Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez srebrny » 05 Sie 2015, 15:24

W takim razie jak nie DCO i Krotoszyn to jaki inny ośrodek polecacie na terenie Wrocławia. Nie mam możliwości dojazdu do placówek poza Wrocławiem.

Nie będę wchodził w temat kto i ile dojeżdżał na swoje leczenie - widocznie miał takie warunki i możliwości.
srebrny
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 Cze 2015, 22:43

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez romi » 05 Sie 2015, 20:37

Witam
Tu nie chodziło o to kto i dlaczego i ile tylko pokazanie że życie i zdrowie jest najważniejsze i każda przeszkoda jest do pokonania.
My tutaj tylko doradzamy jak najlepiej i najpewniej w takim trudnym okresie można uzyskać fachową pomoc i opiekę. Promujemy dobre ośrodki i dobrych lekarzy. Naszym celem jest żeby chorych na nowotwór jądra leczyli najlepsi, bo praktycznie każdego można wyleczyć, pod warunkiem prawidłowej opieki. Wiele wypowiedzi na forum dotyczy właśnie tej sprawy i to jak w wielu ośrodkach "leczą" nie lecząc. Ty oczywiście zrobisz jak chcesz.
Niestety jeśli chodzi o Wrocław nie mamy zaufanego miejsca który byłby godny polecenia dla chorych z nowotworem jądra. I tu nawet nie chodzi o ośrodek, tylko o lekarza dla którego nowotwór jądra to nie kolejna postać raka którą leczy się tak jak inne, ale wiedza jak należy postępować, żeby chorego wyleczyć. Niestety tej wiedzy wśród lekarzy onkologów dramatycznie brakuje, stąd tylko w kilku ośrodkach w Polsce można być leczonym zgodnie z najlepszą wiedzą i światowymi wytycznymi.
Jeśli jednak zdecydujesz się na któryś ośrodek we Wrocławiu pilnuj, żeby leczenie było zgodne z zaleceniami. W każdej chwili służymy radą.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez arek » 05 Sie 2015, 20:48

Hej!
Nieco "ocierając się" o wypowiedź kolegi Romiego (za co przepraszam, ale nie mam już czasu na edycję ;) )
Kolego, nikt tutaj nie powie Ci, gdzie się masz leczyć ;) Wybór zawsze należy do Ciebie. My wszyscy na podstawie swoich doświadczeń staramy się naświetlić Ci sprawę, tak, abyś najbardziej świadomy - podjął jak najlepszą decyzję. Może się okazać, że DCO poprowadzi całe Twoje leczenie zgodnie ze standardami. Czego z całego serca Ci życzę!!! (Odradzaliśmy Ci ten ośrodek ponieważ wiele osób spotkało się z tym, że ich leczenie odbiegało od wszelkich reguł). Jeżeli nie masz innej możliwości, taka jest twoja wola - kontynuuj leczenie w DCO, ale dla pewności zawsze możesz pisać na naszym forum i "konsultować" poszczególne kroki lekarzy. Eksperci tegoż forum są najlepszymi fachowcami w Polsce, zajmującymi się nowotworem jądra, na ich pomoc zawsze możesz liczyć. 4 WSK, swojego czasu był dużo bardziej przyjaznym miejscem dla pacjenta ( ze względu na niewielkie rozmiary oddziału, ale jak pisał Romi: od kiedy nie pracuje tam nasz forumowy Słoń, nie wiemy jak leczeni są tam pacjenci z rakiem jądra.
Moja wypowiedź zacytowana przez Romiego miała na celu podkreślenie powagi sytuacji w jednym z wątków i "pobudzenie" jednego z kolegów do aktywnego działania w kierunku wygranej w walce o swoje życie. Zauważ, że napisałem tam, że miałem taką możliwość. Miałem ogromne szczęście, ponieważ wsparli mnie rodzice, koledzy w pracy oraz szef - przeznaczając duuuże pieniądze aby pomóc mi w tym trudnym czasie. Nie wszyscy mają tyle szczęścia.
Jakiego byś wyboru nie dokonał - zawsze pisz o swoich wątpliwościach, nie wahaj się pytać, a obecni tu koledzy po fachu postarają się Ci pomóc, abyś jak najspokojniej przeszedł przez tę przygodę. Powodzenia!
Pozdrawiam!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez m9nika » 06 Sie 2015, 08:15

Witam
Proponuję zainteresować się uzyskaniem zasiłku pielęgnacyjnego, który Ci przysługuje ;)
viewtopic.php?f=5&t=436
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez srebrny » 13 Sie 2015, 11:20

Ok. Jestem od dzis pacjentem dco.
Po konsultacjach z ordynatorem zalecono wstepnie 3 cykle bep. Podobno po tygodniu bedzie wiadomo czy 2 czy jednak zostana 3 cykle.
srebrny
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 Cze 2015, 22:43

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez Adrian1975 » 13 Sie 2015, 13:56

trzymaj się chłopie i powodzenia w walce o zdrowie :-)
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez srebrny » 14 Sie 2015, 13:13

Dzisiaj ze 'smakolykow' dostaje bleomecyne, sicplatyne i kikka innych skladnikow.
srebrny
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 Cze 2015, 22:43

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez Adrian1975 » 14 Sie 2015, 20:43

srebrny napisał(a):Dzisiaj ze 'smakolykow' dostaje bleomecyne, sicplatyne i kikka innych skladnikow.


samo zdrowie, bleomecyna, cisplatyna, etopozyt + do bleo hydrocortizon zapewne i magnezik w płynie na osłonę a na koniec płukanie nerek...jak to pierwszy lub drugi dzień to jedz ile wlezie bo apetyt może ci minąć

ja latałem do sky towera na mac donaldsa, wchodził jak ciepłe bułeczki
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez arek » 14 Sie 2015, 22:21

Hej!
Trzymaj się kolego dzielni!
Jeśli masz możliwość to jedz wszystko, na co tylko masz ochotę. Pamiętaj o tym, żeby duuużo pić. Chemia, powinna być szybko wypłukiwana z organizmu, aby nie obciążała nerek (przedostatnia buteleczka to mannitol, ostatnia - furosemid)
Zobaczysz, że nawet się nie spostrzeżesz, jak będzie po wszystkim.
Powodzenia!!!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Paweł - 25 lat - Wrocław - pTNM: pT2

Postprzez srebrny » 15 Sie 2015, 10:30

też mówiono żebym dużo pił, ale po 4 litrze wczoraj + kroplówki - serce miało problem z przepompowaniem płynów. i wzrosło ciśnienie.

Pod koniec bleomecynki temperatura podskoczyła na 20 minut, ale spadła.

żadnych wymiotów nudności etc.

16.08.2015

Objawy cisplatyny jak wczoraj - senność, po 30 minutach temperatura w górę i spanie - 3.5 godziny. po tym czasie pod koniec kroplówki obudziłem się cały mokry. pamiętam pielęgniarki przychodziły i co trochę temperaturę mi mierzyły.

Nadal brak wymiotów, nudności w nocy się pojawiły ale pewnie dlatego że dwóch pacjentów z pokoju wymiotowało co chwilę.
srebrny
 
Posty: 17
Rejestracja: 30 Cze 2015, 22:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: PiotrekzŁodzi oraz 13 gości