Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez FiveO » 02 Wrz 2019, 13:21

Witam.
Dzisiaj otrzymałem wyniki histopatologiczne.

Opis makroskopowy.
Kod: Zaznacz wszystko
Pojemnik 1: fragment wątroby o wymiarach 16x10x11cm.
Liczba guzów 1. Maksymalna średnica guza 15cm
Opis: guz miekki, rozpływający się, przekrwiony.
Zajęcie torebki wątroby: uwypukla torebkę
Inwazja anczyń: nie
Ocena dla guza najbliższego cięcia chirurgicznego:
Guz widoczny w linii cięcia chirurgicznego
Makroskopowo wątroba poza zmianą: o zachowanej strukturze.
Pojemnik 2: fragment tkankowy o największym wymiarze 1,5 cm. Materiał opracowano w całości

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis mikroskopowy
Kod: Zaznacz wszystko
1. Naciek raka w większości litego, ogniskowo tworzącego struktury cewkowe w wątrobie. Naciek raka widoczny w linii cięcia przezwątrobowej. W obrębie zmiany pola martwicy stanowią ok 50% jej utkania. Wątroba poza zmianą z włóknieniem bramnym i okołobramnym oraz miernym rozrostem neocholangioli. Stłuszczenie wielkokropelkowe <5% hepacytów.
2. Fragment tkanek miękkich (brak widocznego utkania węzła chłonnego ) z naciekiem raka o morfologii jak w punkcie 1. Zmiana w brzegu wycinka.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozpoznanie patomorfologiczne
Kod: Zaznacz wszystko
1. Naciek raka odpowiadający przerzutowi embryonal carcinoma w wątrobie. Naciek raka widoczny w linii cięcia przezwątrobowej. W obrębie pola martwicy stanowią ok. 50% jej utkania.
Wątroba poza zmianą z włóknieniem bramnym i okołobramnym oraz miernym rozrostem neocholangioli. Stłuszczenie wielkokropelkowe <5% hepatocytów.
2. Przerzut embryonal carcinoma w tkankach miękkich. Zmiana w brzegu wycinka.


Jak rozumie rak zarodkowy ? Teraz nasuwa się pytanie czy to ta sama dziadówa co była za pierwszym razem. Tylko skoro za pierwszym razem tyle było spokoju czemu chemioterapia wysokodawkowa go nie zniszczyła ?
Dalsze kroki, będę wykonywał markery i kontaktuje sie z COI Warszawa na konsultacje i zalecenia.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez FiveO » 04 Wrz 2019, 11:10

Witam.
Jak widać markery nadal rosną pobiłem swoje rekordy życiowe :shock:
BetaHCG 120006,00 mIU/ml
AFP 1770,00 by/ml norma do 0.00-7,00
LDH 964,0 IU/L norma 135,0- 250,0
Jutro będę na konsultacjach w COI
Pozdro
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez justyna09000 » 04 Wrz 2019, 11:53

Hej,
Ja żadnym ekspertem nie jestem, więc za dużo się nie wypowiem, ale strasznie Ci kibicuje w tej walce. W związku z tym, że w wycinku znajdował się rak zarodkowy, zapewne zostanie wdrożona chemioterapia. Daj znać co ustalono po jutrzejszej konsultacji w COI.
Trzymaj się
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez aleks » 04 Wrz 2019, 21:12

Siema FiveO!
Śledzę cały czas Twój wątek i pewnie wielu użytkowników forum. Za to wszystko co przeszedles należy Ci się duuuuzo zdrowia! Sytuacja jest bardzo poważna ale jak mawiał mój lekarz prowadzący św. pamięci dr Grzegorz trzeba mieć jeszcze w raku odrobinę szczęścia i mam nadzieję, że będziesz je miał!!! Trzymaj się!!!!
Awatar użytkownika
aleks
 
Posty: 47
Rejestracja: 11 Lut 2017, 15:33
Miejscowość: OPL

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez troll » 05 Wrz 2019, 17:28

Cześć!

Czy rozmawiałeś z drem Sarosiekiem? Dr Sarosiek również będzie bardzo cennym specjalistą ze swoją wiedzą, doświadczeniem i opinia będzie bardzo znacząca, jest też bardzo życzliwy, jeśli chodzi o opinię!

Trzymam kciuki! Będzie lepiej, pomimo "dziwnych" wyników tuż po operacji. Jak samopoczucie?

Pozdrowienia!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez FiveO » 05 Wrz 2019, 17:38

Witam.
Dzisiaj byłem w COI-Warszawa dr Nietupski, i prof Wiechno ustalili chemioterapię paliatywna Gemox, nie wyleczy mnie to, ale złagodzi objawy.
Jutro jadę do Dr Sarosieka zobaczymy co powie.
Ból doskwiera jadę na morfinie, ale na tym ciężko nawet wytrzymać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez kamil1234 » 05 Wrz 2019, 19:45

Przykro mi jak się to czyta! Ja jestem z Tobą, kibicuje ci! Bie trać wiary w siebie chłopie!
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez justyna09000 » 05 Wrz 2019, 21:47

Witaj,
Dobrze, że jesteś umówiony z dr Sarosiekiem. Nie wierzę, że nie da się nic zrobić. Znam osobiście chłopaka, który miał bhcg na poziomie przekraczającym skalę laboratoryjną, a dziś ma się dobrze. Dasz radę!
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez FiveO » 05 Wrz 2019, 22:05

justyna09000 napisał(a):Witaj,
Dobrze, że jesteś umówiony z dr Sarosiekiem. Nie wierzę, że nie da się nic zrobić. Znam osobiście chłopaka, który miał bhcg na poziomie przekraczającym skalę laboratoryjną, a dziś ma się dobrze. Dasz radę!

Hej, a czy ten chłopak miał podane 4xBEP, 4xVIp, 2xTIP i 2 autologiczne przeszczepy szpiku z chemioterapia wysokodawkowana ?
Linie leczenia wykorzystałem i jestem tego świadomy, może wydarzy się cud i akurat GEMOX na mnie zadziała.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez justyna09000 » 05 Wrz 2019, 22:30

To prawda, nie przeszedł tyle co Ty. Jednak nadal masz szanse. Poniżej cytat z rozprawy doktorskiej dr Sarosieka:
"Zastosowano ten schemat u 35 chorych z progresją po leczeniu ratującym (89% chorych było po chemioterapii w wysokich dawkach). Autorzy uzyskali 46% odpowiedzi. Podstawowym działaniem niepożądanym była mielotoksyczność III/IV stopnia, dotycząca odpowiednio 54% i 62% chorych. Drugim poważnym działaniem niepożądanym była polineuropatia obwodowa III stopnia u 10% chorych. W drugiej połowie 2007 roku NCCN umieściło program GEMOX w swoich zaleceniach jako standardowy schemat leczenia guzów zarodkowych."
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron