Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez mardeb76 » 01 Wrz 2017, 18:59

Witaj,
U zdrowego mężczyzny wartość beta-HCG powinna oscylować w pobliżu zera. Podwyższenie tego markera do wartości, którą podajesz może niestety sugerować albo wznowę choroby, albo niezależnie pojawienie się nowego guza w drugim jądrze. Ja osobiście uważam, że trzeba działać bezzwłocznie. Miesiąc czasu oczekiwania na kolejne markery to jakieś nieporozumienie. Ja powtórzyłbym markery natychmiast, aby wyeliminować pomyłkę laboratorium. Takie pomyłki zdarzają się dość często. Jeśli wynik będzie zbliżony to nie musi jeszcze oznaczać raka. Ze względu na to, że ten wzrost BHCG jest niewielki to może być spowodowany również czym innym. Na wzrost BHCG może mogą mieć wpływ czynniki takie jak np. nadprodukcja i wysokie stężenie prekursora testosteronu LH (hormon luteinizujący) we krwi , które może być związane z brakiem jądra i zmniejszoną produkcją testosteronu. Wyższe BHCG może być też charakterystyczne dla palaczy marihuany i haszyszu. Aby wykluczyć pomyłkę, zaleca się zebranie dokładnego wywiadu pod kątem używania narkotyków, a także zbadanie poziomu testosteronu i przy jego niskim poziomie diagnostyczne podanie testosteronu celem zablokowania wydzielania LH przez oś podwzgórze – przysadka mózgowa. Dopiero wówczas stwierdzenie podwyższonego poziomu BHCG upoważnia do podejmowania decyzji klinicznych. Czy możesz wykluczyć używki? Czy badałeś ostatnio poziom testosteronu? Muślę, że USG jądra w poniedziałek może dużo powiedzieć. Zatem na razie bez paniki, ale należy szybko sprawę wyjaśnić. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 01 Wrz 2017, 22:02

Używki moge wykluczyć trawke palilem raz w życiu i to na długo przed pierwszą chemią.
Testosteron z konca lutego 4,87 ng/ml.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez mardeb76 » 01 Wrz 2017, 22:12

Powtórz badanie BHCG. To moja rada. Miejmy nadzieję, że to błąd laboratorium. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 02 Wrz 2017, 11:37

Dziekuje za odpowiedz. Ile u Was kosztuja takie badania markerow prywatnie ? Zobaczymy co w poniedzialek wyjdzie na USG.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez mardeb76 » 02 Wrz 2017, 12:23

witaj,
BHCG to koszt między 25 - 30 zł, Natomiast komplet (BHCG, AFP, LDH) to 40 - 50 zł. Trzymam kciuki. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 04 Wrz 2017, 13:24

Witam.
Dzisiaj byłem na usg widać jakieś zmiany wapienne no i tego guza. Zachowuje sie jak nasieniak 12 mam iść na oddzial i bede miał zabieg. Dzisiaj mam sie zglosic po skierowanie na oddzial i na badanie ponowne markerow.
Czym sie różni nasieniak od nienasieniaka ?
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez romi » 04 Wrz 2017, 15:55

Witam
W badaniu USG nie można stwierdzić jaki jest to typ guza. Dopiero badanie histopatologiczne może wyjaśnić sprawę w 100%.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nienasieniaki
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nasieniak
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 05 Wrz 2017, 11:49

Witam. Miałem na myśli to, że bhcg rośnie tak jak u nasieniaka.
W niedziele ide na oddział dzisiaj zrobiłem badanie markerów napisze wyniki jak je bede miał. Jeszcze mam do załatwienia konsultacje anestezjologiczna i badania krwi.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez romi » 05 Wrz 2017, 13:45

Witam
Wzrost bHCG może sugerować nasieniaka, ale jak wcześniej napisałem z weryfikacją trzeba poczekać jak będą wyniki badania histopatologicznego.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 05 Wrz 2017, 18:03

Powtórzyłem badania i są nastepujące
Beta HCG <0.1 mIU/ml wartosc refeencyjna <2
Alfa-fetoproteina 3 IU/ml wartosc referencyjna <5.8
Teraz dopiero się zastanawiam co robic czy poddawac sie zabiegowi usuniecia tego jądra. Guzek jest wyczuwalny, a strach jeszcze większy.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości