zapalenie jadra drugiego i rak

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 31 Paź 2013, 08:25

Wielkie dzięki za odpowiedź i podpowiedź.
Pozdrawiamy :)
Tak troche poza powyższym tematem. Badanie kontrolne markerów mamy co 3 miesiące więc wypadają na przełomie listopada/grudnia tak też i TK. Natomiast zdarzyło się wczoraj po raz drugi, że syn zasłabł.Czy w kontekście tych perypetii z wynikami krwi może to mieć jakieś znaczenie? Oczywiście dzisiaj zrobi badania krwi sam ale czy zrobić też markery?
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 03 Lis 2013, 11:15

Podnoszę mój wątek, bo przez ostatnie dni coś niepokojącego z synem się dzieje. Próbował podnieść się dosyć szybko po chemioterapii: spacery, basen, zajęcia ulubione ale te dwa zasłabnięcia a przede wszystkim nasilające się duszności trochę nas niepokoją. Wygląda to tak jakby musiał co jakiś czas powietrza więcej nałapać. Do tego kołatania serca, bezsenność. Zrobił podstawowe badania krwi ale one niczego nie wnoszą. Dla mnie wygląda to jak nerwica ale przecież nie o to chodzi jak co dla mnie wygląda. Badanie kontrolne 2 grudnia. Czy podawany testosteron może powodować takie objawy?
Proszę poradźcie co robić? Dzisiaj od rana to samo. mada
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez troll » 03 Lis 2013, 11:58

Witaj,

Nerwica, nerwicą - to prawdopodobne i nie do wykluczenia, jednak może przyczyna złego samopoczucia jest bardziej prozaiczna? Powrót do codziennych zajęć musi następować stopniowo. Wydolność organizmu po bądź co bądź obciążającym leczeniu i zaniechaniu w czasie leczenia aktywności fizycznej jest znacznie ograniczona. Nie można wymagać od organizmu powrotu do 100% możliwości w tak krótkim czasie. Zalecałbym bardziej zrównoważony dobór aktywności.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez dar122333 » 03 Lis 2013, 12:28

Hej!

Pozostaje mi tylko podpisac sie pod slowami Trolla. Powrot do aktywnosci po przebytym leczeniu wymaga czasu. Od siebie moge dodac, ze przyjmowanie testosteronu nie powinno wywolywac takich objawow. Przynajmnie u siebie nie zauwazylem nic podobnego. Po otrzymaniu zastrzyku samopoczucie jest zupelnie inne - normalne, takie jak byc powinno.
Teraz najlepszym lekarstwem dla syna jest czas, dojdzie do siebie ale wymaga to malych krokow.

Pzdr
Darek
dar122333
 
Posty: 139
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 17:18

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 03 Lis 2013, 14:28

Dziękuję Panowie.
Fakt, że to pływanie było trochę "na siłę". Czas zrewidować plany aktywności fizycznej i dostosować do możliwości organizmu. Jednak wizyta u rodzinnego będzie konieczna, bo te duszności, zwłaszcza w pozycji leżącej utrudniają mu normalne funkcjonowanie. Pozdrawiamy- mada
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 16 Lis 2013, 19:57

Witam
Historia z utrudnionym oddychaniem znowu daje się we znaki. Męczy się syn. Jakoś tak to cyklicznie się to dzieje..może to ma związek z podawanym testosteronem?
Zrobiliśmy badania hormonów i mieszczą się w normie. Pewnie dobrze by było gdyby spojrzał na nie endokrynolog. Z wizytą problemy zwłaszcza, że o dobrego lekarza w tym temacie u nas ciężko.
Zastanawia mnie jeszcze jedno: w ostatnim badaniu tk jb i mm wykonanym w Warszawie wyszło:nadprzeponowo w seg. 8/9 PP widoczny jest podpłucnowy guzek śr. 12 mm - podobnej wielkości był też widoczny w badaniu poprzednim. badanie wykonano 13.08.2012. Chemię rozpoczęto 16.8.2013. Kolejne tk 2.12.2013
Co robić ? Poradżcie. Na pogotowiu podali ostatnio hydroxizine a historia się powtarza. Może ktoś z Was coś podpowie.
Pozdrawiam serdecznie- mada
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez Laili » 18 Lis 2013, 00:13

Witaj mado :) !

O ile pamiętam po chemii lekarz spytał syna czy ma duszności i jak z wydolnością organizmu, czy przy wchodzeniu po schodach nie słabnie etc. To było 4-miesiące po chemii.
A przechodził chemioterapię (4 BEP) całkiem znośnie. Mimo to oszczędzał się po chemii jeszcze ze trzy miesiące. Nie wykonywał cięższych prac i nawet większych ciężarów nie nosił.
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez troll » 18 Lis 2013, 02:27

Witam serdecznie,

A astmę oskrzelową w podłożu alergicznym wykluczono?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 19 Lis 2013, 09:35

Dziękuję kochani
To tak już jest, że jakoś trudno mi przerobić to wszystko. Stąd pewnie też te moje niepokoje i oby niepotrzebne. Jednak te ataki duszności powodują, że czujemy się bezradni a chcielibyśmy mu pomóc. Na szczęście ten ostatni trwał tylko dzień, czyli krócej. Jesteśmy w trakcie badań i wizyt. Myślę, że po 10 grudnia będziemy wiedzieć więcej i będą to tylko dobre wiadomości. Życzę wszystkim zdrowia, spokoju i pozdrawiam cieplutko. mada
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 03 Sty 2014, 10:19

Witam
Pierwsze badania kontrolne za nami i jest dobrze. :D Z kondycja jeszcze słabiutko ale powoli, powoli...
Następne badania w marcu. Szukamy też miejsca, gdzie mogłaby być wykonana implantacja obu jąder. Gdyby ktoś z Was miał jakieś namiary...
Z Nowym Rokiem życzymy wszystkim zdrowia i dobrych wieści - mada i Michał
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron