Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 30 Gru 2021, 20:33

Jestem po wizycie u onkologa konsultującego w szpitalu w moim mieście. Wizytę miałem wyznaczoną za 3 tygodnie, poszedłem jednak na pierwszą prywatnie, aby przyspieszyć diagnostykę i leczenie.

Ogólnie podejście jest takie: jeśli będzie to nasieniak PT1a bez przerzutów, to aktywna obserwacja. Tak chce lekarz, tak doradzają mi wszyscy wokół - rodzina, znajomi, dalsi znajomi lekarze, pielęgniarki itp. Niektórzy bliscy sugerują oczywiście cudowne terapie typu ziółka lub złoto lub srebro, ale nie koloidalne, tylko jakieś inne cudo. Podobno chemia jest zła i nie wolno ingerować organizm.

Ja uparłem się jednak, że nawet w najwcześniejszym stadium będę chciał karboplatynę jako chemioterapię adjuwantową. Przypadki z tego forum, gdzie po jakimś czasie następowała wznowa nawet w małych guzach oraz mój życiowy pech, każą mi nie lekceważyć choroby. Boję się jedynie, że po wlewie złapię koronawirusa i niepotrzebnie umrę. Może to nadleczenie, jednak chcę mieć pewność, że zrobiłem wszystko, aby uniknąć wznowy. Nie chciałbym później skończyć na chemioterapiach TIP, czy GOP i umrzeć z powodu zaniedbanego nasieniaka.

Lekarz był na mnie bardzo wk.....y. Chyba nienawidzą świadomych pacjentów, którzy mają pojęcie o leczeniu swojej choroby. Narobię sobie wrogów, ale trudno. Przy pierwszym i drugim guzie (przed wycięciem jądra) wszyscy też mówili mi, że nic mi nie jest, tylko na siłę wyszukuję sobie choroby. A jednak miałem rację...
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 06 Sty 2022, 00:42

3 stycznia miałem wizytę u onkologa na NFZ. W końcu wziął się za diagnostykę i leczenie. Tomografie miednicy, jamy brzusznej i klatki piersiowej zrobiono już następnego dnia. 17 stycznia kolejna wizyta i decyzja, co dalej. Kontrast chyba znoszę coraz gorzej. Przez kilka minut po badaniu kręciło mi się w głowie i odczuwałem nudności, potem przeszło.

Jeśli nie będzie przerzutow, będę leczył się w szpitalu powiatowym w moim mieście, w razie wznowy leczenie będzie kontynuowane w którymś z instytutów onkologii. Jeśli będą przerzuty, prawdopodobnie wybiorę Gliwice.

Czuję się źle z faktem, że nie kontynuuję leczenia na Garncarskiej w Krakowie, bo w sumie przyzwyczaiłem się i jestem wdzięczny za decyzję o podaniu chemioterapii uzupełniającej w 2015 roku, ale kalectwo i związane z nim znaczne ograniczenie w poruszaniu się, zmusiły mnie do leczenia w szpitalu powiatowym.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 17 Sty 2022, 20:06

Po wizycie u onkologa. Wyniki TK jamy brzusznej i miednicy oraz TK klatki piersiowej po prostu idealne. Zdecydowałem się na wlew karboplatyny. W czwartek dostanę informację o terminie.

Martwi mnie, że według ulotki karboplatyny u osób w przeszłości leczonych mielosupresyjnie dawka powinna zostać zmniejszona o 20-25%. Onkolog stwierdził, iż nie zmniejszy dawki, bo to leczenie radykalne. Trudno, ryzyko.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez tobson85 » 17 Sty 2022, 20:44

Hej
Onkolog ma racje, żadnych modyfikacji dawek. Trzeba się trzymać protokołu. Zmiany dawek są stosowane tylko w wyjątkowych sytuacjach np. poważnej niewydolności nerek, itp.
Obecnie wiadomo, ze 2 wlewy karbo maja lepsze efekty niż jeden, chociaż wytyczne pozostawiają wybór pomiędzy jednym i dwoma.
Pozdrawiam
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 21 Sty 2022, 11:49

Wczoraj mieli dzwonić z terminem podania karboplatyny. Nie zadzwonili. Omikron u nas szaleje - wzrost zakażeń o 400 procent w ciągu tygodnia. Chyba nie będzie szans na leczenie, bo podanie chemii po 12 tygodniach, jak 5 fala oslabnie, nie będzie miało sensu. Jak pech, to pech.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez tobson85 » 22 Sty 2022, 16:50

Zadzwonili wczoraj?
Jak nie to zadzwoń tam w poniedziałek najlepiej i dopytaj.
Trzymaj sie
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 22 Sty 2022, 19:53

Właśnie nie zadzwonili i nie mam do nich telefonu.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 26 Sty 2022, 13:30

Czekam już tydzień na telefon w sprawie terminu podania karboplatyny. Dzwoniłem do szpitala. Najpierw zdziwienie, że nie dostałem terminu na skierowaniu, potem obietnica załatwienia sprawy i nic. Jeśli tak leczą raka w Polsce, to nie ma co się dziwić wysokiej śmiertelności wśród pacjentów. To jest po prostu dramat. Okienko czasowe na podanie karboplatyny minęło.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez tobson85 » 26 Sty 2022, 22:41

Hej
Karboplatyna powinna być podana nie później niż 4 tyg od TK, a skoro miałeś TK 4 stycznia to jeszcze okienko nie minęło.
Nie poddawaj się i wydzwaniaj do nich i rób im ciśnienie jak nie ma innej opcji.
Trzymaj sie
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 31 Sty 2022, 18:09

W końcu dostałem termin chemioterapii. Wlew miał odbyć się dzisiaj. Niestety, od soboty zaostrzyl mi się ból pachwiny, przez który nie mogę chodzić i zasłabłem jeszcze przed przyjęciem. Chemia nie została podana, w tygodniu mam mieć tomografie głowy, a w poniedziałek drugi termin. Nie ma szans, abym doprowadził nogę do porządku, więc stracę szansę na karboplatyne. Widocznie tak ma być. Od początku diagnostyki i leczenia wszystko idzie nie tak.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości