Chemobrain - potencjalne skutki choroby i leczenia

Choroba nowotworowa jest dla Chorych i ich bliskich jedną z najbardziej stresogennych sytuacji w życiu. Strach, rozdrażnienie, wściekłość, wstyd, obawy przed odrzuceniem przez dotychczasowe środowisko a przede wszystkim lęk o życie to emocje z którymi mierzą się praktycznie każdy Chory na nowotwór jądra, jego rodzina i najbliżsi znajomi.

Niniejsze forum służy rozmowie, wyjaśnianiu pojawiających się problemów sfery emocjonalnej. Traktuje także o odchodzeniu, radzeniu sobie w jednym z najtrudniejszych momentów w życiu człowieka.

Chemobrain - potencjalne skutki choroby i leczenia

Postprzez Ewa i Adam » 22 Sie 2016, 15:54

Hej,
wydaje mi się, że warto czasami zastanowić się nad skutkami długofalowymi choroby, która nas dotknęła. Poniżej linka do artukułu, który może częściowo wyjaśniać zmiany do jakich dochodzi u chorych i leczonych za pomocą cytostatyków:
http://www.zwrotnikraka.pl/chemobrain-z ... po-chemii/
Czasami mam wrażenie, że pewne objawy u mnie występują moja kochana Ewo.
Adam
PS: Czy zaobserwowaliście u siebie podobne zmiany jak problemy z koncentracją itp.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Chemobrain - potencjalne skutki choroby i leczenia

Postprzez Ewa i Adam » 22 Sie 2016, 18:34

Mój Kochany Adamie, obyśmy tylko takie problemy mieli :) To, że czasami niepoprawnie coś tam powiesz, co wywołuje uśmiech na twarzy naszej córki i koronne zdanie: "Polska język - trudna język", to pikuś... To, że poproszony o włączenie crockpota, potwierdzasz:OK, a po powrocie z wycieczki do domu, po sześciu godzinach w domu obiadkiem nie pachnie, w garze surowizna, ale " Wydawało mi się, że włączałem", to pikuś Możesz mówić po chińsku, możemy wiecznie jeść pierogi z zamrażarki - i tak Cie kocham i każdego dnia dziękuję Bogu, że jesteś <3

No , to taka prywata ode mnie.
Ewa

PS. w wieku lat 47, bez nowotworu, tfu, tfu i bez chemioterapii, tfu, tfu, notorycznie zdarza mi się coś tam pokręcić, zrobić milion literówek w jednym zdaniu, szczególnie, gdy stukam w klawisze.... Takie życie i uroki jego :)
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Chemobrain - potencjalne skutki choroby i leczenia

Postprzez JurekO » 27 Sie 2016, 22:41

Dzieki za artykul. Ja po drugiej chemii chodze jak po lobotomii. Sporo racji w tym co jest tu napisane.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38


Wróć do Sfera psychiki i emocji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość