Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez srebrny » 22 Sie 2015, 18:02

Ok wczoraj miałem pierwszą dolewkę. Generalnie dzisiaj dobrze się czuje. Jednak zmęczenie jest tragiczne śpię średnio do godzinkę.

za tydzień w piątek mam kolejną dolewkę.

Wyniki krwii były dość dobre. Dopiero po odstawieniu kursu 5 dniowego w szpitalu wystąpiły nudności, wymioty i straszny ból wątroby. Aktualnie jak już powiedziałem jest wszystko OK.
srebrny
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 Cze 2015, 22:43

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez srebrny » 14 Wrz 2015, 16:23

Witajcie,

Trochę mnie nie było - generalnie dużo śpię i nie miałem siły aby włączyć komputer.

Od dłuższego czasu bardzo często leci mi krew z nosa - dostałem na to jakieś tabletki.

W piątek mam drugą dolewkę z drugiego cyklu.

Trzeci cykl zaczynam 24-29 września, I dolewka - 2 października, II dolewka 9 października.

Tomograf komputerowy mam zaplanowany na 5 października.
srebrny
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 Cze 2015, 22:43

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez romi » 14 Wrz 2015, 17:09

Witam
Niestety skutki uboczne chemioterapii są uciążliwe tak jak w Twoim przypadku. Trzeba zacisnąć zęby i przejść przez to, teraz już z górki.
Trzymamy kciuki.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez srebrny » 09 Lis 2015, 20:52

Hejka Podsumowanie, tomograf pokazał mi coś na wątrobie, ale badanie usg wykluczyło przerzut.

Drugiej dolewki z 9 października mi nie podano bo miałem: zapalenie płuc, krtani oraz zatok.

W chwili obecnej od tygodnia pracuję - zdalnie aby ludziki z pracy mnie zarazili czymś. Wyniki mam prawie wszystkie w normie - jedyny ponad normę to RDW 15.5 gdzie powinno być 11-15.


Jako że byłem przeziębiony - miałem podwyższone LDH - teraz spadło do 191 ( norma: 0-250 ) Miesiąc wcześniej było ponad 390 - choroba ustała i ldh zaczęło wracać do normy.

Konsultacje mam 27.11.2015 roku.

Objawy chemii przechodzą poza wstrętem do alkoholu - na sam zapach piwa następuje odruch wymiotny ;)

Jak będzie się coś zmieniało to dam znać w tym temacie.
srebrny
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 Cze 2015, 22:43

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez Adrian1975 » 09 Lis 2015, 21:03

nie martw się, piwo polubisz jeszcze z powrotem :-)
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez srebrny » 05 Maj 2016, 23:29

Cześć, Melduje się po dłuższej nieobecności na forum :)

Smak do piwka wrócił, normalnie pracuje niestety powróciłem do palenia fajek.

Z dziwnych objawów - nie czuję niektórych smaków ( pieczarek), kawa zbożowa smakuje mi jak sok z koperku, nie czuję zapachu perfum muszą być naprawdę mocne żeby cokolwiek poczuć.

Z tych najdziwniejszych to poprawił mi się wzrok - wcześniej nie byłem w stanie bez okularów robić coś w domu. Teraz zapominam okulary założyć rano i nie czuje dyskomfortu.

Mam przerwę w tomografie 5 mc - dostaje masakrycznego uczulenia na ?kontrast? i pani doktor postanowiła zrobić mi przerwę - wszystkie wyniki itp jest "ksiazkowe" ponowiłem badanie u urologa czy nic się nie dzieje z drugim jądrem.

Pozdrawiam
Paweł
srebrny
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 Cze 2015, 22:43

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez romi » 06 Maj 2016, 11:16

Witam
Jak masz uczulenie na kontrast to lekarz powinien zlecić rezonans (są wskazania). Nie możesz w pierwszym roku obserwacji mieć tak długiej przerwy w badaniach obrazowych. W ostateczności przynajmniej USG, ale robione przez doświadczonego operatora.
Smaki pewnie powrócą, trzeba cierpliwości - to może długo potrwać.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez troll » 07 Maj 2016, 03:34

Witaj,

W sprawie kontrastu - możesz również otrzymać kontrast niejonowy, szczególnie, gdy są do niego wskazania.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez srebrny » 08 Maj 2016, 12:50

@troll - podobno otrzymywałem wszystkie jakie mieli w DCO - różnica była tylko w mocy efektów ubocznych :)

@romi - tak miałem robione USG + badanie urlogiczne.

Za kilka dni będę w DCO na kontroli to rzucę temat kontrastów niejonowych

dzięki za pomoc.
srebrny
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 Cze 2015, 22:43

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez troll » 08 Maj 2016, 13:02

Właśnie, najlepiej popytać i po prostu wspólnie z lekarzem prowadzącym o czymś zdecydować. Kontrasty niejonowe są tak niepopularne, bo wszech panujący NFZ nie chce za nie dopłacać i wtedy zwykle koszty przechodzą na szpital. Żeby więc podać taki kontrast, zwykle decyzję musi podjąć dyrektor szpitala, prezydent RP, szef NFZ i najlepiej ksiądz biskup. A nie powinno to tak wyglądać, w końcu reakcja na kontrast może być na tyle silna, że powikłania nie ograniczą się do 2-3 godzin po podaniu, tylko 2-3 tygodni po podaniu.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości