ból w pośladku i dretwienie nogi

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 07 Sty 2016, 22:46

wynik tk przed chemią
Załączniki
scan 60004.jpg
wynik tk przed chemią
scan 60004.jpg (103.61 KiB) Obejrzany 8171 razy
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 07 Sty 2016, 22:56

Te węzły miały nastepnego dnia po ostatniej dolewce- bo wtedy bylo tk 10 i 12mm. Lekarz zapewnia nas ,że one będą się jeszcze zmniejszac i żeby kolejne tk bylo na koniec marca. Co o tym sądzicie? Ja wcześniej pisałam już o tej sytuacji, dr Sarosiek też napisał odpowiedzi, że powinny się zmniejszać i dopiero po kolejnym tk, gdy będą powyżej 10mm to tylko wtedy się je wycina. Markery mąż ma mieć 9lutego.
Proszę o radę czy może przyspieszyć ten tk? Pozdrawiam
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez m9nika » 08 Sty 2016, 13:48

Witam
Posłużę się cytatem ;)
troll napisał(a):Węzły chłonne w czasie od chemioterapii do badania obrazowego (w tym przypadku tomografii) mogą zmniejszać się w okresie miesiąca - dwóch (czyli tyle, ile wymagamy czasu od zakończenia leczenia do pierwszego badania kontrolnego) a, o ile są to wyłączeni zmiany martwicze, mogą zmniejszać się (wchłaniać - resorbować lub przekształcać - ulegać zmianom następczym, ulegać włóknieniu) nawet w przeciągu kilkunastu miesięcy do kilkunastu lat od ostatniego kursu leczenia. Z doświadczenia klinicznego wynika, że częściej są to nasieniaki ale nie oznacza to, że nienasieniaki również mogą podlegać takim zmianom - w kontekście leczenia - zmianom pozytywnym. Oczywiście wszystko powyższe dotyczy zmian martwiczych, które w 100% potwierdzone mogą być jedynie w badaniu histopatologicznym po wycięciu powiększonych węzłów chłonnych po chemioterapii. Dlatego tak ważne jest przeprowadzone w odpowiednim czasie po leczeniu badanie kontrolne skuteczności leczenia - i na jego podstawie wyciągnięcie wniosków - jak zmieniły się zmiany w porównaniu do stanu sprzed leczenia i czy taka zmiana wymaga dodatkowego leczenia czy może wymagać jedynie na przykład obserwacji.

Pamiętaj jeszcze, że badanie TK nie jest obojętne na organizm człowieka i nie należy je wykonywać częściej niż jest to wymagane, a jeszcze tych badań w przyszłości będzie dużo.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 19 Sty 2016, 16:48

Witam,
Piszę bo mąż nadal ma dolegliwości bólowe okolic odbytu. Byliśmy u proktologa i zalecił badanie rektoskopie zeby zobaczyć czy nie ma żylaków. Nie wiem czy to skutek chemii ani co to może być? Zapytam jeszcze czy ktoś miał sytuacje ze węzły po chemii dalej się zmniejszyły? Nasze są 12mm i 10mm a onkolog mówi ze się zmniejsza i ze nie trzeba usuwać. W lutym mąż ma badanie markerów a TK w marcu. Czy ktoś miał usuwane węzły takiej wielkości? Ten jeden 10mm jest taki chyba na pograniczu ale ten 12mm to nie wiem. A co gdy się nie zmniejsza do kolejnego TK? Bardzo się martwię co będzie i o wynik markerów. ..
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez Adrian1975 » 19 Sty 2016, 18:15

cześć,

u mnie wężły po chemii miały ok. 2 cm z tego co pamietam, obecnie w TK nie są wykazane wcale

chemioterapia uszkadza błonę śluzową, więc jak najbardziej chemoroidy może sposodować, niestety
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 19 Sty 2016, 21:21

Adrianie, dziękuję bardzo za odpowiedz. Uspokoiło mnie to trochę. A to przy takich węzłach nie miałeś zalecenia do operacji i ich wycięcia? Miales nasieniaka czy nienasieniaka? Mam nadzieje, że właśnie to najwyżej żylaki czy hemoroidy.
Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez Adrian1975 » 19 Sty 2016, 21:43

miałem nasieniaka i w DCO chcieli wycinać, ale nie wyraziłem zgody ( i miały rozmiar po CHT 15*16*22cc), przed chemia nieco ponad 4 cm
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez romi » 19 Sty 2016, 22:29

Witam
kaja i michal napisał(a):Witam,
Piszę bo mąż nadal ma dolegliwości bólowe okolic odbytu. Byliśmy u proktologa i zalecił badanie rektoskopie zeby zobaczyć czy nie ma żylaków.

Jeśli już, to lepiej kolonoskopia, równie inwazyjne badanie a dużo więcej informacji o stanie zdrowia i ewentualnych schorzeniach jelita grubego. Również o ewentualnych zagrożeniach rakiem jelita grubego.
To tak z własnej praktyki.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez JurekO » 20 Sty 2016, 13:55

Hej,

z racji tego, ze macie nienasieniaka, to wszystkie resztki powinne byc wyciete. Do 3 cm mozna obserwowac nasieniaka. Ja bym to skonsultowal w polecanym tutaj osrodku i dopiero pozniej mozecie zrobic jak ja i zlekcewazyc proponowane RPLND. Tylko ze by Wam sie nie odbilo czkawka jak mi, bo jezeli bedzie wznowa, to nastepna chemia typu TIP jest masakra do kwadratu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: ból w pośladku i dretwienie nogi

Postprzez kaja i michal » 08 Lut 2016, 14:12

Witam wszystkich.
Jutro mamy wizyte kontrolna w sumie dziś mąż zrobił badania markerów-wyniki jutro. Nie potrafie myśleć o niczym innym jak o wynikach. Strach i obawy sa nieopisane. Z jednej strony mam nadzieje, że półtora miesiąca po chemii powinno być ok z drugiej zaś, co będzie gdyby jednak wzrosły. Przeraza mnie to, a męża jeszcze bardziej. Byliśmy tydz temu u proktologa na rektoskopii i wszystko ok. Byliśmy także u urologa na usg bo męża coś tam pobolewalo i ma mały zylak powrozka nasiennego. Bierze tabletki.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: adamus09 oraz 18 gości