rak jądra mojego męża

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: rak jądra mojego męża

Postprzez edyta12345 » 13 Paź 2015, 17:16

Witam jesteśmy po 2 latach od chemii wyniki badań TK tak jak poprzednio czyli ok. Proszę napiszcie co w trzecim roku powinno się odbyć czy kolejna TK za rok i ile okolic oraz co w między czasie ?
dziękuję
edyta12345
 
Posty: 63
Rejestracja: 06 Lis 2012, 00:05

Re: rak jądra mojego męża

Postprzez romi » 13 Paź 2015, 20:17

Witam
Jak będzie wyglądała dalsza obserwacja to decyduje lekarz na podstawie informacji które posiada. Ważne, żeby kontrole i badania nie były rzadziej niż w zaleceniach.
viewtopic.php?f=5&t=192
Mogą być częściej jeśli lekarz uzna, że są do tego przesłanki.
Z tego co pamiętam to mąż pozostaje pod opieką dr Skonecznej. Myślę, że możecie jej zaufać.
TK może być raz do roku, a w międzyczasie USG.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: rak jądra mojego męża

Postprzez edyta12345 » 04 Paź 2016, 11:14

Witam serdecznie
już trzeci rok mąż jest po chemii i w maju był dziwny wynik bHCG 30 a norma do 3 powtórzył wynik i okazał się ok więc sprawę zostawiliśmy w spokoju - błąd w labolatorium
wczoraj kolejny wynik przed tomografem i wyszedł bHCG 7 - norma do 3. Czy to normale? czy taki wynik jest niepokojący? dziś mąż powtarza go jeszcze raz.
pozostałe markery w normie
dziękuje za odpowiedź
edyta12345
 
Posty: 63
Rejestracja: 06 Lis 2012, 00:05

Re: rak jądra mojego męża

Postprzez romi » 04 Paź 2016, 14:01

Witam
Wynik może zaniepokoić jeśli powtórnie będzie ponad normę. Poczekajmy na wyniki. Jeśli ponownie okaże się błąd to może trzeba zmienić laboratorium.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: rak jądra mojego męża

Postprzez edyta12345 » 18 Paź 2016, 15:33

Witam
Kolejny wynik bhcg dobry więc nie panikujemy
wynik tomo z zeszłego tygodnia też dobry więc się cieszymy !!! ;-)
Mam pytanie czy po 3 latach od chemii mozna starać się o dziecko czy lepeij z tego zrezygnować? Czy są jakieś strony na których na ten temat można poczytać - mogą być po angielsku.
Czy jest jakieś ryzyko, że chemia uszkodziła DNA?
dziękuję za odpowiedź
edyta
edyta12345
 
Posty: 63
Rejestracja: 06 Lis 2012, 00:05

Re: rak jądra mojego męża

Postprzez mardeb76 » 18 Paź 2016, 16:31

Witam,
Tu znajdziecie ciekawy artykuł na ten temat: http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?2163. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: rak jądra mojego męża

Postprzez romi » 18 Paź 2016, 20:37

Witam
Przyjmuje się że dwa lata od zakończenia chemioterapii to "okres ochronny". Czyli po trzech latach jak najbardziej możecie się starać o dziecko. Może celowe byłoby wykonanie badania nasienia, to dałoby informacje o jego jakości.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: rak jądra mojego męża

Postprzez edyta12345 » 07 Kwi 2021, 20:49

Dzień dobry,
jesteśmy z mężem już szczęśliwie 7,5 lat po chemioterapii BEP nowotwór seminoma IIA stopień wszystko u nas w porządku ;-) chciałam zapytać o aktualny schemat obserwacji. Do tej pory robiliśmy TK na przemian z USG i RTG klatki oraz markery. Jesteśmy pod opieką dr Skonecznej z Otwocka, która ostatnio 2 lata temu powiedziała, że mąż będzie miał wówczas już ostatnią TK, a dziś na kontrolnej e wizycie zaleciła ponownie TK klatki jamy brzusznej i miednicy czyli po 8 latach od chemioterapii i 2 latch od ostatniego badania tomografię komputerową. Czy jest to konieczne? Mąż nie za bardzo czuje się po tym ale jeśli tak trzeba to oczywiście to zrobimy. Bardziej zastanawiamy się czy nie zaszkodzi to jego zdrowiu? i czy może regularne USG i RTG oraz markery nie wystarczą po prawie 8 latach od wylwczenia? Z góry dziękuję za odpowiedź.
edyta12345
 
Posty: 63
Rejestracja: 06 Lis 2012, 00:05

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 13 gości

cron