Rak jądra z przerzutem do węzła chłonnego, konsultacja przyp

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: gdy bep nie działa - co dalej?

Postprzez romi » 24 Paź 2015, 19:05

Witam
Tak jak zauważył fuckRak badanie bHCG trzeba powtórzyć, żeby wykluczyć pomyłkę i ma to być badanie bHCG a nie całkowitego HCG. Może trzeba skorzystać z usług innego laboratorium.
Bardzo dobrze, że zdecydowaliście się na Krotoszyn, dr Świątoniowski zagwarantuje Wam opiekę na właściwym poziomie, którego tak naprawdę nie mieliście w Poznaniu.
Proponuję również skorzystać z kontaktu telefonicznego do Krotoszyna, może być skuteczniejszy niż mail.
viewtopic.php?f=5&t=759
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: gdy bep nie działa - co dalej?

Postprzez katie » 25 Paź 2015, 19:56

Romi, markery oczywiście powtórzymy. Do Krotoszyna już jesteśmy umówieni. Dam znać jak odbierzemy tk i ponowne oznaczenie markerów. Trzymajcie kciuki...
katie
 
Posty: 34
Rejestracja: 06 Wrz 2015, 16:30

Re: gdy bep nie działa - co dalej?

Postprzez katie » 27 Paź 2015, 18:03

Dziś odebraliśmy wyniki tk klatki piersiowej i jamy brzusznej. Proszę Was o komentarz i z góry dziękuję.
Lekarz prowadzący zlecił badanie PET. Markery ponownie oznaczymy w najbliższy piątek.

Tk z dnia 23.10.2015
Jama brzuszna:
Wątroba niepowiększona, baz zmian ogniskowych.
Drogi żółciowe nieposzerzone, pęcherzyk żółciowy zagięty, bez zmian w KT.
Nerki bez zmian ogniskowych w miąższu; układy k-m nieposzerzone.
Nadnercza niepowiększone.
Śledziona niepowiększona, jednorodna.
Węzeł chłonny między aortą a ICV poniżej wyr. haczykowatego trzustki 13x10mm, było (w badaniu Tk po drugiej chemii) 17x15mm.
W jamie otrzewnej nie ma płynu.

Klatka piersiowa:
W prawym szczycie i obwodowo w PS10 zwapnienie.
W LS8 guzek 3 mm - jak poprzednio.
Poza tym płuca bez zmian.
Jamy opłucnej wolne.
Węzły chłonne niepowiększone.
Esowata skolioza w odcinku Th kręgosłupa.
Bez patologii o charakterze meta w oknie kostnym.
Wnioski - obraz stabilny.

Dodam jeszcze, że w Tk z 04.07.2015 (a więc przed rozpoczęciem chemioterapii) węzeł miał średnicę 19 mm.
katie
 
Posty: 34
Rejestracja: 06 Wrz 2015, 16:30

Re: gdy bep nie działa - co dalej?

Postprzez romi » 27 Paź 2015, 21:46

Witam
Jak widać w TK obraz jest stabilny i jeśli potwierdzi się to w markerach to będzie dobrze.
Teraz pozostaje Wam zdać się na opinię dr Świątoniowskiego co do dalszego postępowania, jak również kolejnych badań, nawet jeśli nie będzie to korelowało ze zdaniem lekarza prowadzącego (chodzi o ten zlecony PET). A na przyszłość całkiem oddać się pod opiekę w Krotoszynie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: gdy bep nie działa - co dalej?

Postprzez katie » 28 Paź 2015, 18:04

Trollu, to co napisałeś bardzo mnie zaniepokoiło... Dlatego proszę, wyjaśnij mi dwie sprawy. Czy możesz powiedzieć coś więcej o tym, że możliwości chemioterapii się wyczerpują? Czy to znaczy że Twoim zdaniem inny schemat chemioterapii w przypadku P. nie ma szans powodzenia? I druga rzecz - mam też pytanie odnośnie operacji - P. ma jedną zmianę, w sensie jeden powiększony węzeł. Dlaczego piszesz o dwóch operacjach? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi!
katie
 
Posty: 34
Rejestracja: 06 Wrz 2015, 16:30

Re: gdy bep nie działa - co dalej?

Postprzez troll » 28 Paź 2015, 20:57

Witaj,

Pomyliłem tematy przez co wprowadziłem wiele nerwów... Mea culpa! Wycofuję się z tego, co napisałem poprzednio. Brak czasu i pobieżne studiowanie tematów na Forum swoje robi... Jeszcze raz przepraszam!

Jest ok, dr Świątoniowski doprowadzi sprawę do szczęśliwego końca, czego jestem pewien!

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: gdy bep nie działa - co dalej?

Postprzez katie » 28 Paź 2015, 22:04

Trollu, po cichu liczyłam, że to pomyłka. Odetchnęłam, przyznaję :)
katie
 
Posty: 34
Rejestracja: 06 Wrz 2015, 16:30

Re: gdy bep nie działa - co dalej?

Postprzez katie » 05 Lis 2015, 19:32

Witam Was,

Markery z dnia 30.10.2015:
LDH IFCC: 271
AFP: 7.3
bHCG: 0.1

Widzieliśmy się także z dr Świątoniowskim. Pierwszy raz ktoś rozmawiał z nami konkretnie, rzeczowo. Dr pokierował nas na konsultacje w sprawie operacji wycięcia węzła. Dziś P. miał PET i chcemy poczekać na wyniki, żeby także z nimi pojechać do Warszawy, do dr Rogowskiego.
Nurtuje mnie natomiast jedna sprawa. Od paru dni P. ma bóle w biodrze (" w zwiasie"). Mówi, że nie są to uciążliwe bóle, ale jednak powtarzalne i zauważalne. Ból promieniuje do pośladka i nogi (tak do połowy uda), czasem też do dołu pleców (ale tu rzadko). Bóle pojawiają się głównie wtedy, kiedy siedzi. Kiedy chodzi, jest czymś zajęty - nie. Czy może mieliście podobne dolegliwości? Czy, Waszym zdaniem, to może być niepokojące i wiązać się z rozwojem choroby?
I właściwie to jeszcze jedna kwestia nas martwi. W trakcie chemioterapii (około 10-11 dnia w 4 cyklu) P. miał utrzymujące się kilka godzin złudzenie optyczne - zespół Alicji w Krainie Czarów. Złudzenie ustąpiło i już się więcej nie pojawiło, a my zastanawiamy się, co ono mogło oznaczać i przede wszystkim - czy mogło mieć to związek z rozwojem choroby. Czy możecie to skomentować?
Będę niezmiernie wdzięczna za informacje zwrotne.
katie
 
Posty: 34
Rejestracja: 06 Wrz 2015, 16:30

Re: gdy bep nie działa - co dalej?

Postprzez katie » 06 Lis 2015, 17:54

Markery z dnia 5.11.2015
AFP: 6.9
LDH: 171
bHCG: 3,9

Czy moglibyście skomentować te wyniki oraz wyniki i dolegliwości z mojego wczorajszego postu?
Co myśleć o tych zmianach markerów? Rosną, spadają, potem znowu rosną...? Co to wszystko znaczy?
katie
 
Posty: 34
Rejestracja: 06 Wrz 2015, 16:30

Re: gdy bep nie działa - co dalej?

Postprzez romi » 06 Lis 2015, 18:38

Witam
Markery zmieniają się i takie zmiany nie są niepokojące, oprócz bHCG, które nie powinno rosnąć. Należy to dokładnie sprawdzić. Czy badania są robione w jednym laboratorium? Może warto skonsultować to z dr Świątoniowskim.
Jeśli chodzi o bóle to nie wiązałbym ich z chorobą, może to od kręgosłupa.
Złudzenie optyczne jak to opisałaś związku z chorobą pewnie nie ma, raczej to wynik działania chemioterapeutyków - jeden z wielu skutków ubocznych, lekarz mógł wtedy dla pewności zlecić TK głowy.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości