Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Laili » 28 Gru 2014, 00:23

Witaj Livestrong,

mieszkamy 300 m od ZCO i niestety w latach 2012/2013 syn leczył się najpierw w Bydgoszczy i potem we Wrocławiu. Jedną z przyczyn było niemożność wykonania TK i otrzymania wyników w rozsądnym terminie. Co w przypadku raka jądra niestety jest bardzo ważne. Więc dla rj o szybkiej ścieżce zapomnij, dlatego też po wznowie z ZCO dostaliśmy skierowanie na PET w Bydgoszczy, a tam robili badania i wyniki od ręki.
Więc jeśli masz jakieś dobre wieści dla ZCO to opisz je. Sama opinia jacy fajni lekarze to za mało.
Jest na forum kilka osób leczących się w ZCO, ale ponieważ są na obserwacji trudności z krótko-terminowym wykonaniem TK nie jest taki problem. Nie można też polecać ośrodka w takiej sytuacji jeśli pacjent nie ma dostępu do szybko wykonanego TK.
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Livestrong » 28 Gru 2014, 00:41

Laili napisał(a):Witaj Livestrong,

mieszkamy 300 m od ZCO i niestety w latach 2012/2013 syn leczył się najpierw w Bydgoszczy i potem we Wrocławiu. Jedną z przyczyn było niemożność wykonania TK i otrzymania wyników w rozsądnym terminie. Co w przypadku raka jądra niestety jest bardzo ważne. Więc dla rj o szybkiej ścieżce zapomnij, dlatego też po wznowie z ZCO dostaliśmy skierowanie na PET w Bydgoszczy, a tam robili badania i wyniki od ręki.
Więc jeśli masz jakieś dobre wieści dla ZCO to opisz je. Sama opinia jacy fajni lekarze to za mało.
Jest na forum kilka osób leczących się w ZCO, ale ponieważ są na obserwacji trudności z krótko-terminowym wykonaniem TK nie jest taki problem. Nie można też polecać ośrodka w takiej sytuacji jeśli pacjent nie ma dostępu do szybko wykonanego TK.

Szczerze współczuję. Chociaż ja miałem zupełnie inne doświadczenia, bo de facto wszystkie badania na samym początku leczenia w ZCO zostały przeprowadzone natychmiast, często niemalże w obecności lekarki prowadzącej (w przypadku TK, USG i RTG, bo na krew trzeba było poczekać 24h) i wyniki także były od ręki. Owszem, teraz, badając się już tylko kontrolnie obowiązują mnie inne standardy, czyli czekanie w kolejkach, ale na samym początku wszystko przebiegło błyskawicznie i zamknęło się w okresie kilku dni od mojej pierwszej wizyty w ZCO. Trafiłem tam, jeśli dobrze pamiętam 7 lipca, a już 15 byliśmy po absolutnie wszystkich wynikach, konsultacjach, z gotową osłoną na zdrowe jądro i rozpocząłem radioterapię.
Livestrong
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Gru 2014, 14:33

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Laili » 28 Gru 2014, 02:25

Taki powinien być standard.
Więc się poprawiło, :) co mnie o
    sobiście bardzo cieszy. No to ZCO ma plus. Może czytają forum.... ;) i zobaczyli co jest nie tak... :D

    Syn też miał radioterapię w 2012, ale po radioterapii nie miał robionych badań kontrolnych co 3 m-ce i tylko przypadek sprawił, że przerzuty na płuca zostały wykryte. Więc też dlatego ZCO nie bardzo zasługiwał na lepszy kolor.
    Ostatnio edytowany przez Laili, 28 Gru 2014, 02:34, edytowano w sumie 1 raz
    Serdecznie pozdrawiam
    Laili
    Przyjaciel Forum
     
    Posty: 320
    Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

    Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

    Postprzez Livestrong » 28 Gru 2014, 02:34

    Laili napisał(a):No to się poprawiło, :) co mnie osobiście bardzo cieszy. No to ZCO ma plus. Może czytają forum.... ;) i zobaczyli co jest nie tak... :D

    Dla ścisłości dodam, że było to w 2011 roku, więc przed waszymi przejściami. Jak jest teraz - nie wiem, ale z tego co widzę po wizytach na badaniach kontrolnych to nie jest gorzej, choć to tylko moje przypuszczenia. Jak mówiłem - teraz jestem tylko pacjentem "kontrolnym". Niemniej jednak patrząc na nowy budynek i fakt, że stara część centrum wciąż funkcjonuje (chyba - widzę ruch w starej części, ale od dawna odwiedzam już tylko ten "nowy" budynek) to nie sądzę, by mogło być gorzej.
    Laili napisał(a):Syn też miał radioterapię w 2012, ale po radioterapii nie miał robionych badań kontrolnych co 3 m-ce i tylko przypadek sprawił, że przerzuty na płuca zostały wykryte. Więc też dlatego ZCO nie bardzo zasługiwał na lepszy kolor.

    Oczywiście, rozumiem.
    Livestrong
     
    Posty: 18
    Rejestracja: 27 Gru 2014, 14:33

    Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

    Postprzez Laili » 28 Gru 2014, 02:37

    Co do budynku, całkiem całkiem, ale nie umywa się do Bydgoszczy niestety.
    A za Ciebie trzymam kciuki...
    Serdecznie pozdrawiam
    Laili
    Przyjaciel Forum
     
    Posty: 320
    Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

    Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

    Postprzez Livestrong » 28 Gru 2014, 02:42

    Laili napisał(a):Co do budynku, całkiem całkiem, ale nie umywa się do Bydgoszczy niestety.
    A za Ciebie trzymam kciuki...

    Wiadomo, to nie mury leczą, a ludzie. Choć pomimo "luksusów" w nowej części - lepiej czułem się w starym budynku. To tak tytułem dygresji...
    Ja także trzymam kciuki za was (za syna!).
    Livestrong
     
    Posty: 18
    Rejestracja: 27 Gru 2014, 14:33

    Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

    Postprzez poznaniak » 20 Kwi 2015, 08:08

    Witam,

    chciałem tylko zasugerować, że może warto dopisać do listy na zielono Krotoszyn z dr. Słoniem...?

    Pozdrawiam :)
    poznaniak
    Przyjaciel Forum
     
    Posty: 353
    Rejestracja: 14 Cze 2011, 22:13

    Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

    Postprzez Laili » 20 Kwi 2015, 11:13

    Nie wiem czy ośrodek jest przygotowany na lawinę pacjentów... :). Skonsultować to należy z Ośrodkiem
    Serdecznie pozdrawiam
    Laili
    Przyjaciel Forum
     
    Posty: 320
    Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

    Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

    Postprzez ellox » 15 Maj 2015, 18:15

    troll napisał(a):Gdańsk
    Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (UCK)
    Klinika Onkologii i radioterapii
    80-952 Gdańsk, ul. Dębinki 7 (budynki 3 oraz 6)
    tel. (rejestracja) - (58) 349 22 55


    Cześć,

    Na stronie UCK widnieje wyraźnie, że mają poradnię onkologiczną (http://www.uck.gda.pl/index.php/lecznic ... kologiczna). Jest tam podany numer do rejestracji (58) 727-05-05, niestety dowiedziałem się tylko że źle się dodzwoniłem, tutaj wizyt u onkologa nie obsługują. Pani podała mi numer do Kliniki Onkologii i Radioterapii wymieniony w 1 poście.

    Tu z kolei dowiedziałem się, że również nie umówię się na wizytę onkologa, ponieważ zajmują się tylko przeprowadzaniem zabiegów chemii itd. Zostałem znowu odesłany, tym razem na numer (58) 732 48 01.

    Okazał się to numer do:
    Wojewódzkie Centrum Onkologii
    ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2
    80-210 Gdańsk

    O którym wspominał już erwin23 viewtopic.php?f=9&t=160#p6484 .

    Generalnie tam już się nie dodzwoniłem, ale mniejsza o to.

    Powiedzcie mi, czy coś robię źle? Ośrodek "zielony", więc raczej nie spodziewałem się takiej sytuacji. Jeżeli obsługują tam tylko zabiegi, warto chyba umieścić taki dopisek.
    ellox
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 01 Maj 2015, 21:53

    Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

    Postprzez luki » 07 Wrz 2016, 12:21

    Jak już pisałem w moim wątku dr Huras nie pracuje już w CM Małgorzata. Od 5.09 dr Huras przyjmuje w Częstochowie na Parkitce. Telefon do rejestracji onkologicznej to 609997070.
    luki
     
    Posty: 55
    Rejestracja: 21 Cze 2014, 11:22

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

    cron