Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 03 Lut 2014, 17:51

Witam. Mam takie pytanko. Czy tomograf komputerowy (jama brzuszna, miednica, klatka piersiowa) obejmuje swym badaniem jądro? Bo np. w pierwszej tomografii była wzmianka, że w worku mosznowym jest krwiak. Natomiast w drugim badaniu TK nie było wzmianki o jądrze/worku mosznowym. Chodzi mi o to czy badanie TK wykryłoby jakąś niepokojącą zmianę jądra? Pytam po prostu z ciekawości : )

I czy marker AFP będący w normie oznacza, że z drugim jądrem nic się nie dzieje?
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez kaziu1 » 03 Lut 2014, 18:54

Witam,
Niestety różnie z tym bywa. Nawet jeśli badanie obejmie mosznę, to w moim przypadku tego radiolog nie opisał. Trzeba przeprowadzać samobadanie jądra. Można także zrobić usg jąder. Poziom wszystkich markerów tzn. AFP, B-HCG i LDH w granicach normy nie wyklucza istnienia nowotworu.
Pozdrawiam
kaziu1
 
Posty: 103
Rejestracja: 24 Wrz 2013, 16:09

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez kat1340 » 04 Lut 2014, 00:10

U mnie zwykle tomograf prześwietla 'interes', ale nie jest interpretowany przez lekarza. Tam sobie zobacz na płycie dołączonej to sam zobaczysz, czy odkryli tajemnicę twoją, twoich kobiet i twojego onkologa :mrgreen: .

Odnośnie ćwiczeń - ja zacząłem od roweru w miesiąc po torakotomii = dwa miesiące po RPLND = pięć miesięcy po 4xBEP = dziewięć miesięcy po orchidektomii. Po kolejnym miesiącu już na siłowni - dziś mija jakoś rok od torakotomii i jestem w szczycie formy - dźwigam już po 140kg w martwym ciągu, ale ja to ja ;)
kat1340
 
Posty: 99
Rejestracja: 21 Maj 2012, 23:42

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Adrian1975 » 04 Lut 2014, 14:10

[kat,
dalej mieszkasz w tej samej miescowości co moja skromna osoba?
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 26 Mar 2014, 14:42

Witam. Dziś otrzymałem wyniki tomografu klatki piersiowej. Oto on.

"Wykonano badanie dwufazowe przed i po wzmocnieniu srodkiem kontrastowym, badanie kontrolne. Obraz narzadow klatki podobnie jak w badaniu z 30.08.2013.
Miazsz plucny prawidlowo powietrzny, bez zmian ogniskowych. Drobne zageszczenie podoplucnowe w segmencie 6 prawego pluca - najpewniej zrost oplucnowy. Nadnercza niezmienione.
Pojedyncze wezly chlonne pachowe o zachowanym ksztalcie, wielk. ok. 16x8mm, 10mm, 9mm po stronie prawej oraz 15x8mm, 11mm, 10mm, 7mm po stronie lewej. Niejednorodna hyperdensyjna tkanka tłuszczowa srodpiersia, bez widocznych zmian ogniskowych, powiekszonych wezlow chlonnych w srodpiersiu nie wykazano.
Drobny cien sledziony dodatkowej ok 9x13mm od strony grzbietowej sledziony."

A tak wygladał tomograf klatki z 30.08.2013

"Miazsz plucny prawidlowo powietrzny, bez zmian ogniskowych. Struktory srodpiersia zachowane prawidlowo. Powiekszonych wezlow chlonnych w srodpiersiu nie wykazano. Widoczne wezly chlonne pachowe wielkosci do 16x10mm po stronie prawej i 15x10mm po lewej"


Proszę kogoś kompetentnego o wypowiedzenie się na temat tych wyników. Chyba wszystko jest w porządku? Z góry dziękuję. Wyniki jamy brzusznej i miednicy za tydzien.
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 27 Mar 2014, 12:24

Bardzo proszę któregoś z ekspertów o ustosunkowani się do powyższego tomografu.
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Słoń » 28 Mar 2014, 14:03

hej
wynik jest OK - nie ma radiologicznych cech nawrotu choroby

Słoń
Słoń
Ekspert
 
Posty: 131
Rejestracja: 30 Wrz 2011, 10:23

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 31 Mar 2014, 11:33

Witam. Oto najnowszy TK jb i miednicy.

"Wykonano badanie z kontrastem prze i po, dwufazowe. Badanie kontrolne. Obraz narzadow jak w badaniu z 27.08.2013 - bez cech progresji. W segmencie VI watroby podtorebkowo hypodensyjne ograniczone ognisko densyjnosci tkanki tluszczowej, wielk. ok. 11mm, poza tym watroba jednolita., prawidlowo wzmacniajaca sie po podaniu srodka cieniujacego. Pecherzyk zolciowy niepowiekszony, bez uwapnionych złogów. Trzustka bez zmian ogniskowych, niepowiekszona. Sledziona niepowiekszona, jednolita z drobnym cieniem sledziony dodatkowej 9mm od str. grzbietowej. Nerki i nadnercza niezmienione. Obustronnie pojedyncze wezly chlonne pachwionowe wielk. ok. 12mm, 10mm i mniejsze."

(ostatni tomograf jm i miednicy na 1wszej podstronie tematu)

Na moje amatorskie oko jest dobrze : ) Zanosi się na to, że w najbliższe lato będę mógł sobie odbić ostatni sezon letni ktory spedziłem na chemii :) Jednak prosze ekspertow o potwierdzenie, że wszystko jest dobrze i ustosunkowanie sie do obecnych wyników : )
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 25 Lip 2014, 20:19

Witam. Właśnie wróciłem z Warszawy z CO. Na wizytę kontrolną przyjechałem bez jakichkolwiek badań (oprocz markerow) ponieważ TK i usg jamy brzusznej miałem w marcu. Pani doktor zdziwiona, że jestem z niczym - a ja tym bardziej ponieważ na ostatniej wizycie absolutnie nie powiedziała co mam zrobić na dzisiejszą kontrolę - powiedziała, że na 25. 08 mam przyjechać z najnowszą TK jamy brzusznej, miednicy oraz klatki piersiowej. Troszkę się zdziwiłem ponieważ ostatnią tomografię miałem robioną w marcu b. r. Markery oznaczam na bieżąco i wszystko jest w normie.

Czy wysłanie mnie na tomograf w sierpniu (ostatni był w marcu) jest okej? Z tego co tutaj czytałem to raz na pół roku wykonuję się tą procedurę. Pozdrawiam.
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez romi » 25 Lip 2014, 21:17

Witam
Marzec - sierpień mniej niż pół roku, ale niewiele brakuje. Może faktycznie odrobinę za wcześnie, ale może pani doktor (młoda specjalistka) woli dmuchać na zimne. Niestety czasem wiedząc co i jak trzeba upomnieć się o skierowanie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości