Bongo - guz jądra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Bongo - guz jądra

Postprzez bongo » 04 Lip 2013, 22:46

witam
3 tygodnie temu zdiagnozowano u mnie raka jada..;/ masakra obecnie jestem po zabiegu usuniecia tego jądra ale mam male pytanie bo jestem swieży w temacie i nie mam pojecie o tym wogole..;/.Przed zabiegiem miałem robione badanie krwi tzn markery pojechałem sam z krwią i wyniki dostalem jeszcze tego samego dnia w wykiach byly normy od 0 do 5.5 i od 0do6 ja miałem 1.1 i <2 czyli lekarz powiedzial ze ok po zabiegu znów mialem robione markety i wyszly prawie identycznie czyli w normnie i teraz pytanie do czego są te markery i co one w moim stopniu oznaczają?Czego sie obawiac lub spodziewc...;/ ogólnie jestem załamany tym wszystkim za tydzień wyniki hist.
bongo
 
Posty: 80
Rejestracja: 04 Lip 2013, 21:34

Re: Guz jądra prawego - guz mieszany (yst + c.embr. + chorio

Postprzez oczarownica » 04 Lip 2013, 22:53

witaj Bongo! witaj w klubie zaskoczonych zyciem! a raczej tym co przynosi. Markery oznacza sie w celu oceny postepu leczenia lub rozwoju lub nie nowotworu.tak bardzo z grubsza mówiac.
Załóz swój wątek i opisz wszystko co masz - wszytskie badania jak i swoją historię od poczatku. Bedzie i Tobie i nam łatwiej.( Tobie na duchu bo nie bedziesz sam nam w pomocy wyjasnienia Ci wszelkich wątpliwosci) Beata
czasami czekanie jest celem samym w sobie a nie jest celem to co przyniesie czas
oczarownica
 
Posty: 701
Rejestracja: 02 Mar 2013, 12:03
Miejscowość: mazury

Re: Guz jądra prawego - guz mieszany (yst + c.embr. + chorio

Postprzez Benji » 04 Lip 2013, 23:24

witaj bongo Nie łam się mnie też to spotkało,
Są 4 markery nowotworowe
fosfotaza alkaiczna
dehydrogenaza mleczanowa - ldh
beta hcg - hormon ciążowy i niektórych nowotworów
Alfafetoproteina AFP
Guzy nowotworowe mają to do siebie że wytwarzają geny cżęśc guzów wytwarza różne markery zależnie od rodzaju guza.
Ja miałem przekroczoną normę w AFP guz nienasieniak, na histopatologi złośliwy nowotwór przeżyłem szok rozumiem Cię.
Dzięki badaniu markerów nowotworowych lekarz onkolog może stwierdzić jak bardzo zaawansowana jest choroba, ale też potrzebuje więcej informacji.
Koniecznie z histopatologią i markerami udaj się do onkologa. On musi cię zakwalifikować do odpowiedniej grupy i zadecydować
czy niezbędna jest chemioterapia. Ale żeby to zrobić musi Cie skierować na Tomografię miednicy małej, klatki piersiowej i brzucha wszystko z kontrastem.Nie zwlekaj czas jest tu najważniejszy niezależnie jaki to jest guz. ja też miałem carcinoma embryonale ,a choriocarcinoma to wysoce złośliwy rak dający szybkie przerzuty więc niez wlekaj miesiącami bo później może być za póżno . ja zwlekałem minęlo już 11 tygodni boję się strasznie ale będę walczyć z tym czymś 2 tygodnie temu straciłem jajko :( . Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Benji, 04 Lip 2013, 23:43, edytowano w sumie 1 raz
Benji
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 Lip 2013, 13:26
Miejscowość: Goleniów

Re: Guz jądra prawego - guz mieszany (yst + c.embr. + chorio

Postprzez bongo » 04 Lip 2013, 23:34

U mnie to dość dziwnie wyglądało bo poszedłem do lekarza bo miałem jedną jądro twardsze , myślałem że to jakieś zapalenie albo coś . U lekarza rodzinnego po przebadaniu jąder stwierdził , że to jakiś wodniaczek i dostałem na USG. Po dotarciu na szpital poszedłem do pana doktora i zaczeło sie badanie USG dość szybko i sprawnie mu to poszlo ale z diagnozą to sie nie pierdzieli bo powiedział , że to rak !..:( Dostałem kartke od niego z nr tel do prywatnego gabinetu zebym sie zglosil ale w domu pomyslalem , ze bedzie to za dlugo trwac i poszlem na spzital na odzial urologi pan powiedzial ze za 2 dni moge miec zabieg usuniecia jadra oczywiście powiedzial , ze mam sie zastanowic nad oddaniem nasienia itp...jeszcze przed zabiegiem kazano mi zrobic badania krwi tzn markerów wiec udalem sie do katowic odziwo wyniki tego samego dnia.Wyniki okazały sie być w normie AFP i HCG . Nastepnie udalem sie do szpitala gdzie poleżałem 5 dni..;/ Pierwszy dzień jeszcze pobierano krew oraz EKG .Na następny dzień zabieg znieczulenie w kręgosłup troche nieprzyjemne ale oki dalo sie wytrzymac tak jak sam zabieg .Po zabiegu ciężko roch bylo chodzic ale jakoś daje sie rade:).Lekarz kazał w 5 dobie zrobić znów markery więc ponownie sie udalem do katowic,wyniki odrazu i jak sie okazało markery znów w normie wiec to troche cieszy choć sie na tym nie znam..;/ za tydzień mam wyniki z hist. i nie wiem czego sie spodziewać ogólnie lekka załamka ale co zrobić..;/ jakoś trzeba życ..;/ rozmawialem z lekarzem bo bytalem jak wyglądało to co wycieli powiedział ze guz około 3,5 cm..;/wiecej powie po bad hist.....;/ powiedział ze bede miał robione tez TK , co oznaczają w moim przypadku te markery ..? jezel i sa w normie to czego sie spodziewac..:/?
bongo
 
Posty: 80
Rejestracja: 04 Lip 2013, 21:34

Re: Guz jądra prawego - guz mieszany (yst + c.embr. + chorio

Postprzez bongo » 04 Lip 2013, 23:36

badania TK chyba bede miał robione po hist. ..;/ dobrze czy źle czy lepiej wczesniej zrobic..;/ długo sie czeka na samo badanie i wyniki...?
bongo
 
Posty: 80
Rejestracja: 04 Lip 2013, 21:34

Re: Guz jądra prawego - guz mieszany (yst + c.embr. + chorio

Postprzez Benji » 04 Lip 2013, 23:51

u mnie się czeka 3 miesiące na tomografie żal. jestem z okolic szczecina myśle że warto poszukać pomocy w warszawie albo innych renomowanych polecanych na forum klinikach. nie jest łatwo to że masz markery w normie jest ok. wynik histpat też jest bardzo ważny. ale po nich nie będziesz wiedzial że jesteś zdrowy. komórki rakowe to paskudy które potrafią sobie z krwią czy z limfą przedostać się do innego narządu wątroby płuca mózgu i go zaatakować nagle. dlatego musisz iść do onkologa żeby Cię gdzieś wcisnał w jak najszybszy termin na tomografie.
potym prawdopodobnie czeka cię chemia ale nie musi. onkolog zadecyduje ile kursów jak jużkoniecznie będzie ci dać. sory za byki pisze po ciemku :) :lol:
Benji
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 Lip 2013, 13:26
Miejscowość: Goleniów

Re: Guz jądra prawego - guz mieszany (yst + c.embr. + chorio

Postprzez Benji » 04 Lip 2013, 23:57

http://www.rjforum.pl/viewtopic.php?f=5&t=160

polecam link autorstwa trola z renomowanymi klinikami i mapką
Benji
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 Lip 2013, 13:26
Miejscowość: Goleniów

Re: Guz jądra prawego - guz mieszany (yst + c.embr. + chorio

Postprzez oczarownica » 05 Lip 2013, 00:04

ja mam bardziej optymistyczne nastawienie ;) ;) ;) ;) my mielismy takiego skurwiela co sie rozprzestrzenil bardzo i markery były zajebiscie duze- BHcg ale jednak i z takim dziadostwem da sie walczyc i wygrac.masz duze szanse ze bedziesz tylko pod obserwacja bez koniecznoisci leczenia. Okaze sie to oczywiscie ale poki co sprubuj pomyslec o czyms fajnym i milym i tym co daje Ci radosc.Badania tomografii sa pomocne jak markery do oceny ewentualnego zaawansowania choroby lub jej braku.Skoro markery sa ok prawdopodobnie obedxzie sie na strachu tylko..trzymaj sie i dorób LDH a na tomograf czeka sie roznie i nie koniecznie tak dlugo. Pozdrawiam i usmiech się! ;) Beata
czasami czekanie jest celem samym w sobie a nie jest celem to co przyniesie czas
oczarownica
 
Posty: 701
Rejestracja: 02 Mar 2013, 12:03
Miejscowość: mazury

Re: Guz jądra prawego - guz mieszany (yst + c.embr. + chorio

Postprzez Benji » 05 Lip 2013, 00:07

moja historia wygląda podobnie. któregoś dnia w pracy poczułem straszny ból w mosznie w domu wymacałem guza. zwlekałem 2 tygodnie czekałem aż się wchłonie sam niestety moja głupota. 3 tygodnie czekałem na urologa tez się przeraził i do szpitala skierowanie dał.
zrobili usg ale nie wyszedł rak a torbiele, urolog kazał zrobić markery. po tygodniu je miałem pojechałem znowu a lekarz mówi do mnie ma pan guza . skierował do szpitala w zdrojach tam czekałem też ze 2 tygodnie masakra. operacja analogicznie igła w kręgłosup plus tabletki ogłupiacze spałem nic nie czulem. leżałem jak kłoda odrętwiały wieczorem już powoli dreptałem z cewnikiem 3 dni w szpitalu i olali mnie nic nie powiedzieli co dalej
i cóż 2 tygodnie czekałem na hist pata. i szok nowotwór złośliwy. :shock: nie łam się 98% nowotworów raka jądra jest uleczalna
Benji
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 Lip 2013, 13:26
Miejscowość: Goleniów

Re: Guz jądra prawego - guz mieszany (yst + c.embr. + chorio

Postprzez Benji » 05 Lip 2013, 00:12

bądź twardy ufaj lekarzom czasem w rejstracji da się wybiadolić szybki termin onkloga pokaż hist pata i powiedz że musisz mieć jak najszybciej ostawioną diagnozę, atakuj a w poraddni onkologicznej z rańca jak nie ma ludzi tak jest najłatwiej:D
Benji
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 Lip 2013, 13:26
Miejscowość: Goleniów

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron