJCC pT3). W badaniu USG jamy brzusznej obrazowano też pakiety węzłowe wzdłuż aorty, które należy podejrzewać o obecność utkania nowotworu (prawdopodobnie przerzuty). Wzrost wartości markerów nowotworowych również przesądza o tym, że jest to nowotwór. Usunięcie jądra było więc jak najbardziej zasadne i konieczne.
W tej chwili należy oznaczyć wartości markerów po zabiegu usunięcia jądra (AFP, bHCH, LDH), wykonać tomografię komputerową TK klatki piersiowej (ocena węzłów chłonnych śródpiersia, miąższu płucnego w poszukiwaniu ew. przerzutów), TK jamy brzusznej (potwierdzenie wyniku USG + ocena narządów jamy brzusznej) oraz TK miednicy małej. Skierowanie na wszystkie w/w badania wystawi specjalista onkolog kliniczny do którego już jesteś zapisany. Na tą chwilę na 99% istnieje konieczność rozpoczęcia leczenia systemowego - chemioterapii z założeniem podania 3 kursów programu BEP (lub 4 x EP jako ekwiwalent dla BEP). Póki co prognozy są dobre. Więcej informacji po skompletowaniu wyników badań. W związku z rozpoznaniem azoospermii w badaniu nasienia - mrożenie nasienia nie ma sensu.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 04 Maj 2011, 18:55

A czy ta Azoospermia mogła być wywołana rakiem ?
Przepraszam, że tak mecze,ale żadnych informacji sensownych oprócz tych na papierze nie dostałem od lekarzy w szpitalu jak i poradni urol od której się to zaczęło.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 04 Maj 2011, 19:07

Witam,

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że azoospermia była wywołana nowotworem lub ewentualnie wcześniejszymi zmianami w konsekwencji prowadzącymi do rozwoju nowotworu.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 04 Maj 2011, 19:33

Troll dziękuje Ci za odpowiedz.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez arek » 04 Maj 2011, 21:50

Witaj FiveO!
FiveO napisał(a):Przepraszam, że tak mecze,ale żadnych informacji sensownych oprócz tych na papierze nie dostałem od lekarzy


Nie przepraszaj, tylko pytaj:-) Nawet o rzeczy na pozór banalne, bo wiadomo, że najbardziej boimy się rzeczy, których nie znamy!
Poczytaj sobie np to dla uporządkowania informacji:
http://www.onkologia.zalecenia.med.pl/w ... 299ab46e8e
Nie zapomnij również zajrzeć do bazy wiedz forum :-)
Pamiętaj "RAK, to nie wyrok". Nowotwory jądra w porównaniu z innymi nowotworami dobrze rokują - nawet w przypadku przerzutów do węzłów chłonnych.Wiem, że czeka cię trudny i stresujący okres, ale pamiętaj o tym co napisał TROLL: "prognozy są dobre", masz przed sobą zadanie, z którym musisz się zmierzyć!!!
Powodzenia!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez marek26da » 04 Maj 2011, 21:52

Aj Arek, kurde, umiesz motywować... :)
Pozdrawiam
marek26da
 
Posty: 82
Rejestracja: 26 Sty 2011, 19:27

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 04 Maj 2011, 22:31

Jakbym takich specjalistów miał to by było super :)
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez troll » 04 Maj 2011, 22:43

Witam,

Przede wszystkim musisz nieco przypilnować lekarzy. Brzmi to bardzo okrutnie, ale nowotwór jądra to rzadka choroba, leczona wyłącznie zgodnie z obowiązującymi standardami może być leczona skutecznie. Nie każdy onkolog wie dużo o rakach zarodkowych. Największą wiedzę posiadają oczywiście lekarze z ośrodków akademickich, szpitali klinicznych o najwyższym stopniu referencyjności. Lekarze z małych ośrodków to tak na prawdę chybił trafił. Albo trafisz na lekarza, który interesuje się tą chorobą i po prostu ma o niej pojęcie albo trafisz na lekarza, który słyszał co nieco na studiach i wysłuchał pobieżnie jedno doniesienie na ostatnim kongresie. Wie, że gdzieś dzwonią ale nie wie gdzie. Poczytaj bazę forum i przede wszystkim pytaj. Zadaniem tego forum jest pomóc Ci dobrze przejść leczenie i zadbać o to, by było to leczenie prawidłowe. W tej chorobie nie ma miejsca na domysły, próby, postępowanie "a może zrobimy tak albo tak". Tutaj mamy standardy, opracowane doświadczalnie na całym świecie na przestrzeni lat. To zobowiązuje.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości