Kraków, 24 lata, rak prawego jądra.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Kraków, 24 lata, rak prawego jądra.

Postprzez tomekl007 » 20 Wrz 2016, 16:10

Witam, jestem po kolejnej Tomografii i konsultacji.
Oto wyniki:
https://www.dropbox.com/s/ejd7qz1qnaolo ... 2.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/3xu1rqaoitsx4 ... 5.jpg?dl=0

Proszę o opinie czy wszysko jest ok? Zastanawiam mnie ten zapis: do dalszej obserwacji. Czy jest się czego obawiać?
tomekl007
 
Posty: 32
Rejestracja: 01 Cze 2016, 21:22

Re: Kraków, 24 lata, rak prawego jądra.

Postprzez tomekl007 » 04 Paź 2016, 14:54

Witam, czy ktoś może mi pomóc?
tomekl007
 
Posty: 32
Rejestracja: 01 Cze 2016, 21:22

Re: Kraków, 24 lata, rak prawego jądra.

Postprzez mardeb76 » 04 Paź 2016, 18:05

Wyniki TK są w porządku. Nie ma podstaw do niepokoju. Węzły chłonne dopiero powyżej 15 mm są podejrzane onkologicznie. U Ciebie największe maja do 8 mm, więc w chwili obecnej nie ma się czym martwić. Natomiast należy je dalej obserwować zgodnie z zapisem w wyniku TK. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Kraków, 24 lata, rak prawego jądra.

Postprzez tomekl007 » 25 Mar 2018, 14:21

Witam, mam pytanie odnosnie diagnostyki. Zaczął się 3-ci rok od czasu wykrycia i operacji. Okazał się nie złośliwy i mam obserwacje.
Mam obawy odnosnie Tomografii.
Zgodnie z tą rozposką https://academic.oup.com/view-large/1869679 - 1-roku powinno sie miec 2x. Tak miałem Drugiego roku 1x i tez tak mialem.
Jednak zgodnie z rozpiską również roku numer 3 nie powinno sie miec juz tomografii.
Jednak lekarz w Rydygiera zalecił mi tomografie (bez zadnych przesłanek, markery są dobre wszystko ok) i mam miec ja w nadchodzącym tygodniu.
Zastanawiam sie nad zasadnością tej tomografii, bo badanie jest bardzo inwazyjne a to juz bedzie czwarta tomografia na przestrzeni dwóch lat.
I to jest tomografia klatki, brzucha i miednicy gdzie badanie trwa az 20 minut samego naswietlania. Prosze o pomoc i opinie nad zasadnością tego badania.
tomekl007
 
Posty: 32
Rejestracja: 01 Cze 2016, 21:22

Re: Kraków, 24 lata, rak prawego jądra.

Postprzez romi » 25 Mar 2018, 15:27

Witam
W Twoim przypadku lekarz na podstawie dostępnych informacji ustala indywidualnie dla Ciebie program obserwacji. Nie musi być to identyczne z wytycznymi, a lekarz modyfikuje je dla konkretnego pacjenta. Widocznie uznał, że tomografia jest wskazana, a raz w roku niebezpieczeństwo dla pacjenta jest minimalne. Wartość diagnostyczna badania przewyższa skutki badania.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Kraków, 24 lata, rak prawego jądra.

Postprzez Krolewsky » 26 Mar 2018, 10:27

Nie działą już link do wyniku histopatologicznego. Jaki to był rodzaj guza?
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Kraków, 24 lata, rak prawego jądra.

Postprzez tomekl007 » 26 Mar 2018, 17:53

Teratoma maturum testis, pT1 Nx
tomekl007
 
Posty: 32
Rejestracja: 01 Cze 2016, 21:22

Re: Kraków, 24 lata, rak prawego jądra.

Postprzez Krolewsky » 26 Mar 2018, 21:17

Jeśli lekarz traktuje to normalnie jako nienasieniaka 1A to w 3 roku też jest TK. (zalaczam plan obserwacji)

Ciekawi mnie bardzo czy fakt wysokiego AFP przy diagnozie potworniaka dojrzałego był przez lekarzy dyskutowany? Czy może ktoś poddawał w wątpliwość wyniki histopatu? Albo mówił wprost o podejrzeniu czegoś więcej w związku z AFP?

Potworniaki dojrzałe nie powinny produkować AFP, a angielska wikipedia mówi, że:

Kod: Zaznacz wszystko
 Of special concern is the secretion of alpha-fetoprotein (AFP); under some circumstances AFP can be used as a diagnostic marker specific for the presence of yolk sac cells within the teratoma. These cells can develop into a frankly malignant tumor known as yolk sac tumor or endodermal sinus tumor.


Lekarze mogli podejrzewać jednak obecność złośliwego YST . Jeśli tak, to obserwacja tego jako złośliwego nienasieniaka byłaby bardzo dobrym, rozsądnym posunięciem.

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Teratoma
Załączniki
nienasieniak.PNG
nienasieniak.PNG (83.78 KiB) Obejrzany 5927 razy
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości