Guz prawego jądro

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz prawego jądro

Postprzez troll » 09 Cze 2015, 11:12

Witaj,

Po prostu trafiłeś na mur-ścianę w Gliwicach, które od wielu lat są już zamurowane radioterapią wszystkich wczesnych nasieniaków, co dodajmy jest niezgodne z przyjętymi zasadami postępowania na świecie. Trudno przebić ten mur nie tylko Tobie ale także nam. Realia tego kraju są bezwzględne, chyba nieźle to widać na codziennych przykładach z życia.

Pozostaje mi zaproponować:
- konsultację w Częstochowie (masz z Gliwic śląskie "Pendolino" czyli Koleje Śląskie. W Częstochowie z dworca do CM Małgorzata jest 15 minut na nogach - mogę poinstruować jak dotrzeć :) Cena chyba też jest zachęcająca).
- konsultację w innej poradni onkologii klinicznej na Śląsku (bez gwarancji czegokolwiek, być może także bez gliwickiego "muru radioterapii").
- konsultację u wybranego specjalisty z naszej mapki (dalej, drożej, jednak zgodnie ze standardami).

Przykro mi, że nie mogę zaproponować nic więcej.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz prawego jądro

Postprzez jarko2f » 09 Cze 2015, 11:19

Własnie dzwoniłem do Częstochowy i próbowałem umówić się na wizytę u dr n. med. Barbara Huras i tu usłyszałem wizyta w połowie listopada :shock: . Zasugerowano mi że zarejestrują na wcześniejszy termin, lecz na polecenie pani dr. Czy próbować rejestracji w Częstochowie u innego specjalisty ? Jeśli tak to u kogo ?
Ostatnio edytowany przez jarko2f, 09 Cze 2015, 11:25, edytowano w sumie 1 raz
jarko2f
 
Posty: 35
Rejestracja: 08 Maj 2015, 23:48

Re: Guz prawego jądro

Postprzez troll » 09 Cze 2015, 11:24

Witaj,

Spróbuję uzyskać informacje w tej sprawie. Daj mi trochę czasu.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz prawego jądro

Postprzez jarko2f » 11 Cze 2015, 16:49

witam
2 dni temu zaczęło mi się wydawać że moje drugie jądro zaczyna się robić twarde pojechałem dzisiaj do urologa jestem po usg no i niestety są jakieś nieprawidłowości nie może stwierdzić jednoznacznie są to zmiany echo......
stwierdził że raczej to jakies zapalenie dał mi antybiotyk czy ktoś spotkał się z podobnym problemem.? Co wy o tym myślicie ?
jarko2f
 
Posty: 35
Rejestracja: 08 Maj 2015, 23:48

Re: Guz prawego jądro

Postprzez fuckRak » 12 Cze 2015, 00:23

Powiem Ci tak:
widzę, że jesteś ledwo co po operacji.

U mnie było tak, że po już po 1,5 tygodnia od operacji zobaczyłem, że coś się dzieje z pozostałym jądrem (rosło i malało), dodatkowo wyczuwałem jakąś kulkę - praktycznie od razu pojechałem na SOR z tym. Okazało się, że to zapalenie, po tygodniu na kontrolę, urolog mnie uspokojał, że to tak szybko nie rośnie, a ból/dyskomfort po operacji jest normalnym zjawiskiem, w końcu wycinali tam trochę nerwów itd - mimo zapewnień lekaarza, strach był, właściwie to żegnałem się ze światem, ale po antybiotyku i zaleceniu żeby trzymać moszne do góry jak leżysz i przeszło (nie tak od razu po kilku tygodniach) i jest wszystko si :)
Psychika też gra swoje - także keep calm, bierz antybiotyk (nie zapominaj o osłonach!) no i oczywiście skontroluj jąderko za jakiś czas.
fuckRak
 
Posty: 140
Rejestracja: 01 Paź 2014, 20:09
Miejscowość: Poznan

Re: Guz prawego jądro

Postprzez jarko2f » 19 Cze 2015, 23:43

Witam,
martwi mnie marker LDH bo systematycznie co badanie krwi idzie w górę ! jeszcze mieści się w granicy ale... zaczynałem od 140 U/l a teraz już ponad 210 U/l
Co badanie krwi to jest 0 15 U/l do 30 U/l więcej
Co o tym myślicie ? jeszcze tydzień i jak dalej bedzie rosło to wyjdzie za normę :|
jarko2f
 
Posty: 35
Rejestracja: 08 Maj 2015, 23:48

Re: Guz prawego jądro

Postprzez m9nika » 20 Cze 2015, 09:28

Witam
Posłużę się cytatem ;)
troll napisał(a):LDH nie jest markerem specyficznym dla nowotworów jądra i jego podwyższone wartości nie muszą oznaczać aktywnego procesu nowotworowego (szczególnie wartości mieszczące się w zakresie (dolna granica normy) < x < (1,5 x górna granica normy)).

Póki nie przekracza normy nie ma się czym przejmować, jednak należy dalej monitorować.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Guz prawego jądro

Postprzez jarko2f » 23 Cze 2015, 10:02

witam,
po przygodach w Gliwicach pojechałem do Krotoszyna gdzie dr. Świątoniowski przyjął mnie praktycznie z marszu. Dzisiaj jak wyniki krwi pozwolą to podadzą mi karboplatynę. Chciałem napisać że jeśli jest ktoś jeszcze nie zdecydowany którą placówkę wybrać, lub ma podobne przygody jak ja w Gliwicach to bez wahania niech dzwoni do dr. numer jest na forum.
Dodam tylko że warto było jechać 260km w jedną stronę. Troll'u dzięki za info o Krotoszynie robicie dobra robotę.
Pozdrawiam
jarko2f
 
Posty: 35
Rejestracja: 08 Maj 2015, 23:48

Re: Guz prawego jądro

Postprzez Adrian1975 » 23 Cze 2015, 10:41

dobra decyzja, gratuluję, też wolę jeździć do \Krotoszyna aniżeli do Wrocławia
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Guz prawego jądro

Postprzez jarko2f » 23 Lis 2015, 01:02

Witam
jestem po kontrolnym TK markery w normie po za ldh który dotarł do górnej granicy. Co wy o tym myślicie ? W poprzednim badaniu TK nic nie było napisane o zmianach w wątrobie żadnych info o torbielach w nerkach i całej reszcie które przyznam trochę mnie martwią.
Załączniki
wynik tk.jpg
wynik tk.jpg (199.52 KiB) Obejrzany 7928 razy
jarko2f
 
Posty: 35
Rejestracja: 08 Maj 2015, 23:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości