co dalej?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: co dalej?

Postprzez PRZEMCIO » 26 Paź 2016, 20:10

Różne źródła inaczej pokazują. U mnie w hist-pat jest ze sa obecne ogniska naciekania błony białawej? czy to pogarsza rokowanie? czy to to samo co naciekanie sieci jądra?
Cieszymy sie ogromnie ze jest to pierwsze stadium, ale decyzje bardzo ciezko jest podjąć. w piatek wizyta u onkologa. moze on cos podpowie nam
PRZEMCIO
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 Paź 2016, 19:57

Re: co dalej?

Postprzez dbary » 26 Paź 2016, 21:13

Sieć jądra = rete testis to co innego niż błona biaława. Naciekanie lecz nie przechodzenie poza błonę białawą to nadal T1
dbary
 
Posty: 15
Rejestracja: 25 Paź 2016, 19:38

Re: co dalej?

Postprzez mardeb76 » 27 Paź 2016, 09:24

Onkolog z pewnością przedstawi Wam możliwości leczenia, które już znacie. Być może będzie optował za jedną z nich. Ostateczna decyzja należec i tak będzie do Was. Czy zrobicie tak jak będzie zalecal onkolog? To w dużej mierze będzie zależęc od tego jakim obdarzycie go zaufaniem. W moim przypadku podczas wizyty u onkologa już na samym początku padło pytanie jak zamierzam sie leczyć i czy już z kims to konsultowałem. Miałem przy sobie wytyczne NCCN, Pani doktor wyciągnęła ESMO i jakiś polski podręcznik. I w ten sposób wspólnie tzn. ja, eksperci i użytkownicy z Forum oraz doktor prowadząca ustaliliśmy dalasze postępowanie. Gdzie się leczycie? Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: co dalej?

Postprzez PRZEMCIO » 27 Paź 2016, 12:24

Leczymy się w małym mieście gdzie dojeżdża lekarz urolog- onkolog z Bydgoszczy. Pewnie zdecydujemy się na ścisłą obserwacje. Jeżeli będę problemy z ta obserwacja to wtedy wybierzemy Warszawę. Mamy 350 km i malutkie dziecko a do tego mąż pracuje za granicą i jest tylko tydzień w miesiącu w domu. Dlatego wolimy w naszej miejscowości prowadzić obserwacje a konsultować to z dr sarosiek przez maila.
PRZEMCIO
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 Paź 2016, 19:57

Re: co dalej?

Postprzez dbary » 27 Paź 2016, 13:30

Trzeba się zastanowić, czy w związku z tym, że mąż nie jest w stanie często i sumiennie poddać się nadzorowi, to czy nie lepiej podać adjuvantową chemioterapię?
dbary
 
Posty: 15
Rejestracja: 25 Paź 2016, 19:38

Re: co dalej?

Postprzez PRZEMCIO » 27 Paź 2016, 13:38

Mąż ma ustalone z szefem ze będzie go ściągać na badania do pl. Dla nich też najważniejsze zdrowie.
PRZEMCIO
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 Paź 2016, 19:57

Re: co dalej?

Postprzez PRZEMCIO » 02 Lis 2016, 11:18

Wybraliśmy intensywną obserwację. Mam pewne wątpliwości co do słuszności podjętej decyzji, ale ja zawsze martwiłam się na zapas.
Nasz onkolog twierdzi ze mąż dostał już dużą dawkę promieniowania (tk brzucha i tk klatki) ze kolejne skierowanie na tk dostanie dopiero za rok. Na chwilę obecną dostał tylko skierowanie na rtg klatki i markery za pół roku.

Mąż będzie chodzic prywatnie na usg brzucha. Czy to wystarczy? Czy USG wykaże wczesne przeżuty?
PRZEMCIO
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 Paź 2016, 19:57

Re: co dalej?

Postprzez mardeb76 » 02 Lis 2016, 11:51

Decyzja jest słuszna bo Wasza. Jednak to co zaproponował Wam onkolog nie można nazwać aktywną, a już na pewno nie intensywną obserwacją, która w Waszym przypadku z uwagi na wielkość guza powinna być zaplanowana bardzo starannie i sumiennie przeprowadzona. Zgodnie z wytycznymi NCCN (preferowanymi na forum) w pierwszym roku:
- markery co 3 - 6 miesięcy,
- TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy w 3, 6 i 12 miesiącu (w celu zmniejszenia dawki promieniowania można ewentualnie TK klatki piersiowej zastąpić RTG klatki piersiowej w dwóch projekcjach),
- USG drugiego jądra w 3, 6 i 12 miesiącu.
Zgodnie z wytycznymi ESMO:
- markery 4 razy w roku,
- RTG klatki piersiowej 2 razy w roku,
- TK jamy brzusznej i miednicy 2 razy w roku.
Zmieńcie lekarza. Proponuje konsultacje e-mail z dr Sarosiekiem. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: co dalej?

Postprzez dbary » 03 Lis 2016, 11:21

Popieram przedmówcę i dodaję wytyczne EAU Guidelines 2016:
1) badanie fizykalne 3x w roku
2) Markery 3x w roku
3) RTG klatki 2x w roku
4) TK brzucha i miednicy 2x w roku
dbary
 
Posty: 15
Rejestracja: 25 Paź 2016, 19:38

Re: co dalej?

Postprzez PRZEMCIO » 22 Lis 2016, 11:51

Wiec zdecydowaliśmy się na karboplatyna. 28 listopada jedziemy do Warszawy. Mam nadzieje że mąż przejdzie ta chemię bez jakiś większych problemów. Pozostaną u nas częste kontrolę. Zmieniliśmy lekarza na dr sarosiek.
PRZEMCIO
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 Paź 2016, 19:57

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

cron