ból w pośladku i dretwienie nogi

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 12 Lut 2016, 23:23

Witam
Byliśmy na badaniach kontrolnych. Markery ok :) afp 2.99u/ml ( 0-5.8) betaHcg <0.1 (<2.6) LDH 156. Ostatnim razem miesiąc temu, po chemii Afp bylo 2.68. Teraz trochę więcej. Czy to normalne, że jest w normie, ale trochę wyższe? Mężowi wyszły zle próby wątrobowe ALT 149 a AST 76. Lekarz mówi, że to pewnie po chemii i zeby brać essentiale forte i powtórzyć badania za miesiąc. Za miesiąc mamy także tomograf....
Pozdrawiamy wszystkich walczących.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaziu1 » 12 Lut 2016, 23:36

Witam,
Tak małe zmiany AFP mogą być fizjologiczne, do tego dochodzi dokładność pomiaru.
Z wątrobą to unikać alkoholu i ciężkich rzeczy na wątrobę np. grill, smażona kiełbasa.
Chemia obciąża wątrobę jak wiadomo.
Lekarstwa według wskazań lekarza.
Dodatkowo dla pewności zrobił bym jak nie były robione badania w kierunku żółtaczki B i C.
Pozdrawiam.
kaziu1
 
Posty: 103
Rejestracja: 24 Wrz 2013, 16:09

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 21 Mar 2016, 13:29

Witam wszystkich serdecznie,
Pisze bo od 3tyg bola męża plecy. Jak spi to nie czuje bólu tylko jak chodzi siedzi. Zanim to się zaczęło to bardzo dużo pracował fizycznie na działce i spawal w po kilka godz dziennie a to wymaga przyjmowania i przebywania w różnych powyginanych pozycjach. Bola go jakby mięśnie był na masazu lekarz dal leki rozluzniajace mięśnie, ale my się bardzo martwimy bo niebawem 29 marca tomograf i markery i krążą po głowie różne zle myśli. Czy to może być skutek chemii i tego ze długo jednak nic nie robił?
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 08 Kwi 2016, 06:50

Witam,
Odebralismy wyniki i markery sa ok. Niestety w tomografii wyszla progresja węzłów zaotrzewnowych największy 39x29mm. Odrazu pojechaliśmy do warszawy do dr Sarosieka i skierował nas operacje usuwania węzłów. Męża będzie operował dr Żak. Operacja 4maja. Jestemy przerażeni. Dr Sarosiek powiedział, że to prawdopodobnie będzie potworniak i że wycięcie powinno zakończyć leczenie. Mamy nadzieje, że tak będzie. Jeśli ktoś może proszę napisać jak ta operacja wygląda, czy będę mogła odrazu po wejść do męża. Mieszkamy w okolicach belchatowa i bede musiala poszukać jakiegoś mieszkania blisko magodentu...czy ktoś się orientuje czy jest tam blisko jakiś hotel?
Bardzo nas dobila ta sytuacja.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez pavel » 08 Kwi 2016, 10:08

Witam,operację usunięcia węzłów miałem w Magodencie w sierpniu 2015 roku, też operował dr Żak.
Operacja około 10:00, przewieźli mnie na oddział operacyjny, jest tam sala pooperacyjna i po drugiej stronie korytarza sale operacyjne, czekając na operację wprost na siebie miałem drzwi do sali operacyjnej i widziałem przez szybkę lekarzy...:) Po operacji wróciłem na salę pooperacyjną na tym oddziale i tam trzymają do rana/południa dnia następnego - zero odwiedzin na tym oddziale, dopiero na drugi dzień kiedy wrócisz na swoje łóżko.
Co do hotelu, rodzina byla w hotelu Ibis Ostrobramska około 2km od szpitala. Jestem z okolic Szczecina.
Cały pobyt trwał około tygodnia.
Jeśli masz jakieś pytania to pytaj śmiało.
Nie ma się czego bać :)
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez renata » 08 Kwi 2016, 15:18

Niedaleko jest też hostel Krokodyl, bardzo przystępne ceny, kuchnia z wyposażeniem do dyspozycji, czysto, ciepło.
Taniej niż w Ibisie.
renata
 
Posty: 9
Rejestracja: 28 Maj 2011, 19:17

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez arek » 08 Kwi 2016, 17:27

Hej!
(4 lata temu ;) ) oddział był kameralny a opieka bardzo dobra, Gdyby nie daj Boże kiedyś historia się powtórzyła, to swoje kroki kierował bym tam bez zastanowienia. Resztę opisał Pavel
Pozdrawiam!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez JurekO » 08 Kwi 2016, 19:10

To ja tylko dodam, ze jak sie obudzisz, to jak sie usmiechniesz do pielegniarek, to jest sluzbowa komorka i jak pamietasz numer do zony, to mozna chociaz zadzwonic.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 08 Kwi 2016, 21:44

To chociaz tyle, ze usłyszę męża. Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi, za każde zdanie. Oby na tym się skończyło i potem było już tylko lepiej.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez Luki737 » 09 Kwi 2016, 08:55

Kurcze jak to możliwe że wam tak wyszło :( Michał miał mniejsze węzły od moich. Ciekawe co wyjdzie u mnie ja mam badanie PET-CT 18 kwietnia.
Pozdrawiam i trzymajcie sie napewno wszystko bedzie dobrze i na tym sie zakończy :)
Luki737
 
Posty: 52
Rejestracja: 27 Lis 2015, 09:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości