wynik badania histopatologicznego

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez JurekO » 20 Paź 2015, 08:45

Hej,

mam pytanko, szukam czegokolwiew co by mi ulzylo w bolu kostek w nogach/stawach po paklitakselu? jakyz pomysl? Przeciwbolowe nic nie dadza.

Dzieki
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez m9nika » 20 Paź 2015, 09:32

Witam
Znalazłam na forum propozycje Słonia i Troll-a odnośnie leczenia przeciwbólowego po operacji ale może skorzystasz z tej informacji
Słoń napisał(a):nie ma co cierpieć - trzeba rozsądnie ustalić okresowe leczenie przeciwbólowe, takie, żeby nie bolało.
może 1 tabl tramalu 100 mg +1 tabl paracetamolu popić szklanką wody i tak 2 - 3 razy dziennie. słoń

troll napisał(a):Lub na przykład preparaty złożone - tramadol + paracetamol - pokroju np. Zaldiar (lub polskie "zamienniki" - Doreta / Poltram Combo). Tramadol jest świetnym lekiem przeciwbólowym po zabiegach operacyjnych, szczególnie w okolicach "bolesnych", gdzie paracetamol, ketoprofen są lekami niewystarczającymi. Jeśli jednak masz dostępny zarówno tramadol jak i paracetamol osobno to nic nie stoi na przeszkodzie by przyjmować je wg zalecenia Słonia.

Może warto się skonsultować z lekarzem od leczenia bólu.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez JurekO » 20 Paź 2015, 10:02

Hej Monika,

dziekuje Ci bardzo za podpowiedz. Tu chodzi o troske coz innego. Paklitaksel wysusza szluzowke i dlatego te kostki przy kazdym ruchu/bezruchu bola. W opiaty narazie nie chce sie bawic. Na obchodzie mi powiedziano, ze na to nie ma leku, ze to trzeba przeczekac. Ale myszlalem, ze moze ktoz mial jakaz rade od babci ala goraca kapiel, misze haribo, galaretka, salceson :) coz co by z powrotem namascilo kostki. Kiedyz Pavel pisal, ze bral Morine na te bole kosci, ale nie udalo mi sie tego wygooglowac. no nic, jesce 2-3 dny i powinno byc dobrze. 2. TIP z glowy....

pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez JurekO » 18 Kwi 2017, 21:32

Witajcie,

leczenie 3x TIP zakonzcone 15 miesecy temu. W koncu imalem 3 cykly ze 4. zrezygnowano z powodu zyciowych. Zije, wiecej nie ma co dodac, bo to byla masakra. Od tego czasu puk puk jest spokoj. Generalnie jest jak jest, raz lepjej, raz gorzej. Jak czlowiek idzie do lekarza to czesto slysze, czego pan chce, po tym wszystkym co pan przeszedl, to trzeba sie cieszyc jak jest i nie narzekac. Od 2 tygodni mam stwierdzona astme. Krakow? bleomycyna? jakez cudo z tipa, zapalenie pluc czy co to bylo po 2. TIPie, bo w sumie nikt tego nie badal, ale od tego czasu jest calkowita niedodma w 4,5 segmentu i w jezyczku i przysrodpiersiowo. Pulmonolog jak to zobaczyla to podejrzewala gruzlice-wykluczona, to jest tylko astma :)

Mam pytanko, sporo chodze do lasu i jak bylem mlodszy to klescze bardzo mie lubili. Po chemii praktycznie nie bylo problemu, bo im nie smakowalem, ale ostatnia rzecz jaka by mi sie teraz przydala to borelioza. Jak uwazacie, mozna sie sczepic?
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez troll » 23 Kwi 2017, 01:02

Jurek,

Astma to nie koniec świata. Wręcz przeciwnie. Zobacz na Marit Bjoergen. Da się? Da się :) Nowoczesne leki przeciwastmatyczne, zwykle w zestawie długo działający beta-mimetyk + steroid działają znakomicie. Lepiej, niż może się wydawać. Zaufaj Twojemu lekarzowi i... jeszcze raz zaufaj :)

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez JurekO » 23 Kwi 2017, 13:09

Hehe, no ja wlasnie tak samo powiedzialem pani pulmonolg, ze teraz moge wejsc do norweskiej reprezentaci biegow narciarskych :D to mi powiedziela ze jestem zlosliwy, oczywiscie w zartach. I co z tym sczepieniem na borelioze? Mozna sie sczepic jak organizm jednak jesce jest oslabiony? Czy lepjej nie rizikowac??
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez him » 24 Kwi 2017, 18:50

nie ma szczepionki na boreliozę... :( niestety ino na odkleszczowe zapalenie mózgu...
him
 
Posty: 97
Rejestracja: 25 Paź 2013, 23:45

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez mardeb76 » 25 Kwi 2017, 05:29

Witaj,
Chyba najlepiej bedzie jak decyzję o szczepieniu preciw odleszczowemu zapaleniu mózgu podejmie lekarz. Wydaje sie, że 15 miesięcy od chemioteapii to wystarczający okres aby taką szczepionkę przyjąć, ale to wszystko zależy też od Twoich wyników i parametrów krwi. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości

cron