Kolejny

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Kolejny

Postprzez góral » 06 Maj 2015, 16:48

Witajcie,
właśnie odebrałem wyniki TK , przytoczę w skrócie :
"W porównaniu do ostatniego badania TK z 16.01.15 stwierdza się dalsze zmniejszanie ilości i wymiarów zmian w płucach .
W płucu prawym obecnie widoczny tylko pojedynczy guzek w seg. 10 przyopłucnowo śr. 3 mm
W płucu lewym pojedynczy podopłucnowy w seg.9 śr 3mm

Innych zmian w miąższu płucnym nie uwidoczniono. Całkowita regresja niewielkiego obszaru konsolidacji opisywanego wcześniej w seg. 5 lewym.

Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych w obrębie śródpiersia i wnęk płucnych .
Wątroba prawidłowej wielkości o jednorodnym pochłanianiu miąższu , bez zmian ogniskowych.
Nie uwidoczniono istotnie powiększonych węzłów chłonnych jamy brzusznej i miednicy.
Części kostne bez zmian.

Wnioski : dalsza regresj zmian metastatycznych w płucach - obecnie tylko pojedyncze zmiany resztkowe "
Na moje oko jest ok :) ale proszę jeszcze o opinię. Pozdrawiam
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez góral » 05 Cze 2015, 20:47

Witam ,
uzupełniam wątek o "świeże" markery
bhcg <1,2. porzednio <1,2
AFP 1,11 poprzednio 1,51
LDH 169 poprzednio 185

Pozdrawiam
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez góral » 31 Lip 2015, 20:54

Cześć,
uaktualniam :
1. Zrobiłem USG zdrowego jądra ( u urologa który zdiagnozował raka w pierwszym jajku ) i jest ok. Doktor przy okazji zerknął na nerki , wątrobę , pobliskie węzły i tez jest ok.
2. Najważniejsze , przedwczoraj miałem wizytę w Krotoszynie. Markery najlepsze od czasu operacji ( choć zawsze w normach ). Rzeczowa rozmowa ( jak zawsze )z doktorem Świątoniowskim i plan na dalszą obserwację. Kolejne markery we Wrześniu , TK pod koniec Października.
Bhcg <1,2
AFP 0,96 ( 0-8)
LDh 165

Jeszcze jedno , od Maja intensywnie biegam ( przed cała historią rownież dużo biegałem ) i wydaje mi się że
nie widzę pogorszenia wydolnosci ze względu na przyjmowanie bleo , no i przeżuty do płuc .

Pozdrawiam.
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez góral » 23 Paź 2015, 20:44

Cześć ,
jutro biegnę pierwszy półmaraton :)
Natomiast za 10 dni mam kontrolne TK , i o niczym innym nie myślę jak tylko o tym. Dobija mnie ten czas "przed" . Ostatnie markery z przed 3 tygodni ok.
Tak sobie musiałem napisać , bo kto mnie lepiej zrozumie jak Wy :)

Pozdrawiam
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez Diabeł1976 » 23 Paź 2015, 23:13

Gdzie biegniesz ten półmaraton? Skoro to Twój pierwszy raz to życzę przyjemnego zmęczenia, braku kolki, udanej pogody i wygodnych butów :) Powodzenia.
Diabeł1976
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 Sie 2015, 20:15

Re: Kolejny

Postprzez góral » 24 Paź 2015, 08:21

W Janowicach Wielkich k. Jeleniej Góry.
Dzięki i pozdrawiam.
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez Adam P. » 24 Paź 2015, 20:17

Cześć,

Również życzę powodzenia w jutrzejszym półmaratonie. Chciałem Ci doradzić, abyś w debiucie trzymał przede wszystkim stałe tempo, ale teraz widzę, że to bieg górski z dużymi przewyższeniami. Dlatego przede wszystkim uważaj na zbiegach, bo wtedy łatwo o kontuzję, poza tym pij i jedz na punktach odżywczych.

Napisz jak Ci poszło i do zobaczenia na zawodach wiosną! A o TK nie myśl za dużo (gwarantuję, że jutro w trakcie biegu o tym zapomnisz).

Pozdrawiam
Adam
Adam P.
 
Posty: 14
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 09:05

Re: Kolejny

Postprzez Diabeł1976 » 24 Paź 2015, 21:56

Jelenia-Góra to miasto w którym się urodziłem, więc Janowice też znam. Teraz, choć mieszkam w Bielsku-Białej, to raz w roku odwiedzam te okolice. Pozdrawiam więc ziomala :)
Diabeł1976
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 Sie 2015, 20:15

Re: Kolejny

Postprzez góral » 11 Lis 2015, 20:50

Cześć Wszystkim ,
aktualizacja mojego przypadku :
09.11 TK płuc , jb+mm.
Wyniki ok tzn."stabilne zmiany resztkowe na płucach ( 2 guzki ok2-3mm , takie same jak w poprzednim badaniu). Nie uwidoczniono nowych zmian , brzuch i miednica czysto.

Jedynie na co zwrócił uwagę radiolog , to dziwny obraz , uwaga : w jelicie czczym . Obraz charakterystyczny dla wgłobienia jelita ( jelito chowa się w jelito , jak teleskop ) , 95% przypadków to niemowlęta.
Natomiast sam radiolog zasugerował błąd w skanowaniu tego odcinka , ponieważ wgłobienie charakteryzuje się mega mocnymi objawami takim jak ból brzucha ,krwawienie z przewodu i tym podobne , a ja takich nie miałem :)
Dodatkowo opinię tę potwierdził Słoń u którego byłem na kontroli w Poniedziałek , natomiast stwierdził że trzeba się mocniej przyjrzeć tej sprawie przy kolejnym TK , czyli okolice marca.

Pozdrawiam góral
PS. wynik półmaratonu górskiego 1g:53 min. :)
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez góral » 06 Sty 2016, 00:09

Witajcie ,
za ok 3 tygodnie wchodzę w drugi rok obserwacji po chemioterapii.
W ciągu tego roku (pierwszego) dużo się działo , głównie rzeczy pozytywne , np. wróciłem do aktywnego sportu. Parę osób
uważa że za aktywnego :) Sam nie uważam się jeszcze za zdrowego ( przynajmniej jeszcze przez kolejne 4 lata ), ale są osoby które tak twierdzą i gdzieś posługują się moim przypadkiem , jako osoby walczącej o zdrowie i życie. Natomiast sam wiem po sobie jak bardzo ważne są PRZYKŁADY osób które wygrały walkę z rakiem ,szczególnie walkę z rakiem jądra , walkę z rakiem jądra z przerzutami ( ja mam do płuc ). Dlatego zaangażowałem się w projekt dla Nas , chłopaków z tym skorupiakiem, który cały czas jeszcze powstaje , ale już pojawiła się jego zapowiedź. Zapraszam i Pozdrawiam.

https://www.youtube.com/watch?v=NBKofo8 ... e=youtu.be
Paweł Wiśniewski
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości