Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez kk91 » 12 Maj 2015, 19:13

Na ogół we własnym zakresie wystarczy racjonalna dieta i organizm regeneruje się sam, ewentualnie wspomaga się lekami hamującymi odruchy wymiotne. W skrajnych, krytycznych sytuacjach to lekarz wybierze Ci potrzebne leczenie, bo chemioterapia to nic innego jak kontrolowane trucie organizmu i właśnie z tych kontroli będzie wynikać czy suplementy lub lekarstwa będą Ci potrzebne. Tak więc myślę, że nie należy odpowiadać czy ma to sens, ale czy jest taka konieczność, a na razie uważałbym że nie ma takiej konieczności. W trakcie kiedy będziesz na wlewach prawdopodobnie będziesz też otrzymywał inne leki - tylko niech o tym decyduje lekarz, nie sądzisz?. Sam o tym myślałem, przed swoją chemioterapią ale większość takich informacji pochodzi ze źródeł medycyny niekonwencjonalnej. Różnego rodzaju detoksy po chemioterapii niestety mają to do siebie, że ich skuteczność nie jest sprawdzona naukowo.
Pozdrawiam
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 12 Maj 2015, 19:41

Nie przyszło mi do głowy, że jest to "kontrolowane". Ja to sobie wyobrażam tak, iż wszystko przebiega według jednego schematu, bez żadnej indywidualizacji, czy kontroli. Oby tylko lekarz prowadzący był skory do wyjaśnień na temat postępowania pomiędzy cyklami lub po chemioterapii.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez kk91 » 12 Maj 2015, 20:04

Oczywiście, przed podaniem i w trakcie o czym decyduje lekarz, głównie chodzi o morfologię, wydolność nerek. Przed każdym cyklem powinna zostać wykonana taka kontrola
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 15 Maj 2015, 12:29

Jeszcze jedno pytanie. W poniedziałek idę na chemioterapię, a przy rutynowej kontroli zębów zauważyłem dziurkę na "ósemce". Do dobrego dentysty odległe terminy, umówiłem się z nim dwa tygodnie po zakończeniu terapii - twierdzi, że nic się nie powinno stać. Czy z próchnicą przyjmą mnie na chemioterapię?
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez romi » 15 Maj 2015, 14:09

Witam
Nie stanowi problemu, co najwyżej jak zacznie Cię boleć to będzie kłopot.
Co do suplementów w trakcie i po chemioterapii to tylko i wyłącznie w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.
Co do samej chemioterapii to jest to w każdym przypadku leczenie zindywidualizowane jeśli chodzi o dawki leków.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 25 Maj 2015, 18:40

Witajcie kochani,

Właśnie wróciłem z I cyklu chemii uzupełniającej (BEP). Chemię bardzo źle znoszę - bóle głowy, , czkawka, wymioty, nudności, straszne osłabienie. Pojawiło się kilka problemów, przez które prawdopodobnie zrezygnuję z leczenia:

a) dzisiaj wyszedłem ze szpitala, a jutro mam już z powrotem wracać do Krakowa na jednodniową dolewkę bleomecyny. Nie mam sił. To ponad dwie godziny podróży, jestem słaby jak nie wiem. W moim mieście jest Oddział Chemioterapii Dziennej, czy jest szansa, że dolewka będzie bez konieczności dojazdu?

b) pani doktor wypisała na jednej recepcie kilka leków, w tym Neupogen, którego w żadnej hurtowni w okolicach mojego miasta nie ma. Zakup innych leków bez recepty, w tym leku przeciwwymiotnego przekracza moje możliwości finansowe, a jeśli kupię choć jeden, to receptę muszę zostawić w aptece.

c) nie mam zaufania do lekarzy.

Ogólnie jestem rozbity psychicznie - na oddziale nikt nie wymiotuje, pacjenci przychodzą na 2-3 dni, dobrze znoszą chemię, a u mnie jest źle - czuję się jak jakiś łamaga.

Przepraszam za chaotyczny post i ewentualne błędy w nazwach. Jeszcze słabo się czuję.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez romi » 25 Maj 2015, 19:16

Witam
W żadnym wypadku nie wolno Ci rezygnować z leczenia jeśli zacząłeś. Nie Ty jeden źle przechodzisz chemioterapię, to sprawa bardzo indywidualna i niestety może być tak jak w Twoim przypadku. Musisz wziąć się w garść, leczenie nie należy do przyjemności, ale to tylko drobny epizod w życiu. Przepisany Ci lek Neupogen to zastrzyki które podaje się w przypadku neutropenii. Ma to na celu umożliwienie kontynuowania leczenia bez zbędnych opóźnień. Jeśli masz na to receptę może w jakiejś internetowej aptece to dostaniesz, może na zamówienie, np. w aptece przy centrum onkologii.
Jeśli nie masz zaufania do lekarzy którzy Cię leczą to zmień ośrodek na inny np. CM Małgorzata w Częstochowie i dr Huras.
Trzymamy kciuki.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez fuckRak » 25 Maj 2015, 20:04

Nie poddawaj się! Nie rezygnuj z leczenia! Trzymam za Ciebie kciuki!
fuckRak
 
Posty: 140
Rejestracja: 01 Paź 2014, 20:09
Miejscowość: Poznan

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez Adrian1975 » 25 Maj 2015, 20:36

chłopie,

nie możesz absolutnie przerwać leczenia, konsekwencje mogą byc dla Ciebie tragiczne i nieodwracalne. trzy cykle zlecą a wcale nei jest powiedziane, że następny będziesz gorzej znosił. Wybór jest taki chemioterapia = życie, przerwanie chemioterapii to wysokie ryzyko śmierci. sorki, za mocne słowa. Neupogen najłatwiej dostaneisz w aptece przy onkologii, z tego co pamiętam jest mocno refundowany i kosztuje niewielkie pieniądze, przeciwymiotne, jak pamiętam też kosztowały niewiele (ja brałem atosse).

zawsze możesz podejśc do Ośrodka pomocy społecznej i zapytać, czy są jakieś możliwości wsparcia Ciebie w chorobie, podejdź jeszczee do PCPRu (powiatowe centrum pomocy rodzinie) i złoz wniosek o orzeczenie o niepełnosprawności, tez jest szansa na jakiś zasiłek opiekuńczy na Ciebie dla osoby, kóra się tobą opiekuje w chorobie.

głowa do góry, z kazdym dniem jesteś bliższy wyleczenia
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez Adrian1975 » 25 Maj 2015, 20:40

sprawdziłem Atosse, cena 100% to 45 zł, po refundacji 3,20. zawsze w aptece możesz zapytać o tańszy zamiennik
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

cron